Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehet, hogy dacára a...

Miért lehet, hogy dacára a remek képességeimnek és tanulmányi eredményeimnek, következetesen mélyen alulvállalom magamat?

Figyelt kérdés
Az osztály egyik legjobb tanulója voltam, kevés tanulással ötösöket hoztam, mindig jelesre végeztem, sokat versenyeztem, a tanárok mindig kedveltek. De középsuli óta úgy érzem, mélyen a képességeim alatt teljesítek. Egyszerűen nem hiszek magamban. Nem vállalok olyan dolgokat, amiket simán tudnék teljesíteni. Pl. a matektanárom többször is mondta, hogy menjek matekfaktra, és utólag ezt nagyon-nagyon bánom, de akkor úgy éreztem, nem vagyok hozzá elég jó. Pedig biztosan ment volna. Volt más olyan tárgy is, amiben tehetséges voltam és mehettem volna faktra, de nem akartam annyit tanulni. Egyszerűen valahogy csökkent az életkedvem. Egyetemválasztáskor se vállaltam be a nehezebb szakot, hanem egy olyanra mentem, amit röhögve meg lehet csinálni. És most nagyon rosszul érzem magam, mert úgy érzem, teljesen haszontalan az életem. Egyelőre nem haladok afelé, hogy bárminek a szakértője legyek, miközben nálam gyengébb képességű társaim értékesebb diplomát és szaktudást szereznek, mint én. Mélyen alábecsülöm magamat. Szerintem azért, mert nem bírom elfogadni, hogy nem megy a csajozás, és emiatt minden téren kevesebbnek érzem magam másoknál. Hogy jöjjek ki ebből? Úgy érzem, ha ezt az akadályt félre tudnám gördíteni és végre energiát tudnék fektetni valamibe, megállíthatatlan lennék.
2015. jan. 16. 00:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Önbizalomhiány?

Tűzz ki a képességeidnek megfelelő célokat, tanulj/dolgozz többet! Akkor lesz sikerélményed, és nem fogod az életedet haszontalannak érezni.

2015. jan. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer a pszichiáterem azt mondta, hogy aki depressziótól szenved, az hajlamos az alul vállalásra; ergo jóval alacsonyabb beosztásban dolgozik, alacsonyabb bérért, mint amennyi a mentális kapacitásának fejében elvárható lenne.


Lehet, hogy nálad is kezd kialakulni valami hasonló dolog.

2015. jan. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Remek. Hogyan fordítsam vissza? 22 éves vagyok, azt hiszem, most lenne itt az ideje. Hogyan higgyek? Nagyon racionális ember vagyok és nehezen vagyok képes a hitre. Akár valami elvont dologban, akár ÖNMAGAMBAN.
2015. jan. 16. 14:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Menjél el pszichológushoz, ha van rá lehetőséged.
2015. jan. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2 évet jártam... sok dologra csak most jövök rá, magamtól.
2015. jan. 16. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!