Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beleőrülök a jelenlegi életemb...

Beleőrülök a jelenlegi életembe, hogyan és mit kéne változtatnom?

Figyelt kérdés

19éves vagyok múlt évben érettségiztem, az angol emelten kívül minden 4-5ös lett, de az angol csak 31% lett (ne kérdezzétek hogyan, én se tudom) így nem lett elég pontom hogy továbbtanuljak. Most ősszel csináltam egy angol közepet, 87%os lett, szóval mostmár biztos felvesznek jövőre arra az egyetemre ahova menni akarok.


Viszont most itthon ülök még majdnem 9hónapon át, iskola és semmi egyéb kötelesség nélkül, én meg ebbe beleőrülök.. mivel a barátaim elmentek már más városba tanulni, illetve 5évesre járnak így csak hétvégén találkozok velük.

Sajnos hétfőtől-péntekig semmi teendőm nincsen.. amikor még az őszi angolra tanultam akkor napi 5-6órát legalább tanultam, így nem unatkoztam és éreztem hogy hasznosat csinálok (sikerült is egy jó érettségi így), de azóta abból állnak a napjaim hogy felkelek későn (9után), délelött semmit se csinálok csak értelmetlen dolgokat olvasgatok neten, délután kb ugyanezt folytatom, este meg facezek az ismerőseimmel.. Tudom, tanulnom kéne nyelvet, illetve az egyetemre készülnöm kéne, de nem tudom magam rávenni, elkezdtem franciát tanulni, de azt is befejeztem pár hét után, egyszerűen semmi életkedvem nincs, úgy érzem mintha semmi értelme nem lenne az életemnek most.. Fizikailag levagyok fárasztva, heti 6x kondizok, viszont mentálisan csöppet sem, és ez szörnyen zavar.. új ismerősöket se nagyon szerzek mivel közösségbe is csak hétvégenként járok akkor is barátokkal, és kedvem sincs ismerkedni, mert szégyenlem hogy 19éves létemre otthon ülök, nem merem elmondani így inkább nem is ismerkedek..


Tudom, szánalmas hogy a végtelen szabadidőbe betegedtem bele, de sajnos ez van..


Hogyan kéne rávennem magam hogy valami értelmeset csináljak? mert elegem van ebből a vegetálásból amit az utóbbi 2 hónapban csináltam..


A válaszokat Köszönöm!


2014. dec. 16. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
ha semmi dolgod nincs és unod magad, akkor keress valami munkát. mcdönci, vagy árufeltöltő bármi ami lehetőség van a környékeden. és még félre is tudsz tenni az egyetemre.
2014. dec. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Keress munkát! Akkor emberek között leszel, és a pénz is jól jön majd.
2014. dec. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szólók is mondták, érdemes lenne valami munkát keresned, azzal lekötnéd a fölös energiádat, pénzt is keresnél az egyetemre és közben akár ismerkedhetnél is.

Ez utóbbit lehet itt interneten is, hasznos tapasztalatokat szerezhetsz és bár a legtöbben kétszínűek, néha össze lehet akadni érdekes emberekkel...

Sok mindent kezdhetsz az időddel, ne hagyd elveszni, mert később azt nagyon megbánnád.

2014. dec. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!