Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Járt már úgy itt valaki, hogy...

Járt már úgy itt valaki, hogy a pszichológus hazazavarta, mert kikelt magából?

Figyelt kérdés

2014. dec. 30. 09:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Pszichiáternél voltál, nem pszichológusnál és az sztk-s pszichiáternek az a dolga, hogy meghallgat, diagnosztizál és ha úgy látja jónak ad valami bogyót. Ő nem tart terápiát. Legfeljebb kiutalhat neked terápiát, ha dolgozik a keze alatt pszichológus.

És elég érdekes, hogy ennyire tudod, mire gondolt. Én még találkoztam ilyen gondolatolvasóval. Viszont olyannal igen, aki valamilyen oknál fogva ott is mumust látott már a sok rossz tapasztalat miatt, ahol nem volt. Még ha azt is gondolta a szakember, hogy te túlreagálod a saját problémáidat, nem hiszem, hogy ez a szépséged miatt volt. És nem vett téged semmibe, hisz gyógyszert is kaptál. Mi mást akartál tőle? Az ember azért megy pszichiáterhez, mert ő egy orvos és orvosként segíthet és azért megy pszichológushoz, hogy valóban megfejtse a problémák okát. Persze a pszichiáterek is tanulhatnak pszichoterápiát, de az nekik plusz képzés és egyrészt nem mind végzi el, másrészt sztk-ban általában nem a feladatkörük a pszichoterápia. Legfeljebb magánban.

2014. dec. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
15%
A dzsungelben aki nem tanul meg futni, az éhen hal, vagy megeszik. Te azon kívül, hogy szép vagy, tettél már valamit az életben? Már ha mástól elvárod.
2014. dec. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
3%
a pszichológusok nem jók semmire.
2014. dec. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én régen jártam egy sztk-s pszichológushoz, aki velem együtt sírt, amikor meséltem magamról - érdekes szitu volt.
2014. dec. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
87%

"Nem,mert én nem butuska pszichomókushoz járok hanem egy valódi pszichiáterhez!"


Azért, mert a pszichiáter orvos, nem okosabb, voltam már nagyon rossz pszichiáternél és most egy kiváló pszichológushoz járok. Eleve mással is foglalkozik a kettő, nem lehet őket összemérni sem.


Kérdező, velem volt hasonló. Éppenséggel közölte velem, hogy nem megy a terápia gyógyszer nélkül, annyira kezelhetetlen vagyok és nem tudok bevonódni, ezért elküldött pszichiáehez, de közben persze járhattam hozzá később.

2014. dec. 31. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!