Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretném megérteni a barátnőm...

Szeretném megérteni a barátnőm, mi a baja. Ő tökéletes. Milyen pszichés baja lehet?

Figyelt kérdés

A kapcsolat elején exek miatt kirohanások, kivetítések, "pánikroham", azt hazudta, hogy megerőszakolták, mindenben hibát talált bennem az exek miatt. Kicsit egosista és önző, nem látja sosem magát, se mások érzéseit. Aztán később velem lett baja, nem adtam kölcsön, nem támaszkodhat rám, durva voltam vele, és elkezdte a családi és baráti kapcsolataim rombolni. Hazudozni.

Aztán új kezdet: mindig mindenkivel baja lett, újra egy roham, kiderült, hogy démonokat látott régebben és llatot is kínzott. Újra rombolta a kapcsolataim, közöltem sok lelkigondozás és türelem után vele, hogy borzasztó és pszichopata. Vége lett. Mi lehet a baja? (egy éves kapcsi)



2014. nov. 24. 23:28
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
De kedves kommentelő. A borderline azért szorong és lelkiismeret-furdalása van, hibáztatja néha magát.... ha ez abszolút nincs meg? ...aggasztóan nincs ?
2014. nov. 30. 00:22
 12/20 A kérdező kommentje:
vagy pl önpusztítás sincs....
2014. nov. 30. 00:23
 13/20 anonim ***** válasza:
Így leírva, pszichopatának tünik.
2014. dec. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ez nem borderline! Én az vagyok, a szó klasszikus értelmében, még az olyan tünetek is megvannak nálam, amik a "köznapi" borderline-felfogásban nincsenek (ezt több pszichológus, pszichiáter mondta).


A hölgy pszichopata, illetve szociopata.

2015. jan. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Szóval ez nem tiszta, inkább kevert tünet. "Egyéb, nem meghatározott zavar, pszichopatikus és szociopatikus tünetekkel", ha nagyon meg akarjuk nevezni.
2015. jan. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Kedves Mandulavirág.


Mindig manipulált mások véleményével és terjesztett rólam eltulzott dolgokat. A nárcisztikus zavart inkább elfogadhatónak látnám. Ön szerint? Feltűnően magasabb képességűnek tartja magát, másokról lenéző negativitással beszél, vallásos! (azt várja el állandóan hogy ne ítélkezzenek felette, de ő ítél rendesen...báránybőrbe bújás..), és mások jócselekedeteit is néha saját cselekedeteként híreszteli. Eltúlozza a képességeit, és nem volt hajlandó értelmes emberekkel dolgozni, nem bírja a hierarchiát. Ezért fogyatékosok gondozója, pedig vörösdiplomás közgazdász. Sok szép ajándékot és kedves szavakat kaptam tőle, de állandóan a hibát kereste bennem, és a dührohamok miatt gondoltam, h Borderline. Másrészről rettenetesen teátrális és manipulatív. Mintha képtelen lenne őszinte lenni. Mellesleg a múltjában majdnem minden párja "pszichopata" volt... elmondása szerint. Nem hiszem. Néha mintha megszállta volna valami, mindig én kedveskedtem és nyugtattam le.


Tudni kell, hogy úgy ért véget, hogy nem volt biztos kettőnkben, feltettem a kérdést, igent mondott, majd mindenkivel baja lett, én bíztattam, és amikor a legjobb barátnője látványosan beszólt valamit én kiakadtam de csak egy kicsit. Megbeszéltem vele, h ez a barátnője és az én ügyem. Ekkor a hátam mögött kibeszélt a barátnőjének, jól kihasználva egy pitiáner semmiséget, rágalommal eltúlozva bosszúból - úgy gondolom komplexus miatt, hogy én stabilabb vagyok érzelmileg, kisebbségben érzi magát, hogy én "lelkigondozom"... - ekkor mondtam meg hogy pszichopata, és bár kibékültünk , fenyegetőzni kezdett újra, én meg nem mentem bele ebbe.... mindez facebookon. (távkapcsolat). aztan ki is dobott facebookon.


Miután szakítottunk így egy dührohamos lealázós balhét produkált, pedig bocsánatot kérni jött le a városomba. Lenyugtattam, ezután közeledni kezdett, de leállítottam. Később kiderült, hogy azt terjesztette, hogy én közeledtem és ő küldött el.


Mondhatnám, hogy nem volt biztos bennem, nem szeretett. De még a családi kapcsolataimba is bekevert, olyanokat mondott mindig hogy ki milyen rosszat mond rólam (anyám, barátaink, hogy többet kellene rá költenem, stb tipikus manipulativ dolgok), anyámnak is olyanokat mondott ,hogy nemkérek bocsánatot tőle sosem, PDEIG én voltam a bocsánatkérésre megtanító fél, az engedékeny mindig, és saját fő hibámnak tartom, hogy elhittem a "történeteit" és lelki gondoztam a testiségért "cserébe".


Azt tudom, hogy lenyűgözött a teatralitása az energetikussága a grandiozitása, és pont a személyisége miatt tetszett meg az elején. Amúgy nem bűnöző és ismétlem nincsenek szorongó, a másik embert sajnáló érzelmei, amikor sír mindig csak saját maga miatt teszi (pl nincs pénze, hogy beszélt vele xy). és kifejezetten társasági jellem.

2015. jan. 5. 02:13
 17/20 anonim ***** válasza:

szia, igazad van, ez bőven nárcisztikus, és igen, a nárcisztikus az hisztériázhat, simán.

szerintem az állatkínzásos dolog az talán valami más. tehát keverve lehet.

bár ami igaz, az igaz, egyik rokonom is ilyen hisztrionikus-nárcisztikus, és ő is említett bizonyos állatkínzásos dolgokat a fiatalkorából. viszont felnőttként nem kínozza az állatokat.

2015. jan. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

egyébként megérteni sohasem fogod.

az egyetlen igazság az ilyen emberek számára, hogy ők tökéletesek, és a környezet mindig bántani akarja őket.

annak a rokonomnak olyan tévképzetei vannak, hogy valami félelmetes.

mindenki őellene van, meg akarják mérgezni, tönkreteszik a tárgyait, irigyek rá, szövetkeznek ellene, stb.

de ez az ő számára mind igaz, mert ő ettől a világ közepének érzi magát, hogy ennyien az életére törnek.

mindez anélkül, hogy skizofrén lenne, tehát egy enyhébb formula mindenképp, csak mégis a környezet számára rendkívül fárasztó.

és bólogatni kell, hogy igen, meg akarnak mérgezni, igen, betörtek hozzád, csak, hogy egy foltot hagyjanak a ruhádon; igen, minden ártatlan megjegyzés az valami módon valami rejtett szúrás akar lenni stb. mert ha az ember nem bólogat ezekre, abból is hatalmas botrány lesz.

2015. jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

már csak az az érdekes, hogy utólag belátja a hibáját, hibáit... lehet, hogy ez is játszma.

Nyilván nem akar kapcsolatban lenni, de talán szüksége van a törődésre, amit kapott.

"feltétlen szeretet" volt benne irántam :)

2015. jan. 19. 15:52
 20/20 Girgoy ***** válasza:
Nem vagyok pszichológus, de a vallási alapú skizofrénia kialakulását volt "szerencsétlenségem" megfigyelni néhány hozzám közeli emberen. Ha van egy "prófétai énje"/alteregoja, akkor abból is fakadhat többminden: a felsőbbrendűségi érzés, a démoni látomások, stb. De én is úgy látom, talán itt összetettebb dologról van szó. Mindenestre ha jár valami karizmatikus gyülekezetbe (bár ma már a hagyományos felekezetekben is terjed a hamis karizmatikusság), ott erősödhet a betegség. Van persze józan vallásosság is, ami képes az ilyeneket akár gyógyítani is, de ma nem az ilyen józan, letisztult vallásosság a divat sajnos. Nem tudom, hogy most tulajdonképpen szakítottatok-e vagy még tartjátok a kapcsolatot, de lehet, hogy valami közeli ismerősét célszerű lenne megkeresni, hogy vigye el pszichológushoz/pszichiáterhez, magától úgyse fog elmenni.
2015. jan. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!