Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehet ez, megőrültem?

Miért lehet ez, megőrültem?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy elfelejtek dolgokat, pár napja például buszon utaztam. A felszállás után körül belül 4 megállót mentünk aztán jöttek ellenőrök akik kérték a jegyet én pedig nem emlékeztem rá hogy kaptam jegyet ezért azt mondtam hogy kifizettem de nem kaptam. Pár perc után mondták nézem meg pénztárcába, szatyorba és ott volt a szatyorba. Olyan is előfordul hogy leteszik valamit valahova(távirányító, telefon) utána egy perc nem telik el és nem emlékszem hol van. De ez nem mindig van. Az egyik este lefeküdtem aludni reggelre nem volt rajtam felső, nem emlékeztem hogy levettem volna. Nem értem mi ez az egész.... lehet összefüggésbe van az alvási problémáimmal. Nem tudom magam kialudni, 22-23 óráig el se tudok aludni és általában 5 körül kelek. Ha tovább elalszok(Eddigit tapasztalatok alapján minimum 7-ig akkor fájó fejjel ébredek). Erről még itthon senkinek nem szóltam mert anyám elég aggódós, lehet semmi komoly ő meg csak aggódna. Válaszokat előre is köszönöm 16/F

2015. jan. 1. 07:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én feledékenységem is legendás, de azt én a nagyapámtól örököltem. Tenni nem tettem ellene semmit. Ha már 50 évig így elvoltam, a következő ötvenet valahogy kibírom.

Az alvással nem függ össze, mert én jó alvó vagyok.

Nézz körül a neten az alvásproblémára.

2015. jan. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
lehet alzheimer, főleg ha már előfordult a családodban, bár főleg idősebb korban jelentkezik, tehát ennyi idősen nagyon kicsi a valószínűsége. viszont az is lehet, hogy csak szétszórt vagy, valami miatt stresszelsz, és az elvonja a figyelmedet, és ez az elalvást is nehezítheti. én sem emlékszem néha olyan dolgokra, amiket rutinszerűen csinálok, pl. az ajtó bezárása, lámpa lekapcsolása meg hasonlók, mert közben máson jár az eszem. az alváshoz kapcsolódóan pedig sportolj valamit, utána jobban tudsz aludni, igyál sok vizet, és táplálkozz egészségesen, egyél sok gyümölcsöt. ha meg amiatt félsz, hogy valami bajod lehet, akkor nyugodtan szólj a szüleidnek, esetleg kérd meg apukádat, hogy ne mondja el az anyukádnak. ha meg nincs semmi baj, akkor legfeljebb aggódik kicsit az anyukád, és mindketten megnyugodtok, ha meg van, akkor az jobb, ha minél hamarabb kiderül.
2015. jan. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lófszt alzheimer. Semmi bajod, kérdező. Rutinszerű cselekvéseket az agy nem regisztrál, nem terheli felesleges adatokkal magát. Teljesen természetes, hogy valamit leteszel egy vízszintes felületre. Ha a távirányítódat az ablaküvegre szeretnéd felvarázsolni, akkor az agyad munkára lenne kényszerítve, tehát emlékeznél rá. Ami a felsődet illeti, félálomban levetetted, mert meleged volt. Itt is ugyanaz a történet.

Alvás. Mit csinálsz egész nap? Elfáradsz estére, vagy csak úgy tengsz-lengsz? Mikor és mit vacsorázol?

2015. jan. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!