Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék ezzel a beteges...

Mit tehetnék ezzel a beteges ragaszkodásommal?

Figyelt kérdés
Anyum 2 éves koromban meghalt, előtte örökbeadott. Szerencsés vagyok, szerető szülők neveltek fel. Kiskoromban lábukon lógva, üvöltve, hisztizve nem engedtem őket elmenni dolgozni. Nem voltam ovis, mert nem viseltem jól. Az a kis idő, amíg az voltam, addig különc voltam, az óvónéni mellett voltam még a wc-n is. Követtem és rohantam utána. Volt egy hosszabb kapcsolatom, sokban megváltoztatott, nyitottabb lettem a világ felé, kicsit jobb lett a kapcsolatom szüleimmel, de aztán sokat veszekedtünk és elhagyott. Rá is rátelepedtem, sosem volt elég az együtt töltött idő, betegesen féltettem, ha 2 perccel a szokásosnál később hívott már a fejemben elképzeltem, ahogy a busza karambolozott és ráesett egy meteor. Nem féltem, hogy elveszítem, hanem rettegtem. Persze, el is kergettem. Mindennek 1,5 éve, és még most is pánikrohamok gyötörnek, ha eszembe jut, nem bírom felfogni, hogyan lehetséges az, hogy ha valaki egyszer szeretett, utána köszönni sem köszön. Nem érdeklem. Azóta van egy Barátnőm, de mégis az előzőre gondolok, valamint kezdek Rá is rátelepedni. Amikor ilyesmi történik a pánikbetegségem is újra előjön. Jártam pszichológushoz, jelenleg ritkán tudok menni, anyagai okok miatt. Mit tanácsoltok? Mit tehetnék, hogy ne akaszkodjak rá ennyire az emberekre? Mit csináljak, hogy elhiggyem, képes vagyok megtenni ezt-azt, képes vagyok élni. Akár egyedül is. 22/F

2014. nov. 19. 20:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Oszd meg ezt valakivel. Nagy bátorság kell hozzá és kockázat vállalást jelent. De ha képes vagy rá az felszabadíthat. Mert részben szerintem az terhel, hogy ezt amilyen vagy kicsit elfogadhatatlannak tartod. Ha látod, hogy valaki meghallgat és nem szakad le az ég, akkor onnan könnyebb tovább menni. Mert tudod, hogy meg lehet mutatni, hogy ki vagy te. Lehet közösen gondolkodni, hogy miért lettél ilyen és hogyan lehetne új szokásokat kialakítanod. Bíz meg egy barátban ennyire.


Ha szereted a mostani barátnőd, akkor esetleg ő is lehet ez. Akár meg is mutathatod neki ezt a posztot. Mert szépen megfogalmaztad.


A lényeg, hogy vállalnod kell magad, kitakarni a sebeidet, hagy lássák és oldják meg a látványt magukban.

2014. nov. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!