Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme más helyett...

Van értelme más helyett pszichológushoz menni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval adott a férjem, aki nem gondolja, hogy szüksége lenne ilyen orvosra. Pluszt adott a családja, és az egyéb korábbi körülmény és neveltetés, valamint egy agyvérzés. Mi lenne ha helyette mennék el elmesélni mi is zajlik? Tett már valaki ilyent? Tanácsot szeretnék kérni csak, eléggé ismerem ahhoz, hogy reálisan felvázoljam a helyzetet.
2014. nov. 17. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
A pszichológus nem ad tanácsot, ő csak kérdez és felrajzolja a személyiséget.
2014. nov. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elmehetsz, magánrendelésen mindenképp fogadni fog, de jó, ha tudod, hogy ez kb. annyit érne, mint ha én ágynak esnék, és te mennél el helyettem orvoshoz. Lehet, hogy tud jókat mondani, sőt, biztos, de 100%-ig pontos diagnózist így ne várj tőle.
2014. nov. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmennél egy pszichológushoz, azt nem "helyette" tennéd.


A pszichológus veled tudna foglalkozni, neked tudna abban tanácsot adni, hogy hogyan érdemes kezelned ezt a helyzetet, illetve neked tudna olyan kérdéseket feltenni, amiket megválaszolva te magad juthatnál el bizonyos felismerésekre.

2014. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Ez így tényleg logikus, hülye ötlet volt. Köszönöm :-) Csak tanácstalan vagyok, nem tudom mit tegyek, de tudom, hogy dolgok nincsenek rendjén.
2014. nov. 17. 13:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem volt "hülye ötlet", csak veled foglalkozna, nem a férjed helyett fordulnál hozzá.


Én is kértem egy alkalommal tanácsot pszichológustól azzal kapcsolatban, hogy egyik családtagomnak egy bizonyos viselkedését hogyan célszerű kezelni.


Az ember a másikat nem tudja megváltoztatni, azzal viszont érdemes foglalkozni, hogy te hogyan viszonyulsz hozzá, és hogyan reagálsz a viselkedésére, mert ez az, amiben igenis van mozgástered.

2014. nov. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az is valami, ha abban tudna segíteni, hogy Én magam hogyan kezeljem a helyzetet. Ugyanis próbálok mindent a lehető legjobban megtenni, és reagálni dolgokra, de nem biztos, hogy mindig jól csinálom, vagy bölcsen cselekszem. A férjem depressziósnak látom az agyvérzése óta, és úgy látom gyakran van halálfélelme már egy kis fejfájástól is. Fontos lenne, hogy hogyan kezeljem ezeket a problémákat, hisz én vagyok mellette napi szinten, és nekem mondja, ha fáj a feje, tőlem kérdezi meg, hogy szerintem miért fáj. Ha dühkitörése van, rajtam vezeti le, vagy ha nem is rajtam akarja, de nekem tombol, és én nyelem. Teljes kivizsgálást akarna, az megnyugtatná, ami majd jövő tavasszal lesz esedékes, de egyébként meg a Jó Isten sem fogja tudni megmondani, hogy lehet -e újra agyvérzése, vagy sem. Ezért gondoltam, hogy valamit tenni kellene, mert így mégsem élheti le az egész életet. Ha kell, én leszek a pszichológusa, ha kell ledoktorálok :-)
2014. nov. 17. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!