Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme így elmenni a...

Van értelme így elmenni a pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Már kaptam időpontot. Ez lenne az első alkalom, hogy pszichológuhoz megyek, de nagyon félek, hogy hülyének fog nézni, esetleg lekezel vagy úgy fog hozzám állni, hogy egy nyafogós kis szerencsétlen kislány vagyok. Nem tudom, hogy tud e segíteni a bajomon. Amikor beszéltünk (nem személyesen), akkor is úgy éreztem, hogy türelmetlen velem. Valószínűleg ezt csak én képzeltem be magamnak, mert vannak ismerőseim akik hozzá járnak, és mind azt mondják, hogy nagyon segítőkész, türelmes ember. Szerintetek elmenjek, vagy hagyjam az egészet, mert így nincs értelme?
2014. dec. 13. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az segít, hogy ő is fél most, hogy nem tud segíteni? Nem azt a hivatást választotta, hogy "hülyének " nézze az embereket, hanem azt, hogy segítsen nekik, ha gubanc van benne azt kisimítsa, hogy aki hozzá jön, jobban értse magát, az életét, és ennek fényében egészséges döntéseket tudjon hozni, összességében jól boldoguljon az életben.
2014. dec. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha így állsz hozzá, akkor nem érdemes elmenni.

Attól veszed el az időpontot, aki rászorul.

Az időpontot mondd le, hogy valaki más el tudjon menni.

2014. dec. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es! Egyikőnk sem tudja, hogy mi a baja a kérdezőnek, akkor meg miért írsz hülyeségeket!?

Kérdező! Természetesen menj el az időpontra a pszichológus pedig szépen eldönteni, hogy szükséged van-e terápiára, vagy nincs. A pszichológusok nem szoktak bunkók lenni az emberrel, úgyhogy valószínűleg tényleg beképzelted magadnak, hogy türelmetlen volt, meg hát ő is emberből van, lehet, hogy rosszkor hívtad, ettől még nem nem kell rettegni az első találkozásotoktól.

2014. dec. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztos kisebbségi érzeted van ezért érzed úgy, hogy lekezelt. Egy segítő ember, nem azért tanult, azon a szakon, hogy bunkó legyen egy olyannal szemben, akinek önértékelési vagy bármi gondjai legyenek, hanem hogy megerősítse egy kicsit. Legalább is én így gondolom. Menj el hozzá nyugodtan, hidd el meg fog érteni és hidd el nem te vagy az első akit esetleg hasonló gondokkal küzdött.
2014. dec. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
hülyeség az egész. ugyanazt a célt éri el az ember, ha barátnőnek vagy barátnak mondja el a búját bánatát. aki már bedilizett, azon úgysem segít a pszihológus sem.
2014. dec. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!