Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Figyelemzavar, ADD, ADHD,...

Figyelemzavar, ADD, ADHD, Hiperaktivitás felnőttkorban?

Figyelt kérdés
Üdv! aki ebben szenved, elmondaná mi segített neki (készítmények, rutinok, stb.), mennyi idő volt, mire jutott magával? Megint itt van 5:20, és én még ébren vagyok, álmosnak se érzem magam, mikor minden épeszű ember elaludt volna már állva a helyemben -.-

2015. jan. 13. 05:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Senki? :[
2015. jan. 13. 13:04
 2/8 anonim ***** válasza:

mikor tudtad meg hogy adhd-s vagy? biztos hogy az vagy? nem mondjuk bipolár?


én egy időben azt hittem adhd-m van, mert gyerekkorom óta szétszórt vagyok, nem tudom az időmet beosztani, mindenhonnan elkések, nem tudok egy dologra koncentrálni, csak akkor ha érdekel, de igazán semmi sem érdekel eléggé, mindenbe csak belekapkodok stb.


de voltam a soté-n egy felnőttkori adhd kutatáson, és ott pozitiv lett a tesztem, de mélyinterjú keretén belül kiderült, hogy ez az én esetemben nem adhd, hanem bipolaris zavar. más szakértők is ennek diagnosztizáltak, tehát nálam tuti, de elég hasonlóak a tünetek.


gyakorlati választ nem tudok neked adni, mert nem is egy betegségről van szó, az hogy én hogyan kezelem a bipolaritásomat, az más kérdés. de egyébként próbálok rendszeres életmódot élni, és lazitani, hogy ne pörögjek fel, mindentől távol tartom magam ami pörget, és nyugodt dolgokkal veszem körül magam, nyugodt családi körülmények, barátok, kutyák stb. egyébként meg járok terápiára, ami a személyiségem bugyrait feltárja és próbálja helyére pakolni.

2015. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát egyébként nálam is sem 100%, egyelőre még csak pár beszélgetésem volt egy agyturkásszal, akivel annyira jutottunk, hogy nyilvánvalóan a felnőttkori adhd-s tüneteket mutatom, elő életem alapján is passzol minden. Ellenben ő is mondta, hogy nem kizárt a bipolár, meg aztán vannak dolgaim amik utalnak. Tesztek még várnak rám, meg egyéb dolgok, de én hiszem, vagy szeretném hinni, hogy adhd :D A bipolár nekem már durvábbnak tünik, azt nem szeretném... :D
2015. jan. 13. 20:18
 4/8 A kérdező kommentje:
*arra utalnak
2015. jan. 13. 20:18
 5/8 anonim ***** válasza:

mindkettő rossz, mindkettő meg tudja keseriteni az életet, és tud elvenni dolgokat, lehetőségeket, de kezelve mindkettővel lehet élni.


először nekem is rémes volt a bipolár, de azóta hogy kezelnek (járok terápiára) elég jól tudom ezt kezelni.


egyébként a bipolárnak van jó oldala, a hipomán állapot, és az hogy sokkal alkotóképesebbek vagyunk, és az élet jó oldalát sokkal intenzivebben éljük meg mint az átlag emberek. ez a betegség ha jó mederbe van terelve akár még előnyös is lehet, mert nagyon produktivvá válik az ember miután a kellemetlen részeket sikeürlt lefaragni, és kordában tartani. ha megnézed, rengeteg művész, szinész, énekes, iró, költő hiresség bipolár, akik sokat adtak a világnak. ezzel szemben adhd-ról egyet sem tudok emliteni. nyilván nem reklámozni akarom ezt a betegséget, mert úgysem a te választásod lesz, hogy melyikkel kell küzdened.

2015. jan. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elvileg van 1-2 adhd-s színes, Will Smith, Jim Carrey, meg mondják még párra, bár nekem édes mind1 kicsoda micsoda :P Tudom egyébként, hogy mind2-nek van jó/rossz oldala, ahogy mindennek az életben. Sőt, nem igen van olyan mentális "zavar", "betegség", aminek ne lenne jó oldala. Ha isten elvesz vhonnan, ad is máshova:) Lásd., eső ember. Ám nemtom, hiperfókusz jellemző a bipolárra? Mert nekem olyan tutkeráj, hogy van. Ezt pl. imádom magamban, 2hét alatt tanulok meg olyan dolgokat, amihez másnak 5év kevés. Persze, ha érdekel, csak akkor. XD Sőt, olyan érzés ez, mintha tanulnom se kéne, csak emlékeztetni rájuk, mintha mindig is tudtam volna... Furcsa :S
2015. jan. 14. 00:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem ilyen hiperfókusz szerintem nincsen a bipolban. Mivel ez egy hangulatbetegség, itt inkább az intuiciókon, és érzelmeken van a hangsúly. Tehát pl pörgős állapotban amikor nincs depressziv fázis nagyon erős kisugárzással sok minden elérhető. Pl én egy mániás időszakomban nagyon sokat tudtam dolgozni, vagy olyan dolgokra is képes voltam, amire egyébként nem lennék. Kitaláltam hogy értékesitő leszek, és volt egy időszak, amikor komoly média cégeknél tárgyalásokat folytattam a legnagyobb vezetőkkel, vagy nagyhatalmú embert győztem le egy pereskedés során stb. Hipomán állapotomban festek, zenélgetek, irok. Kevert fázisban pedig úgy pörögtem, hogy beszámithatatlan dolgokat tettem, pl hitelkártyára vásároltam teljesen fölösleges dolgokat nem törődve az anyagi következményekkel. depressziós fázisban pedig ki se mozdulok a lakásból, motiválatlan leszek, és furcsa dolgokon kattogtatom az agyam.


Egyik féltestvérem adhd-s (annyira nem tartom vele a kapcsolatot, úgyhogy nem sokat tudok róla) és ő pl. 2 évesen el tudta mondani a tányér szélén lévő geometriai ábráknak a nevét, és 5 perces részeket tudott fejből idézni filmekből. Nagyon sok mindenre emlékezett amikor évek után találkoztam vele, pl születési dátumomra stb.


úgyhogy ha nem hangulati dolgok vezérelnek, akkor lehet inkább adhd lesz neked.

2015. jan. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Létezik, hogy mind2 van ?D:DDDDDDDD
2015. jan. 14. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!