Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor megoldás az öngyilkosság?

Mikor megoldás az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
Egesz eletemben nagyon,de nagyon utaltam magam a kulsom miatt,ugy erzem,hogy soha senki nem tudna szeretni. Bukok ket tantargybol az ideb,de fokent azert,mett az osztalytarsaim napi szinten terrorizalnak,meg sulin kivul is,mert van egy rolam szolo csoport a facebookon. Apum elkoltozott itthonrol,es azt mondta,hogy miattam negy el,mert nem bir ilyeb semmire kellovel elni,pedig anyumat csalta meg es o rugta ki igazabol. Az egyetlen ember,aki megertett es szeretett valaha is,az a nagymamam volt,de egy honapja meghalt. Nem birom mar ezt tovabb,mi tevo legyek? Tudom,hogy masoknak sokkal nagyobb problemai vannak,emiatt megjobban utalom magam,mert gyenge vagyok..
2015. jan. 8. 13:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Az öngyilkosság soha sem megoldás.

Változtatnod kell magadon, ami nem könnyű, de senki nem teheti meg helyetted.

2015. jan. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

sokkal egyszerűbb új életet kezdened.

új suli, úgy külső, új frizura, új stílus.

2015. jan. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez butaság, hogy faterod miattad ment volna el, csupán megpróbálja másra kenni a saját dolgát, ami szülőként elég nagy gáz.


Azért ezek is problémák, hiába kisebbek, mint mondjuk egy afrikai éhezőnek - ez sokkal másabb annál.


Tudsz valaki máshoz költözni családon belül?

tényleg, és mennyi idős vagy? fiú / lány?

2015. jan. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Részvétem a nagymamád miatt!

Figyelj,a külsődön tudsz változtatni,ez tuti!Sport,új frizura,új ruhák,stb.

Apudról megvan a véleményem,ilyet soha nem mondanék a gyerekemnek,ne is vedd a szivedre,tuti nem miattad ment el!(amúgy odanyögtem volna neki,hogy az ő nevelése miatt vagyok ilyen,szóval vessen magára)

A két tantárgyat simán ki tudod javítani,kicsit feküdj rá jobban,menni fog!

Az osztálytársakról nem tudok mit írni,ezt még csírájában kellett volna elfojtanod,nem hagyni,hogy rád szálljanak,megvédeni magad.Ha tényleg annyira gáz,menk át másik suliba.

Fel a fejjel!!

Az öngyilkosság soha nem megoldás!

2015. jan. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Részvétem a nagymamád miatt!

Figyelj,a külsődön tudsz változtatni,ez tuti!Sport,új frizura,új ruhák,stb.

Apudról megvan a véleményem,ilyet soha nem mondanék a gyerekemnek,ne is vedd a szivedre,tuti nem miattad ment el!(amúgy odanyögtem volna neki,hogy az ő nevelése miatt vagyok ilyen,szóval vessen magára)

A két tantárgyat simán ki tudod javítani,kicsit feküdj rá jobban,menni fog!

Az osztálytársakról nem tudok mit írni,ezt még csírájában kellett volna elfojtanod,nem hagyni,hogy rád szálljanak,megvédeni magad.Ha tényleg annyira gáz,menj át másik suliba.

Fel a fejjel!!

Az öngyilkosság soha nem megoldás!

2015. jan. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bocs,kétszer küldte el:)
2015. jan. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat,az a baj,hogy egy elég jó suliban vagyok,ezért anyum soha nem engedné,hogy átmenjek egy másikba,meg mióta történt az a dolog,elég sokat piál,ezért az öccseimmel is nekem kell foglalkoznom,ami miatt még kevesebb időm van a tanulásra. Amúgy 16/L.
2015. jan. 8. 13:46
 8/14 anonim ***** válasza:

csatlakoznék az elem szólókhoz az öngyilkosság semmire nem megoldás.

-apukád saját szegénységi bizonyítványának vedd, amit tett és mondott. nyugi, ebben a sztoriban ő a hülye, nem te. hidd el nekem.

-a külsődet is meg tudod változtatni. "menekülj" a sportba. jobban fogsz kinézni, jobban fognak tisztelni és becsülni és te is jobban fogod magad érezni. lehet valami új frizura, ahogy írták, vagy bármi. ha lány vagy, kicsit sminkelj szebben, figyelj jobban a külsődre, ha fiú vagy, a sport elég, mert egy izmos srác mindig "menő". a sport a depresszió legjobb ellenszere

- próbálj azok felé az emberek felé fordulni, akik kedvelnek, és azokat leszarni, akik nem. nem érnek annyit, hogy miattuk edd magad. idióták

-a tanulás, iskola? hát állj neki tanulni. az önértékelésed is jobb lesz ismételten, és eggyel kevesebb gondod lesz, ha a jegyeid jól alakulnak.


mindezek mellé javaslom, keress fel egy ifjúsági pszichológust, ingyen van. biztosan van a városotokban, akár az iskolában. remek tanácsokat tud adni, és legalább meghallgat valaki, ha már sajnos a mamád nincs veled.

2015. jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. most olvasom, írtál azóta. mársi van két ember, akiknek te fontos vagy, és szeretnek. az öcséid. anyukáddal próbáltál beszélni? van felnőtt barátja a környezetedben, akiben megbízol? szerintem ha iszik, akkor fontos lenne, hogy felismerje a gondot, és tegyen ellene. nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy. de beszélj anyuddal AMIKOR JÓZAN, hogy te bele vagy ebbe a helyzetbe betegedve, és rossz érzés hazamenni, és túl nagy a nyomás és a felelősség rajtad.
2015. jan. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt mondja,hogyha megbukok,akkor megbukok,de hallani se akar gyengébb suliról.:(
2015. jan. 8. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!