Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszión hogy lehet javítani?

Depresszión hogy lehet javítani?

Figyelt kérdés
Keresztanyám régóta depressziós, már évek óta tart, többször visszaesett. Régebben tagjai voltak valami aloe verás árulós szervezetnek, ott telebeszélték a fejüket, hogy milyen gazdagok lesznek majd, aminek persze csak töredékét érték el, és ebbe képtelen belenyugodni. A végzettsége szerint ápolónő, a férje pedig lakatos, de szinte soha nem dolgoztak a szakmájukban, mindig volt valami saját vállalkozásuk, amiből meggazdagodást reméltek. Már kertes házban laknak, de elég rumlis, befejezetlen a hely, meg az egész életük is. A gyerekei találtak nekik való munkát, szerintem majd meg is fognak állni a lábukon, de semmivel nem elégedett. Legnagyobb vágya, hogy gazdag, puccos család legyenek, és nem tud ettől szabadulni. Antidepresszánsokat szed vagy szedett, mostanában elég rossz a helyzet, ki se jön a szobájából, csak olvasgat nem csinál semmit. Nagyszülőket el kéne látni, de ez is a férjére maradt, egyedül csinál mindent, és még afeleségét is elviseli. Valamelyik rokonom szerint csak hiszti az egész, és így próbál menekülni a gondok elől, de nem tudom, keresztapám meddig fogja ezt bírni, én biztos kivágnám a nőt. Az a baj, hogy meg se próbálja hasznossá tenni magát, pedig szerintem attól is javulna az állapota, vagy ha néha mozogna egy kicsit, elmenne otthonról. Volt már valaki hasonló helyzetben? Javulhat még ez?

2014. nov. 16. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
A depresszió betegség, amit ha nem élsz át, nem tudod elképzelni, hogy milyen érzés. Nem keresztanyádat védem, de a helyzet nem egyszerű. Egy depressziós ember nem azért van a szobában, mert úgy tartja kedve, hanem mert képtelen bármit csinálni. Támogassátok, rángassátok el családi programokra, keresztapád vigye el vacsorázni, sétálni, bármi. Szerezzetek neki apró örömöket, ha abbahagyta az antidepresszánsokat, akkor vigyétek orvoshoz. Adjatok neki időt, legyetek türelmesek, beszélgessetek vele. Támogatásra van szüksége, szeretetre, anélkül nem lesz jobb. Ahogy az influenzás emberre sem mondjuk, hogy csak hisztizik, az ő betegségét is komolyan kell venni.
2014. nov. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A keresztanyád helzete kilátástalan, mivel minden segítséget elutasít. Aki nem akarja, azt nem lehet meggyógyítani.
2014. nov. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az antidepresszánsoktól szerintem csak roszabb lett a helyzet, már függő is. Senki nem ér rá egész nap vele foglalkozni, mindenki dolgozik, a nagyszülőknek nem képes kaját adni, keresztapám megy haza azért is. Lányregényeket olvas, még levegőzni se megy ki. Én is begolyóznék, ha egész nap egy szobában dekkolnék.
2014. nov. 16. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!