Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális szorongásból hogyan...

Szociális szorongásból hogyan jöjjek ki gyógyszerek nélkül?

Figyelt kérdés

Már négy hónapja járok terápiára, de eddig nem vettem észre nagyobb változást, apróbbakat talán igen. De ugyanúgy megvan a szorongásom az összes helyzetben, amelyben eddig is volt.


Kérlek adjatok tanácsokat. :(



2014. dec. 30. 10:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Zárd ki jobban a külvilágot, összpontosíts befelé (meditáció) ne foglalkozz az emberekkel.


Én bunyózom, az embereket néha csak bábuknak látom, tudom hol kell megütni őket. Nyilván minimalizálódott a 'szociális fóbiám'. Több lazaság kellene neked is.

2014. dec. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Sehogy......én már csak tudom. 5 éve küzdök vele, bár pszichoterápiára nem mentem, kénytelen voltam beszélni a problémáimról. Gyógyszer segít és ennyi. Beletörődtem már.
2014. dec. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

'gyógyszer segít' ez olyan mint az 'alkohol segít' ?

Mert ezt aláírom, amikor inni akarok akkor bármikor nagyon jól érvelnék azzal, hogy ez az egy ami segít. Amúgy meg a fenéket, semmin nem segít, csak olyan mintha.

2014. dec. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van utolsó, ezért is írtam, hogy a gyógyszer segít. Őszintén szólva örülök neki, hogy az alkoholtól olyan szinten rosszul vagyok, hogy tök mindegy hogy 4 dl bort iszok, vagy többet, így is úgy is kihányom, nem bírja a szervezetem. Drogot még nem próbáltam, nem azért mert elveim vannak, hogy na én aztán drogot sosem! De félek....félek, ha egyszer is megtapasztalom milyen érzés, akkor többször átakarom élni és függőjévé válok. Elég baj nekem az is, hogy megismerkedtem az alprazolammal, hogy milyen jó hatással van rám. Nem vagyok függő, bármikor letudom tenni, amikor jobb napjaim vannak. De egy rakás szerencsétlenség vagyok, szerintem vannak pszichológiai problémáim, amikre én gondolok az a bipoláris zavar, vagy asperger szindróma, antiszociális személyiség zavar is nagyon gyanús nekem. De eddig még egy doiknál (sztk-ás) sem voltam, aki igazán foglalkozott volna velem. Bementem, konkrétan én állítottam fel neki a diagnózist, nem is ő, és írt rá gyógyszert, sok esetben olyat, amitől semmilyen hatást nem értem el.

És igen, megvetik az embereket, akik a gyógyszerekbe, az alkoholba, a drogokba menekülnek, hogy az csak pillanatnyi megoldás és ezért le kell nézni az embert, mert nem mer megbirkózni az élettel, a problémáival. Viszont nem bírják felfogni azok az emberek, akiknek nincs ilyen problémájuk, hogy milyen lelki gyötrelem ez az adott illetőnek. És az a fél nap, vagy pár óra, amíg bekap pár xanaxot, milyen jól esik. Legalább olyankor képes a mások által nevezett normális életre. Ne ítélkezzünk már egymás felett!

2014. dec. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Érdekes. Én gyógyszerkritikus - gyógyszerellenes vagyok, mégsem vetem meg a gyógyszerszedő embereket. Talán nem vagyok emberellenes, talán potenciális alkoholista vagyok, talán jó élményem van a rivotril+alkohol kombóval.


Ki tudja. Azért szolidaritás van bennem, ezért szoktam a gyógyszerek ellen beszélni és ezért támogatom a gyógyszerekkel szemben az alternatív gyógymódokat (mármint gyógyszerekre alternatíva, mert egyébként egyedüli gyógymódok, a gyógyszerek zöme ugye sajnos nem gyógyít)

2014. dec. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Második, milyen gyógyszert? A terápia segíthet, csak nagyon sok időbe telik.
2014. dec. 30. 12:02
 7/21 anonim ***** válasza:
Azért gyógyszerrel nagyon sok betegségből ki lehet jönni győztesen. Alkohollal pedig semmiből sem lehet kijönni. Még az állatok is esznek gyógyhatású füveket, egyes talajféléket direkt megkeresik ha bajuk van, stb. Miért pont az embernél ítéljük el, hogy valaki nem berúg, hanem elmegy az orvoshoz, és gyógyszert kér a bajára. Itt majdnem mindenki ért az agyi, pszichés betegségek gyógyításához, de alig páran javasolják, hogy menj el pszichiáterhez, majd ő segít.
2014. dec. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ja, hogy a kérdésedre válaszoljak: sehogy.
2014. dec. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én azért.. kíváncsi lennék 3.. na jó, 2 gyógyszerre, ami gyógyít. Az antibiotikumra megvan a válaszom, az lehet az egyik, deeee.. az is necces. De egynek elfogadom. Kell még 1.. nem lesz könnyű.


Gyógynövények vannak, az egy dolog, az a természet. A gyógyszerek más kategóriába tartoznak, azok üzletről szólnak, és ez a legenyhébb megközelítés. Betegségeket nem gyógyszerhiány okoz (pszichés betegségeket sem) tehát nem a gyógyszer pótlás a gyógyítás. Kezelni persze, ó azt lehet, sőt jövedelmező biznisz :D

2014. dec. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, hülyeség volt ide írnom, mert fogyatékosabbak vannak itt, mint bárhol, és mindenki osztja az észt.


Szóval szerintetek csak a gyógyszer segíthet?

2014. dec. 30. 20:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!