Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan másszak ki a depresszió...

Hogyan másszak ki a depresszióból?

Figyelt kérdés

Egy éve kezdődött minden. Volt egy nagyszerű nyaram, talán életem legjobbja. Diákként dolgoztam egy nagyszerű helyen, imádtam oda járni, szerettem az ottani embereket, és meg is tetszett valaki, sikerült is megismerkednem vele barátilag. Munka után minden egyes nap tornáztam, futottam, bicikliztem, vagy csak sétáltam a patakparton, egészségesebben ettem, sőt volt étvágyam is és energiám, pedig alapból nem szeretek mozogni. Tényleg tökéletes volt minden!

Jött az ősz, újra suli , újra minden a régi lett. Igazából suliba nem nagyon jártam, inkább itthon tanultam. Ez idő alatt nem történt tragédia az életemben, minden maradt a szokásos, de mégis érzékenyebb lettem és ha valamelyik szülőm kicsit felemelte velem a hangját, akkor amint egyedül maradtam sírógörcs jött rám és ez nap, mint nap megtörtént. Értéktelennek éreztem magam. Szerencsére ezt pár hónap alatt leküzdöttem, de mostanában megint gyakran sírok.

Az egy év alatt magamhoz képest sokat fogytam. Amíg normális életem volt, addig is nagyon vékony voltam, 49 kg 170 + cm-hez, de volt étvágyam és nem ingadozott a súlyom, lefogytam 44,5-45 kg-ra és egyre csak lejjebb megy a súlyom. Sokszor vagyok éhes igazából, de pár falat után úgy érzem, hogy nem bírok többet enni. Sokszor huzamosabb ideig napi egyszer eszem csak. Csak hétvégén dolgozok, hétköznap pedig fekszek, mert semmihez sincs energiám, maximum elmegyek egyszer a konyhába, meg wc-re, de nem szívesen mozdulok ki a szobámból. Napokig ki sem megyek a házból.

Ha egyedül megyek a városba, akkor feszült vagyok, rosszul érzem magam, olyan mintha nem tartoznék oda, mintha kirekesztett lennék.

Amikor itthon vagyok, sokszor gondolok arra, hogy nem lesz belőlem semmi, egész életemben egyedül leszek bezárkózva egy szobában és, hogy ennek semmi értelme. De soha nem gondoltam az öngyilkosságra!

Nem vagyok már a régi, nem tudok önfeledten nevetni és örülni.

A családom széthullott, már nem csinálunk együtt semmit.

Pótvizsgáznom kell, de hiába tanultam, semmi nem maradt meg a fejemben, pedig a jövőm múlik ezen, emiatt is feszült vagyok.

Nem merek erről sem a szüleimmel, sem az egyetlen barátnőmmel sem beszélni, mert úgy gondolnák, hogy csak újabb szeszély, a szüleim azt hiszik, hogy lusta vagyok, azért nem csinálok semmit, pedig nem így van. Orvoshoz nem fogok elmenni, nem akarom, hogy felírjon egy csomó gyógyszert és azokon kelljen éljem. Sajnos így egyre inkább elveszítem a hozzám közel állókat. A fiút is elveszítettem, akit még a diákmunkán ismertem meg, több, mint egy hónapja nem beszéltünk és én vagyok a hibás, mert félek közel kerülni bárkihez is, nem volt még barátom és úgy gondolom, hogy nem lennék jó senkinek.


Hogyan másszak ki ebből?


21/L


2014. okt. 21. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Pszichológusra lenne szükséged, ő nem ír fel gyógyszert, de ha szükségesnek tartja, tovább irányít pszichiáterhez.
2014. okt. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia, én megértelek, mert én is egy kicsit hasonló cipőben vagyok, bár szerintem nekem enyhébb az esetem, de azért, mert én egyfolytában teszek valamit ellene.

nekem is minden lassan megy, mert valahogy olyan nehéz minden. egyfolytában van bennem valami szomorúság vagy teher, amitől nem tudok normálisan cselekedni.

aztán néha jobb, csak utána megint rosszabb.

mondjuk én már járok pszichológushoz.

de amit csinálok, hogy minden nap ráveszem magam, hogy legalább egy-két dolgot megcsináljak.

írok egy feladatlistát, vezetek egy naplót, amibe leírom a teendőket.

rengeteg vitamint eszem, meg sokat sétálok.

próbálok valamennyire sportolni is.

én magnéziumot is szedek néha, mert az jó az idegrendszerre. és légzőgyakorlatokat is végzek néha.

de nekem mondjuk elég sok gondom van, meg nagyon sok rossz dolog történt. tehát én nagyjából tudom az okát, hogy miért van mindez.

de az eredmény ugyanaz.

hát nehéz, de tényleg muszáj csinálni.

nekem még az vált be, hogy korán kell kelni, mert akkor valahogy hosszabb a nap, és jobban rá tudja venni magát az ember a teendőkre. ráadásul ha mondjuk korán reggel tornázol, utána megfürdesz, az elég jó indítás.

meg reggel-este érdemes egy olyan listát végigfuttatnod magadban, vagy leírnod a naplódba, hogy miért vagy hálás.

valahogy a jó dolgokra kell koncentrálni, és a rosszakra meg nem szabad gondolni.

2014. okt. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a szarból kell várat építeni és pont neked :) Ha te nem csinálod, akkor nem lesz semmi. Ha csinálod, akkor lesz.


Épp a semmit csinálod és a semmi van. Milyen meglepő :D


Szerintem lehet az a különbség, hogy az korábbi iskolás éveidben vitt előre az, hogy be volt táblázva, hogy mit kell csinálni mindig. Most meg nincs. Neked kell megmondani mi lesz. Te meg azt mondod, hogy fekvés van. És fekvés lesz. Aztán pityeregsz, hogy fekvés van.


Kezdj el mozogni. Különben nem lesz mozgás.


Ha akarsz valamit csinálni a családoddal valakivel, akkor csináld. Mond meg mit akarsz, találd ki a programot és szervezd meg és úgy kínáld másoknak, hogy nekik kedvük legyen belőle venni.


Ha akarsz valamit azzal a fiúval, akkor ugyanez. Hozd létre.


Vizsga is. Mozdulj meg. Szépen tedd az egyik lábad a másik elé. Újra és újra és észre fogod venni, hogy haladsz.

2014. okt. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!