Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Családállítás választ adhat...

Családállítás választ adhat arra, hogy valójában molesztált-e az apám?

Figyelt kérdés
Vannak emlékeim, de nem tudom, hogy hihetek-e nekik, mert csak érzések...félelem, mély döbbenet, értetlenség, "megfordult velem a világ", a szoba plafonjának a színe, a párna anyaga az arcomon, ahogy elfordítom a fejemet, és az ő testszaga. Emlékszem -erre tisztán-, hogy sokszor benyúlt a bugyimba tv nézés közben, meg arra, hogy egyszer megkért, hogy fogjam meg neki ott, és én kiszaladtam a konyhába. De ezeket nem tartom olyan "durva" dolognak, arra lennék kíváncsi, hogy valahogy előhozható-e, hogy történt-e még több vagy más valami azon a fent leírt napon...

2014. nov. 20. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem családállítással, hanem rendes pszichoterápiával lenne ez előhozható és feldolgozható. Mellesleg ezeket amiket leírsz, hogy konkrétan emlékszel rájuk, ezek ugyanannyira molesztálásnak és erőszaknak minősülnek, és durva dolgok, ezek is sokat számíthatnak és zavarokat okozhatnak felnőttként :/
2014. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Hogy lehet ilyen beteg elme egy férfi agy????? Undorító, és hány ilyen van, te jó ég!
2014. nov. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hipnózissal lehet ezt a szörnyű emléket előhozni.
2014. nov. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

Konkrét eset:

22 éves nő kért terápiát, mert az apja tini korában megerőszakolta. Hipnózis - kor regresszióban az derült ki, hogy a lány volt az, aki megleste, amikor apja maszturbált.

Ennyire megbízhatóak az emlékek.

Kérdező: a családállítás nem, de a kor regresszió felderítheti a valóságot.

2014. nov. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem disszociáltál a sok bántalmazástól és emiatt nem emlékszel rendesen, ez az egyik túlélési módja az átélt kegyetlen dolgokat.
2014. nov. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ilyen traumáknál nem szokták javasolni a hipnózist, egyáltalán, mert csak újra átéli az illető azokat, annak meg semmi értelme, simán lehet, hogy aki az apját később maszturbálni látta az is csak amiatt akarta azt látni, mert az kevésbé fájdalmas, mint megint átélni a szörnyűséget, de lehet tényleg csak annyi történt, hogy meglátta az apját amikor önkielégített.


Biztosra nem lehet tudni.

2014. nov. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!