Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SOS! Mit kellene éreznem 3...

SA1921 kérdése:

SOS! Mit kellene éreznem 3 hét Cipralex szedés után? Pánikbetegségre kaptam, de sajnos még mindig nyugtalan vagyok és szédülök (ez volt az, ami a legrosszabb tünetem volt). Nem tudom, hogy abbahagyjam-e vagy nem, de sajnos az orvosom nem tud fogadni!

Figyelt kérdés

2014. nov. 24. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
3 hét után még nem feltétlenül van javulás. van hogy 4-6hétbe is beletelik. De 3 hét után a mellékhatásoknak valóban enyhülnie kéne már. Ha ennyire rosszul vagy, szédülsz, akkor mi az, hogy a dokid nem tud fogadni? Amikor nekem állítottak be új gyógyszert akkor nem hogy bármikor bemehettem volna, ha nagyon rosszul vagyok (bár ezt új gyógyszer nélkül is megtehetem akármikor, ha gáz van) de még az átlagos egy hónapos kontroll helyett, hamarabb vissza is hívtak, hogy biztos minden oké legyen, megtudjuk beszélni a tapasztaltakat a dokival.
2014. nov. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A pszichés betegségeknek a szakembere a pszichoterapeuta. Milyen lenne, ha terapeutához mennél?
2014. nov. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Sajnos nem tudom, hogy miért nem tud fogadni az orvos- nem indokolták meg -, bár nagyon lelkiismeretesnek tartom őt, így biztos oka van rá. Sajnos kisvárosban élek, így eléggé behatároltak a lehetőségeim.


Persze jobb már, mint az első héten volt, de még nem az igazi. Igazából nem tudom, hogy a tünetek egyszer csak elmúlnak, vagy csak a lassú, fokozatos javulásban bízzak. Nem tudom, hogy így kellene-e hatnia.

2014. nov. 25. 08:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem fokozatosan múltak el, ha ez az infó segít valamit. De az első két hét után nagyon jól éreztem magam ahhoz a két héthez képest, mert a rászokási időszak egybe esett egy betegséggel is. Az úgy elég durva volt. Kb 2hét volt a gyógyulás is, szóval minden téren egyszerre lettem jobban. De ettől még éreztem benne a fokozatosságot. Viszont a hatása meg nagyon lassan jelentkezett és akkor se igazán vettem észre.
2014. nov. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszi a válaszokat!!!

Huhh, a mellékhatások mellett még egy betegség is... Nagyon bátor vagy, hogy kibírtad! GRT!


Ha sikerül beállni a szervezetemnek (kb. 4-6 hét, ahogy írtad), akkor úgy fogom magam érezni, mintha nem volnék pánikos? Ezzel a gyógyszerrel el lehet érni?

2014. nov. 25. 11:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát igen... elég pokoli volt. ^^" De azt is túl lehetett élni.


Ezt nem tudom igazán, én nem pánikbetegségre, hanem depresszióra kaptam. Nekem anno amikor ezt szedtem azt mondták, hogy az ilyen fajta antidepresszánsok hatása az, hogy kiegyensúlyozzák az ember hangulatát. Kevésbé leszel nagyon mélyen, de egy kicsit tompítja a nagyon jót is. Nem tudom ezen kívül van-e más értelme és nem tudom ez a hatás segítene-e neked, mert nem ismerem a betegséged, csak hallomásból. Viszont biztos meg volt az oka, hogy a doki ezt választotta. Ha egyszer visszajutsz hozzá kérdezd meg nyugodtan tőle.

2014. nov. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 homo ludensz ***** válasza:
Ülj le! Lazíts! Lélegez jó mélyeket, hasi légzést csinálj.Érezd hogy lassan felszívódik a gyógyszer és hatni kezd....hatni kezd. Biztosan tudod hogy nálad ez a gyógyszer a pánikbetegségedet lefedi,kiűzi és érzed hogy egyre nyugodtabb leszel. Nyugodtabb vagy! Minden nyugtalanságot,belső feszültséget kifújsz magadból mert erőteljesen kilégzel. Jobban érzed magad. Erőss vagy.
2014. nov. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!