Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Drága terápia? Ti mit tennétek...

Drága terápia? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nem akarom részletezni, de valószínűleg segítségre lenne szükségem. Elég komoly mentális problémákkal küzdök, és sokan javasolják, hogy menjek el ilyen-olyan terápiára, családállításra stb. Még esetleg családállításra el is tudnék menni, egyszeri kiadás, belefér. De az, hogy esetleg hosszú évekig járjak terápiára (aminek az ára horrorisztikus), az már nem nagyon fér bele.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az is, hogy nem állandó a problémám. Csak 2-3 évente jön elő, de olyankor 4-6 hétig használhatatlan vagyok. Nem akarok részletekbe belemenni, de alapjáratom semmi bajom, boldog vagyok, nem stresszes az életem, a problémáknak se híre se hamva, mintha nem is léteznének. Aztán történik valami szélsőséges dolog (pl legutóbb az, hogy kb. 36 órán át nem tudtam aludni utazás miatt, vagy az alkohol fogyasztás - nem is iszom évek óta), és teljesen megborul minden. Pánikrohamoktól kezdve, depresszión át minden. Eltelik pár hét, és utána semmi, zajlik az élet tovább, mintha misem történt volna.

Vannak, akik azt javasolják, kerüljem el az ilyen szituációkat, és akkor nem lesz baj, mások különböző terápiákat ajánlanak.

De igazság szerint nem nagyon érzem azt, hogy szükségem lenne rá, vagy hogy tudna segíteni... (kivéve ezekben a nehéz időszakokban)

Elég tanácstalan vagyok...



2014. nov. 29. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szorulsz hosszú éveken át tartó terápiára (persze nem vagyok szakember, tévedhetek). Talán pár hónap volna, de több nem hiszem. Mindenesetre egy alkalommal elmehetnél egy szakemberhez, csak beszélgetni, meghallgatni mit ajánl. Már egyetlen alkalom is sokat segíthet, de lehet hogy mondjuk 5 ülés alatt letudjátok az egészet és akkor felesleges azon paráznod, hogy nem tudod évekig finanszírozni.

A szakember abban segíthet, hogy van tapasztalata, ismeri a szakirodalmat, tanulmányokat és nagy valószínűséggel nem most először hall ilyesmiről. Így egy kicsit irányítottabban tud téged terelni afelé, hogy vajon miből fakadt ez az egész. Persze csak ha együtt működsz. És talán már egyetlen beszélgetéssel is segíthet annyit, hogy elindít a jó irányba gondolkozás terén.

2014. nov. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Egyszer és mindenkorra letenném az alkoholt. Ehhez semmilyen terápia sem kell.
2014. nov. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, nem iszom alkoholt évek óta, és a korábbi ivás is annyit takar, hogy életemben nagyjából 5x voltam részeg
2014. nov. 30. 09:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Tündérhegyre mennék, az ingyenes TB-vel.
2014. nov. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha minden igaz, a közeledben, ahol van nagyobb kórház ott lennie kell pszichológiai rendelésnek is, hangsúlyozom, pszichológiainak. Ha pszichiátriai rendelés van, akkor is a pszichológiai rendelésről érdeklődnék és akkor asszem, úgy megy TB-s keretek között. Vannak ilyen pályaválasztási tanácsadók, ott is szoktak lenni pszichológusok. Egyébként elképzelhető, hogy kb 10 alkalmas dinamikus terápia segíthet.
2015. jan. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!