Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség! Hogyan másszak ki...

Segítség! Hogyan másszak ki ebből a gödörből?

Figyelt kérdés
Generalizált szorongással és pánikkal küszködöm évek óta. Van kötődési problémám (ambivalens), ami a csecsemőkoromra vezethető vissza. Volt egy hosszú kapcsolatom, nagyon szerettük egymást, sok mindent kaptam tőle. Segített kinyílni, nyitott lettem a világra, elkezdtem bízni és kimutatni az érzéseimet. Felvállalni az érzéseimet és gondolataimat. Sajnos ez nagy fájdalommal járt és csak bántottam őt (nem fizikailag). Sokáig tűrte, de végül nem bírta tovább. Utána bizonyítani szerettem volna, kétségbeesésemben viszont összejöttem egy jó barátnőjével. Elterelte a figyelmem, volt mellettem valaki és közben hittem neki, nagyon őszintének tűnt. Végül viszont átvert, megjátszotta magát és elhagyott másért. Én is vétkeztem, de az előző kapcsolatomhoz mérten nagyon sokat fejlődtem, de közben mindig az előző barátnőmet szerettem. Viszont nem mertem elhagyni a másikat, mert hittem neki, hogy én vagyok a legfontosabb, és mindig szeretni fog, valamint rosszat sem akartam okozni neki. Jó volt együtt, de végül átvert és megcsalt. Közben sajnos nagymamám is meghalt. Helyt kellene állnom egyetemen, egy másik városban, távol az otthonomtól. Semmi erőm sincs ehhez, teljesen magamba fordultam és bepánikoltam. Kardiológián sem nyugtattak meg (évente járok kontrollra), további vizsgálatokat rendeltek, nem tetszettem az orvosnak. Napi 1 0,5mg xanax SR-t szedek. Állandó feszültségben élek, értéktelennek érzem magamat így, hogy nincs mellettem, akit szeretek, aki megölelne. Mit tegyek, hogy újra talpra állhassak? Hogy fogadjam el a múltat, és hogy erősödjek meg? Mit tegyek, hogy újra, egyedül is emberként tekintsek saját magamra? 22/F

2015. jan. 19. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
A válasz ott van magadban!
2015. jan. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Amennyi mindennel próbálkoztam az utóbbi négy évben... már nem tudom mit tehetnék.
2015. jan. 20. 19:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Sportolsz valamit?
2015. jan. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, és egyelőre a kardiológián is azt mondták, hogy várjuk meg a terheléses ekg eredményét. Ezzel is csak megijesztettek, hiszen minden évben erősen ajánlotta a testmozgást.
2015. jan. 21. 08:53
 5/9 anonim ***** válasza:

És amikor még ajánlották, akkor sportoltál?

Ha esetleg eddig nem sportoltál volna valamiért, de most mégis meglesz rá a lehetőséged és esetleg mégsem lesznek olyan rosszak az eredményeid, akkor mindenképpen fogj bele valamibe, szerintem az segít.

Persze valószínű nem lesz rögtön jobb, de idővel meglesz a hatása annak, ha mondjuk minden nap 1 órát szánsz erre.. levezetsz egy csomó felesleges energiát, lefoglalod magad, jobb lesz a közérzeted és sikerélményt is szerzel.

2015. jan. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, lehet, hogy komolytalannak tűnik a válaszom, mármint a kérdésedre annyit írok, hogy sportolj, nyilván a sport nem old meg mindent, de néha az is jó ha az ember egy aprócska lépést tesz aztán jönnek a dolgok maguktól. :)
2015. jan. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel egyetértek! Nagyon szeretnék sportolni, közösség miatt is és mert levezetném talán a feszültség egy részét. Sajnos nem igazán sportoltam, itthoni súlyzós edzéseket csináltam hosszabb ideig, illetve rövid ideig futottam, de ezeknek is már 1,5 éve.
2015. jan. 22. 09:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem keress fel egy mentálhigiénés szakembert,aki szimpatikus és megbízhatónak tűnik.Általában ha már ilyen problémákkal küszködsz,nem biztos,hogy ki tudsz jönni belőle egyedül is.Ha nincs rá anyagi kereted,minden városban működik ingyenes pszichológiai és mentálhigiénés tanácsadó.A sport jó ötlet,de ezen kívül bármi megfelel,ami érdekel és szereted csinálni.Vannak barátaid?Jársz közösségbe?A barátok sokat segíthetnek.Próbáltál már kapcsolatba lépni hasonló problémával küszködő emberekkel?Önsegítő csoportok nem csak anonim alkoholistáknak működnek.A szorongásos betegségeket nem veszik elég komolyan az emberek,pedig nagyon megkeseríthetik az életet.

Mentálhigiénés egyesület vagy alapítvány is van szinte minden városban,nagyon jó programjaik vannak!

Melyik megyében/városban laksz?Nem muszáj válaszolnod,de hátha tudnék ajánlani valakit/valamit.

2015. jan. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz régen heti rendszerességgel jártam, de sajnos onnan "kinőttem", így csak magánrendelésére mehetek, amit nem mindig engedhetek meg magamnak. Barátaim vannak, de leginkább interneten tudjuk tartani a kapcsolatot, most a január kivétel volt vizsgaidőszak miatt, aránylag többször össze tudtunk ülni. Ez jó is volt, bár már mindent stresszhelyzetnek élek meg, még a kikapcsolódást is. :( Persze jelenleg a magas pulzus és a mellé ütések aggasztanak leginkább.
2015. jan. 27. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!