Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sos, komoly koncentrációs...

Sos, komoly koncentrációs zavaraim vannak és nyakamon a vizsgaidőszak; mit tehetnék? Van valami étel/ital, ami javíthat?

Figyelt kérdés

Nagy a honvágyam, nincsenek barátaim és már itt is van az első vizsgaidőszak. Semmi bajom nem volt eddig a tanulással, megvoltak a bevált módszereim, de itt sajnos nem tudom érvényesíteni őket.

Hogyan tudnék változtatni? Van valami vitamin, gyógyszer, ami segíthetne? Agyban nem tudom eldönteni sajnos...


2014. dec. 3. 22:26
 1/5 anonim válasza:
Egyértelműen ugye a csoki kicsit nassolj aztán állj neki. Sajnos ez egy nehéz időszak. Hallgass zenét is valami nyugtatót. Vezesd le a feszültséged próbálj kicsit nyugodt lenni. Tarts akár több szünetet vagy tedd színesebbé a tanulni valót. Ha akkor nem barátot (ebbe nem akarok belemenni miért nincs te dolgod) de akkor valami ismerőst vagy osztálytársad kérd meg és tanulj vele. Úgy oldottabb a dolog.
2014. dec. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én már többször barátkoztam, de elég lenézőek a többiek és így nekem már nincs kedvem beszélgetni velük. Többször segítettem nekik, meg jófej voltam, ők pedig keresztbe tettek és sose segítettek.
2014. dec. 3. 22:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyértelműen a lelki-szellemi túlterheltség az, ami miatt koncentrációzavarod lehet.

Ne izgulj, mert kreditrendszer van.

Kezdd el a vizsgákat, ahogy jönnek, és a vizsgaidőszak közepén csinálj egy számvetést, lehet, hogy okosabb lenne 1 vagy 2 tárgyat kihagyni ebben a félévben.

2014. dec. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én anno pont, hogy az előnyömre fordítottam, hogy milyen viszonyban (semmilyen) voltam a csoporttársaimmal. Úgy döntöttem, hogy ok, ha még egy köszönömöt se tudnak kinyögni, akkor nem segítek többet. A könyvtárba jártam tanulni, ott csend és nyugi volt. Néha kávészüneteket, tartottam, kaja szüneteket. Élveztem, hogy jobb jegyet kapok, mint ők, mert megszenvedtem értük. Az első sikeres vizsga után már lelkesen mentem a könyvtárba tanulni. Ahogy a jegyeim jók, lettek, kezdtem megbékélni vele, hogy itt bizony a stréber lány leszek és nem a haverokkal berúgós, csak úgy a semmiből jöttek az új barátok, akik pl szintén sokat könyvtáraztak és egyszerre jártunk ki kávézni vagy ebédelni..stb.. Már megtaláltam a helyem.. Előtte a görcsös beilleszkedés miatt én se tudtam se tanulni, se koncentrálni rendesen, mert állandóan azt néztem hogy lehetnék jobba a többiekkel.. Már utólag látom, hogy nagy hiba.. Ne görcsölj ezen, ülj le tanulni, foglalkozz a sulival, a barátok meg majd jönnek..
2014. dec. 4. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A cél lebegjen a szemed előtt, akkor könnyebben fog menni. Ne tedd meg azt a szívességet a körülötted lévő tanulóknak, hogy rosszul vizsgázol. Ha nagyon magad alatt vagy, valami mozgást: futás, vagy box-zsákolás, vagy biciklizés. Mindig egyensúlyba tartsd a szellemi és fizikai terhelést, akkor fog menni a tanulás
2014. dec. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!