Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mond le a társadalom a...

Miért mond le a társadalom a depressziós emberekről?

Figyelt kérdés

Számos más, sokkal súlyosabb betegségre meg függőségre milliárdokat költenek állami pénzből, a depressziósokat meg befektetik a pszichiátriára, leszedálják és ha már sétáló zombi lett belőlük, hazaküldik őket.


Gyógyszerszedés nélkül nincs kórházi bennfekvés. Pedig a betegnek csak környezetváltozásra lenne szüksége a felépüléshez meg arra, hogy végre hasznosnak érezze magát, ami nem fog teljesülni, ha óvodai képességfejlesztő elfoglaltságokat kell csinálnia a foglalkozásokon.


És minden bennfekvőt egy kalap alá vesznek és gyakran úgy kezelnek, mint valami szellemi fogyatékost. Miért nem teheti meg valaki, hogy befekszik a kórházba és amíg fel nem épül, talpra nem áll, addig onnan jár be dolgozni? Amíg hozzá nem szokik a szervezete, hogy az élete nem napi 12-16 óra alvásból és kávézásból áll?


A foglalkozásokat miért nem úgy állítják össze, hogy az ne frusztrálja a beteget, hanem ténylegesen hasznos ismereteket szerezzen aminek később az életben és a munkaerőpiacon is hasznát veheti?


Miért kényszerítik rá a gyógyszerekre? Akinek dührohamai vannak, összetöri a kórházi berendezést és az ápolók fogják le, majd injekciózzák le újra és újra esélyeket kap, ha be is viszik a zárt osztályra, "nincs hely, új gyógyszert kap" indokkal visszateszik a normál betegek közé. Aki meg csendes, nyugodt, alkalmazkodó és semmi baj nincs vele, abba beleerőltetik a gyógyszereket, mert különben nem feküdhet benn a pszichiátrián.


Miért csinálják ezt? Nem lenne jobb a társadalomnak, ha a még menthető embereket visszaillesztenék a normális életbe?



2014. nov. 20. 10:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Mert egyszerűbb, ahogy előttem is írták. Mit végig szenvedtem én is, mire meghallotta és negértette egy emberséges orvos, hogy a párom halála miatti fájdalom nem szűnik meg attól, hogyha sírós napom van, akkor bumm 3x annyi gyógyszert neki. Sokat küzdöttem azért, hogy legyen egy pszichológus, akivel beszélni tudok és ha azt mondom, hogy, hétvégén nem aludtam, nem az az első, hogy nyugtatót még, hanem megbeszéljük az okát...
2014. dec. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!