Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SOS! Anya depressziós?

SOS! Anya depressziós?

Figyelt kérdés
Tegnap is elég rosszkedvű volt, de a mai nap nem is szólt hozzám körülbelül. Tegnap volt a születésnapja de lemondta az egészet, senkinek nem veszi fel a telefont. (Az anyukájának sem-mamám) Nem érdeklődött semmit a suli felől, apuhoz sem szól szinte egy szót sem, meg megteszi direkt minden logikus dologra ellentmond. Délután amikor tüsszentett, mondtam, hogy egészségére, azt mondta az eddig is túl sok volt már. Most feküdt le aludni (a szokásos este10-11 helyett). Teljesen tanácstalanok vagyunk mit tegyünk vele. Orvoshoz biztos hogy nem fog elmenni akármit csinálunk. Holnap megtartsuk a születésnapját szűk családi körben vagy inkább hagyjuk? Mit csináljunk??

2014. dec. 13. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy tartsátok meg, de előtte vagy utána vagy ahogy a helyzet adja, kérdezzétek meg tőle mi bántja. Ne zárkózzon el tőletek, mert ti aggódtok érte, szeretitek őt, mondja el mi bánja. Nem biztos, hogy depressziós, bármi más is történhetett, ami miatt elkeseredett.
2014. dec. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg depressziós hangulatban van, de ez nem jelenti, hogy depressziós. Ahhoz huzamosabb ideig kell hasonló helyzetnek előállnia. Szóval nem feltétlenül kell rögtön orvossal dobálózni. Szerintem a szülinapjához köthető ez a rosszkedv, sőt elég gyakori jelenség tud lenni, hogy valakit elszomorít a kora. Főleg ha valami kerek számhoz érkezett, de anélkül is. Én megpróbálnám kicsit kirázni ebből a magába fordulásából, rávenni, hogy legalább a családi kört ne zárja ki és egy csendes kis ünnepséget tartanék ahol tényleg kifejezetten ő van a középpontban. Elmondhatjáktok hogy milyen nagyszerű ember, hogy mennyi mindent tett, hogy mennyire tisztelitek. Talán elutasítja a bókokat de jól fog neki esni. és valószínűleg a törődés is pozitív hatással lesz rá. A legjobb pedig az, ha valamelyik felnőtt, hozzá közelálló személlyel kicsit el tud vonulni kettesben és beszélgetni. Annak lehet, hogy rosszkedv meg sírás lesz a vége, de ilyenkor hasznos ha kibeszéli az ember a fájdalmát, szomorúságát. Éreztessétek, hogy szeretitek. Így szokás vigasztalni egy rosszkedvű embert nem? :)
2014. dec. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen kerek számhoz érkezett, de nem gondolnám, hogy ennek akkora jelentősége lenne (igaz én még hozzá képest fiatal vagyok). Ha már itt lesz néhány ember nem fog elzárkózni tőlünk?
2014. dec. 13. 18:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Pedig a kerek számoknak nagyon nagy jelentősége tud lenni. Persze ezalatt nem a 10re vagy a 20ra gondolok. 30környékén már vannak akik kétségbe esnek, a 40 pedig hatalmas számnak tűnik, amíg oda nem érünk, akkor pedig elkeserítő, hogy már ott járunk. Amikor kerek számhoz ér az ember, akkor tudatosul benne igazán hogy mennyi év eltelt. És talán nem minden úgy alakult, ahogy ő gondolja, talán egyszerűen fárasztónak érzi azt a sok-sok évet... Ezt mindenki másképp éli meg. Van aki soha nem kerül emiatt lelki válságba. De ilyenkor szerintem a legjobb amit a szerettei tehetnek, hogy mellette állnak.

És azt hiszem én se tudok igazán hitelesen beszélni erről a problémáról mert én is túl fiatal vagyok hozzá. Csak találkoztam már ezzel a jelenséggel. Minél öregebb vagy annál kevésbé várod a szülinapod.

2014. dec. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Be kéne adni diliházba. Sajnos most sajnálom, hogy bezárt az OPNI.
2014. dec. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös, téged kéne berakni a diliházba, én még sokkolnálak is szívesen!


Egyébként persze, hogy mi nők ezt nehezebben éljük meg, mert mi úgymond hamarabb öregszünk, mint egy férfi. Egy 40es férfi egészen más, mint egy 40es nő. Arról nem is beszélve, hagy ma egy 40es nő már a munkapiacra sem kell, szóval nagyon lerövidül az élet, amit jól kiélhet egy nő, ez még fokozni is fogja azt hogy sokan befognak fordulni már 40 évesen, pedig az a kor még nem idős kor!!! csak szomorú, hogy sok helyről kiszorítják már a 35-40 év felettieket, mintha már onnantól nem lennének jók semmire, ez a durva. Most ha belegondoltok, tanulsz mondjuk 22-23 éves korodig akkor van 17-18 éved, hogy kiéld magad egzisztenciát szerezz, férjet és családod legyen és biztonságod, ha tovább tanulsz 25 éves korodig akkor még kevesebb az időd. Vagy ha nem vagy szerencsés helyzetben könnyen kicsúszhatsz mindenből, nah ezért rosszabb nőnek lenni.

2014. dec. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"5-ös, téged kéne berakni a diliházba, én még sokkolnálak is szívesen! "


Mert te még egy elmebeteg, elfajzott pszichopata is vagy :P Neked csak a zárt lenne jó hely !

2014. dec. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én elfajzott? Te írsz badarságokat, te vagy a beteg, nem én. Vegyél be xanaxot és menjél aludni! Jó éjt! :) Trollkodj álmodban!
2014. dec. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat, szerencsére anyu sokkal jobban van, csak pillanatnyilag összejött neki minden, de ma teljesen jókedvű volt. Jól sikerült a szülinapja is :)
2014. dec. 15. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!