Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék uj életet kezdeni?

Dettix kérdése:

Hogyan tudnék uj életet kezdeni?

Figyelt kérdés
Az egész 1 éve kezdödött. Volt egy fiu akivel összejöttem majd belevitt a füvezésbe, aztán elkezdentt verni engem. Ekkor mindössze 15 voltam. Ellenem uszitott mindenki lerombolta az önbizalmam rengeteg öngyilkossági kisérletem volt soknál majdnem sikerült is. Végül szakitottunk, és összejöttém egy 1 honapra rá egy másik fiuval, de sajnos szintén füveztem mert elözö barátom rászoktatott. Eközben engem végig zsarolt vert és a legjobb barátnömmel együtt összejátszva kicsesztek velem.Elmondta szüleimnek és egy világ tört bennem össze, mert nem érdekelte öket hogy vert engem és miket csinált velem csak hogy füveztem.... De azt is kihagyták hogy miatta.Eltelt félév ujra rendbejöttek a kapcsolataim de most kezdett rajtam kiütni az egész. Sokat gyogyszerezem magam és összesen foglalkozik velem volt 2 pszichiáter 2 pszichologus és 1 mentál-higéniás.De nem megy.. Gyülöletet érzek haragot és ezen a két emberen bosszut akarok állni miközbe a mostani kapcsolatomra emiatt alig tudok figyelni.Mit tegyek?
2015. jan. 7. 16:39
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia!


Ne haragudj, hogy ezt írom, de az, hogy füveztél, azt senki másnak nem köszönheted, csak magadnak. Mindenkinek van választása, nem kényszeríthet, hogy füvezz. Az, meg hogy vert, s te meg hagytad, az megér egy külön misét. Nyilván nem azt mondom, hogy üss vissza, de vannak szüleid, rendőrség, stb. Egyrészről.


Másrészről meg 15-16 évesen havonta másik pasival jársz? Miért? Ráadásul ilyen gyökerekkel... Én a helyedben először is leállnék a fűvel. Aztán megválogatnám jobban, hogy kivel jövök össze. A bosszúállást meg felejtsd el. Nem lesz jobb tőle neked, ráadásul akkor semmivel sem vagy jobb, mint ők. Felejtsd el, iktasd ki a mérgező embereket az életedből. Szüleid pedig féltenek, s igazuk van. Bár ha az én lányom 15évesen füvezne, elgondolkodnék a szülői felelősségemről... Barátkozz új emberekkel, kezdj tiszta lappal. Határozd el magadban, hogy milyen akarsz lenni. Kis füves 16 éves, aki meg akarja ölni magát, vagy egy 16 éves fiatal, akinek vnnak céljai, tervei az életben. Aki saját maga alakítja az életét, nem befolyásolják mások. A szakemnberek meg okkal vannak ott. De nem tudnak segíteni, ha te nem akarod. Mostani barátod már normális? Nem ver meg semmi? Én ha neked lennék, kizárnék mindenkit az életemből, aki hozzátett, ahhoz hogy idejuss. Szüleidre pedig hallgass, beszélgess velük, tölts velük időt. Mert így csúnya vége lesz... Én csak pár évvel vagyok idősebb tőled, mégis ég és föld a világnézetünk. Szomorú.

2015. jan. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a füvezésről csak te tehetsz.Gondolom nem tartott fegyvert a srác a fejedhez. Megmutatta és volt választásod és te akartál füvezni. Úgy tudsz új életet kezdeni ha soha többé nem füvezel és elhatározod ,hogy megakarsz változni. A pszichológus/pszichiáter biztos segíteni fog csak hagyd nekik.Döntsd el ,hogy milyen akarsz lenni. Azért elég durva ,hogy képes voltál olyannak együtt lenni, aki ver téged. Legyen több önbecsülésed!Határozd el és képzeld el milyen akarsz lenni és kis lépésenként kezdj neki.A szüleidre gondolom nem számíthatsz, vedd magad körbe olyan emberekkel,akik figyelnek rád és szeretnek.Az öngyilkosságot meg sürgősen felejtsd el, mert az nem megoldás. Te nem meghalni akarsz csak megváltozni és boldogan élni az életedet.AKARAT!
2015. jan. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!