Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért rettegek a hibázástól?

Miért rettegek a hibázástól?

Figyelt kérdés

Mostanra lett egy olyan problémám, hogy rettegek napi 24 órában, hogy elrontok valamit. Egyszerűen nem merek döntéseket hozni, mert halálosan rettegek, hogy mi lesz. Például a boltban is komolyan el tudok azon gondolkozni, hogy vajon az a zsemle amit kinéztem, jó lesz-e. Vagy megfelelően mondtam-e el egy mondatot. Nem merek hosszas beszélgetésekbe belemenni, mert ha olyan területre tévedünk amiről keveset tudok félek attól, hogy kiderül és lenéznek. Ha pedig jártas vagyok az adott témában attól félek, hogy ennek ellenére is mondhatok valami butaságot. Ekkor úgy érzem, hogy eljött az apokalipszis és nekem végem. Arról nem is beszélve, hogy éppen ezért, ha valamibe lelkesen belekezdek a legeslegelső kudarc után feladom. Nem bírom elviselni, ha nem tudok mindent, nem én vagyok a legjobb valamiben. Egyszerűen teljesen sötétnek, hasznavehetetlennek érzem magam. Például 3 éve jártam az orvosi egyetemre fél évet. De abba is hagytam, mert a legelső számonkérések egyike a csoportunkban nekem lett a legrosszabb és kiborultam, onnantól kezdve még tanulni sem bírtam. Ez normális? Vagy, ha nem, mit lehetne tenni ellene? Bocsi, ha esetleg érthetetlen lett, de nagyon remélem mégis, hogy sikerült megfogalmaznom a lényeget.

Köszi előre is a választ! 25/F


2014. dec. 13. 20:17
 1/3 anonim válasza:

Szerintem egy nem tökéletes embert sokkal könnyebb szeretni, mint egy tökéletesnek tűnni akaró robotot.

Szerintem semmi gond nincs veled, csak magasak az elvárásaid, az írásod alapján igényes embernek tűnsz, biztos nehéz lehet neked megfelelni.

20/L

2014. dec. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, de egyelőre ezt nehéz nekem valahogy elfogadnom sajnos. Dolgoznom kell ezen úgy látszik.
2014. dec. 13. 22:23
 3/3 anonim válasza:
Semmit sem kell. :)
2014. dec. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!