Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincs valami vizsgálat, ami...

Nincs valami vizsgálat, ami kimutatja, hogy szinte mindenkinek szüksége van valami függőségre? Hogy vagy dohányzik valaki, vagy iszik, vagy kövér, vagy szektás, vagy önkielégít, vagy játékfüggő, vagy valami más.

Figyelt kérdés

2014. nov. 27. 08:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Vagy csokoládé függő, vagy internet függő... stb.

Nem kell ehhez vizsgálat, mindenkinek szüksége van valamire, amibe menekülhet kicsit, akár 5 percre is. Egy pár perc magába zárkózás mindenkinek jár, és mindenki úgy él vele, ahogy akar. De nem értem a kérdésed: Te azt szeretnéd kivizsgáltatni, hogy milyen függőségre vagy hajlamos?

2014. nov. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem mindenki.

Van aki "függő típus" annak szüksége van bármire vagy több mindenre is azok közül, amiket felsoroltál. (Bár az önkielégítés nem értem, hogy kerül a sorba:) )


Aki "nem függő típus" annak nincs szüksége ezekre. Az meg tud inni egy pohár bort úgy, hogy nem akarja az egész üveggel magába tolni, az nem lesz függő, ha fiatalkorában kíváncsiságból elszív egy cigit, vagy ki tud tölteni úgy egy mezőt egy lottószelvényen, hogy nem vásárol hozzá még 4 másik játékot és 6 sorsjegyet több ezer forint értékben.

2014. nov. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Második. Mondj egy embert, akinek nincs semmi függősége, nincs semmi hobbija amiért él hal. A hobbi is egy függőség, a sex mánia is egy függőség. Nincs olyan ember aki ne függne valamitől, különben nem volna ember, vagy iszonyatos unalmas, egyhangú életet élhet. Mert ilyen az ember. 200 évvel ezelőtt is függtek az emberek valamitől, csak akkor más volt amitől függhettek, egy dolog megmaradt, a pár függés és a sex függés ez örök, már aki ettől függő.
2014. nov. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

3: Az elfoglaltság, a szabadidő értelmes eltöltése nem függőség.

Azzal valami gond van, aki mindent csak "függve" tud csinálni.

2014. nov. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Azt hittem elég világosan tettem fel a kérdést, de úgy látom még egyszer ki kell fejtenem:


#1 A kérdésem arra vonatkozott, hogy van-e erre vonatkozóan valami kutatási eredmény? Miért ne kéne vizsgálni? Az nem úgy van, hogy te azt mondod, hogy mindenkinek szüksége van valami függőségre, és akkor azt mindenki elhiszi neked. Ilyen alapon semmi szükség a tudósokra, elegendő lenne filozófusokat képezni, akiknek mindenről van véleményük. A sejtéseket igazolni kell. Persze, ha nem érdekes a kérdés, akkor érdektelen vizsgálni, de szerintem érdekes hipotézis. Azonkívül nem egy igen-nem válaszra számítunk, hanem a kutatás feladata az is lenne, hogy a függőséget kvantifikálja. Nyilván lennének kivételek, de ha kiderülne, hogy az emberek 99 %-a valamitől kényszeresen függ, valamilyen mérték szerint, mégha az nem is a kényszerbetegség kategóriájába tartozik, az egy érdekes eredmény lenne.


#2 Van olyan, aki szexfüggő, és ha másképp nem, akkor önkielégítéssel szerez magának kielégülést, és nem tudja megállni, hogy ne tegye, például naponta akár többször is. Úgy látom te csak náhány függőséget ismersz, az azonban elég nyilvánvaló, hogy mindegyik alól vannak kivételek, mert nem minden ember iszákos, és nem minden ember szerencsejáték függő, de azért mert vannak kivételek mindegyik alól külön-külön, még nem jelenti azt, hogy lenne kivétel mindegyik alól egyszerre is.


#3 Igen, szerintem sem könnyű olyan embert mondani, akinek nincsen valami függősége. Ugyanakkor én is azt gondolom, mint a #4-es, hogy a hobbi nem feltétlenül függőség. Akkor az, ha állandóan azon jár az eszünk, nem tudunk lemondani róla kis időre sem, stb.

2014. nov. 27. 11:01
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

'Van olyan, aki szexfüggő, és ha másképp nem, akkor önkielégítéssel szerez magának kielégülést, és nem tudja megállni, hogy ne tegye, például naponta akár többször is. Úgy látom te csak náhány függőséget ismersz'


Természetesen hallottam már a szexfüggőségről is, de te önkielégítést írtál, ami nem jelent feltétlenül függőséget, mint a szex sem.

2014. nov. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Persze hogy az önkielégítés nem feltétlen jelenti azt, hogy függője a sexnek, de itt a függőségről van szó, tehát azok akik függik és nincs partner az önkielégít. Elég logikus.


Én nem tudok egyébként arról, hogy erről a témáról volna tudományos kutatási eredmény. De ha ennyire érdekel a téma keress rá, akár angolul is, hátha úgy valamit kidob, én nem találtam ilyenről semmit.

2014. nov. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
És lehet hogy a kivételeknek tudat alatti függősége van, például azoknak lesz tikje.
2014. nov. 27. 15:14
 9/17 anonim ***** válasza:

A függőség, káros dolog, nem mindenkinek van, nem az a természetes, hogy valakinek legyen olyan dolog az életében ami károsítja, kényszeríti őt bizonyos dolgok megtételére. ( a természetes alap dolgok mellett ezeket had ne részletezzem)


Szerintem, te függő személyiség vagy és most avval akarod nyugtatni magadat, hogy mindenki az és te emiatt nem vagy kevesebb vagy rosszabb.

2014. dec. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A szexualitás az egy természetes alapszükséglet, aki nemi életet él vagy maszturbál az még nem függő, attól még, hogy abból is lehet függőség.


A hobby se függőség orvosi értelemben. A függő az idönként szenved attól amit csinálnia kell, és kikattan, ha nem csinálhatja.


Olyan tevékenységekre való igény, amik nyugtatólag hatnak az emberre, az egy természetes folyamat nem kóros.

2014. dec. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!