Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnék csinálni? Szinte...

Mit tudnék csinálni? Szinte teljesen begolyóztam.

Figyelt kérdés
Tanulnom kell egy zh-ra, de nem megy a tanulás, már hányok ha ránézek a tananyagra. Unalmas, száraz, szar jegyzet, az agyam se fog, képtelen vagyok megjegyezni hiába olvasom el 50x. Egy olyan állapotba kerültem, hogy teljesen kivetkőztem magamból. már aludni sem tudok, pedig nem voltak alvási problémáim az utóbbi 3 évben. Ez már szerintem súlyos. HIába beszélek emberekkel erről. Mindenki csak azzal jön, hogy váltsak módszert, vagy "ez ilyen, szar az iskola, viseljem el", "nem menekülhetek", "szedjem össze magam", vagy elkezdik bizonygatni, hogy nem baj hogy most ez van, ez vele jár. Egyiknek se hiszek, mer érzem belül hogy ez már komolyabb annál, és nem tudok egyedül kijönni ebből. Aki abban akarna meggyőzni hogy ez mégsem van így, az feleslegesen ír, mer csak hátráltat, és tudom hogy úgysem lesz úgy. Több hasznát venném valami olyan javaslatnak, hogy mit lehetne ezzel akut kezelni. Köszi

2014. dec. 10. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak egy tárgynál van ez vagy mindegyiknél?

Zh-k/vizsgák között szoktál kikapcsolódni?

2014. dec. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hány éve tanulsz ott? Én arra gondolok,hogy kiégett vagy ha van rá lehetőség én passziváltatnék egy félévet és addig csinálnék mást. Pl. munka vagy csak pihennék. Ezt a vizsaidőszakot még bírd ki és dönts. Mehetsz pszichológushoz vagy kereshetsz könyveket vagy neten anyagokat a kiégésről.
2014. dec. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát első félév csak.
2014. dec. 11. 00:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Húúú akkor viszont két dolgot tehetsz

A) vagy tudatosítod magadban,hogy a kezdetek mindenhol nehezek,elfogadod a kudarcokat,ketteseket,bukásokat igyekszel örömforrást,pihenést találni

B) szakot váltasz,lehet nem ez a neked való

+ utánanézhetsz könyveknek stb. amik ilyen témával foglalkoznak esetleg írd le mi bajod a sulival,hátha megnyugtat privátba káromkodhatzs is nekem. Pl. a retkes kuva annnnyát a profnak hogy rohadna meg az xy zh stb. Néha ez az értelmetlenség is segít :)

2014. dec. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Felhívhatod az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes hívószámon. Eléred hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról, utcai fülkéből is. Itt segítenek rájönni, mitől lehet ez, és talán a megoldás útjára is vezetnek.


Amúgy könnyebb úgy tanulni, hogy érzelmeket, élményeket kötsz a tananyaghoz. (Ezért tanulták régen énekelve a szorzótáblát.) De vicces jeleneteket is hozzá képzelhetsz, a szavakat kifigurázva könnyebben megjegyzed. Nem tudom, mit tanulsz, de bármivel meg lehet ezt csinálni. Segíthet az is, ha valakivel közösen tanulsz., lehet, hogy az elolvasásos módszer nem Neked való, de ha hallod, hogy más mondja, talán megjegyzed.


Ha úgy érzed, nem módszertani problémáid vannak (mert mondjuk az érettségire készülés nem okozott ekkora gondot), akkor lehet, hogy a szakkal, ma magad által állított elvárásokkal (netán a szüleid elvárásaival) vagy egyéb problémákkal van gond, amik visszahatnak a koncentrációra. A lelkisegélynél pár jó kérdés segíthet kideríteni az okokat.

2014. dec. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!