Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Újra lehet kezdeni az életet...

Újra lehet kezdeni az életet 32 évesen?

Figyelt kérdés
Elpazaroltam az éveimet, és az iskolaidőmet sem a tanulással töltöttem, és most jöttem rá arra, hogy ez nagyon negatívan hatott az életemre. Butának érzem magam. Szinte az általános iskolánál kéne kezdenem, hogy meglegyen az alapműveltségem. Hogyan lehetne ezen segítani....
2011. dec. 19. 06:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Iratkozz be iskolába valahová estin. Sose késő pótolni a tanulást. Jobb később mint soha: pl.

[link]

2011. dec. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tanulni soha nem késő, van aki 80 évesen szerzett diplomát.
2011. dec. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én most 29 évesen jelentkezem újra egyetemre, egy hasznosabb szakma miatt-és amit jobban is szeretek. akarat kérdése.
2011. dec. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megértelek, "öregem", de az internet világában élünk!! Szerinted én mit csinálok tartós munkanélküliként? Azt, amit akkor is tennék, ha lenne munkám (már amennyi idő maradna mellette) : nem csak kikapcsolódom, de TANULOK, FOLYTON, FŐLEG NETRŐL!


Amúgy meg dicséretes, h észrevetted magad. Írták az estit, itt a net is, a kettő együtt nagy segítség a műveltségre nézve. Sulineten, meg ki tudja még hol, évfolyamokra bontva feladatsorok is, és tételsorok szintén olvashatóak.

2011. dec. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Így van, a tanulást sosem késő "elkezdeni". Vannak akik 50 évesen iratkoznak be.

Egyébként meg ha a tv-ben kvízműsort nézel (Pl.: Maradj talpon) abból is tudsz okosodni:) Vagy a neten is tölthetsz kvízeket, vagy Honfoglalózhatsz, szóval sok helyen játszva szerezhetsz ismereteket. sok sikert

2011. dec. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Beiratkozhatsz egy egyetemre, akár esti vagy levelező tagozaton is.


Ha nem a végzettség érdekel, csak a műveltség, akkor összeállíthatsz magadnak egy listát a legfontosabb témákról, és végigolvashatod. Meg fogsz lepődni, hogy a középiskola által átadott műveltség voltaképpen milyen kevés. Kb. két egyetemi félévnek felel meg talán egy jobb gimnáziumban. Az érettségi egész tananyaga annyi, mint egyetemen egy nehéz vizsgáé vagy egy könnyű szigorlaté.


Ha napi 30-50 oldal sebességgel olvasgatsz, akkor 1-2 év alatt pótolod a középiskolai műveltséget, majd tovább tudsz haladni valami egyetemi szintű tudás felé.

2011. dec. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást. Elkezdem valahogyan, egyenlőre még nem tudom pontosan, hogy hol, de valamit kell tanulni az biztos.
2011. dec. 19. 19:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze :) Keresd meg a Restart gombot és nyomd meg 1*.
2011. dec. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!