Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiások! Szedtek...

Szociális fóbiások! Szedtek gyógyszert?

Figyelt kérdés
Ha igen, segít? Mennyi ideje, és meddig kell szednetek?

2014. dec. 28. 20:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok szociális fóbiás, de szorongok és pánikbeteg vagyok viszont. Nem szedek gyógyszert rájuk már nagyon rég óta, azok csak tüneti kezelésekben segítenek, viszont terápiás kezelésben részt veszek öngyógyító és orvosi segítség által is. Az utóbbi kettő valóban kezel. Szerintem ez így van a legtöbb mentális betegségnél is, persze, ha úgy döntesz, h nem szeded azt, azért beszéld szintén meg az orvosoddal, és csak akkor tegyél így, hogyha a terápiára magára hajlandó vagy.
2014. dec. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
46%
Be szoktam tépni - csak még nem legális, de segít :P
2014. dec. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Járok pszichoterápiára. Érdemes lenne gyógyszert is szednem?
2014. dec. 28. 20:37
 4/24 anonim ***** válasza:
Gyógyszert nem érdemes elkezdeni szedni. Inkább egy feles házipálinka, az sokkal egészségesebb!
2014. dec. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Én sem tartom jó ötletnek, de a pszichológusom vetette fel ezt az ötletet. Szerintem kezdi feladni a velem való munkát.
2014. dec. 28. 20:40
 6/24 anonim ***** válasza:
Frontin, anno Xanax segít. Mellé ha még iszom egy keveset még jobb a hatás. Segít átmenetileg. De ez csak a ideiglenes segítségnyújtás, a problémát önmagát nem oldja meg. de rohadt nehéz, eddig nekem nem is sikerült olyan dokit találni, aki nem szarik nagyívben a fejedre, hogy mi van veled. Úgy néz ki, hogy mindig is szedni fogom. Nem vagyok függő, van hogy 2-3 hónapig egy darabot sem szedem, igaz önuralom kell hozzá. De aztán ha valami rosszra fordul az életemben, még depisebb leszek, még jobban elzárkózok az emberektől, már egy bevásárlás is nehezemre esik, hogy emberek közé menjek, akkor úgy kapdosom mint a tic-tacot.
2014. dec. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Pszichológusnál nem voltál?
2014. dec. 30. 12:00
 8/24 anonim ***** válasza:
#6\7 válaszoló vagyok, ez nekem szólt?
2014. dec. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Neked.
2014. dec. 30. 14:20
 10/24 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha jársz terápiára, és az segít, akkor ne szedj gyógyszert, azok csak átmenetileg és tünetileg javítanak a helyzeten. Viszont annál több kárt okozhatnak.
2014. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!