Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Abnormális szorongás? Azt...

Abnormális szorongás? Azt érzem, hogy bekamerázták a lakásunkat is, hogy figyeljenek engem. De a családtagok. Vagy máshol, mindenhol. Miért azt nem tudom. Van, hogy nem tudok kimenni a lakásból, mert figyelnek és félek.

Figyelt kérdés
Valahol tudom, hogy képtelenség még is érzem. Ha rendőröket látok eszembe jut, hogy értem jönnek. Vagy megállnak Nem viselem el, ha mögöttem jönnek, vagy állnak dühös leszek. Tudom, hogy rólam beszélnek a hátam mögött a barátaim is. Meglepődöm, ha a tükörbe nézek, hogy én vagyok az. Megkérdőjelezem. Vagy minek vagyok itt? Biztos ő az anyám, vagy csak azt hiszem? Félek tőle. Lehet meg fog ölni. Ezt csinálom és minek? Mintha nem lennék ebben a valóságban. Gyakran nevetséges minden. Mi az hogy van testem? Koncentrálni ritkán tudok, elfelejtek dolgokat, teljesen kiesnek. Távolról látom magam és hihetetlen. Dönthetnék úgy is, hogy ez nem én vagyok. GAD-al diagnosztizáltak, bár akkor nem voltam teljesen őszinte. Nagyon bizalmatlan vagyok, de közben néha naiv is. Lehet hogy valami más is van?Másnak ilyesmi érzések?

2015. jan. 21. 23:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Kapcsolataimat nehezen tudom megtartani, lekommunikálni ezeket meg képtelenség. Nem értik, félre értik. Gyakran terhesek is, közben meg vágyódom utánuk, de nem így. Ha egy hosszabb ideig nem megyek valahova, vagy nem találkozok valakivel, már soha többé nem is akarok, néha még is sajnálom.Félek, hogy kitalálják a gondolataimat. Mindenhol elvárásokat látok, és már nem mindig tudom hogy azok valósak vagy csak én érzem.
2015. jan. 21. 23:37
 2/5 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok cicológus, de ez erősen skizofréniának tűnik. [link]
2015. jan. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De mindenkitől azt hallani, hogy ők nem érzékelik, hogy velük baj van.
2015. jan. 23. 15:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez biztos hogy nem GAD! Személyesen tudom mik a tünetei, pár éve volt nekem. Amit leírtál az skizofrén tünetek. Valószínű hogy enyhe formában van még csak jelen nálad. Nagyon fontos lenne hogy kezeljenek és őszintén mondj el minden tünetedet a pszichológusnak! Mivel még van betegségtudatod, így lehet visszafordítható lenne. Ha viszont súlyosbodik, akkor leépülsz agyilag. Van egy ismerősöm aki skizofrén, innen tudom milyen fontos a kezelés.
2015. jan. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Anyám is az, pontosabban skizoaffektív, kevert.Tévedés ne essék, az hogy attól félek néha, hogy megöl nem egészen légből kapott.A paranoid rohamai" alatt nagyon agresszív tud lenni, főleg ha engem is gyanúsnak tart. Attól is félek, hogy magát öli meg, ha nem úgy viselkedem ahogyan azt elvárja.Ez se első eset lenne.De a többieket nem tudom hova tenni, hogy miért gondolom, milyen okból figyelnének.

Lehet csak idegileg kivagyok. Van hogy én is vonzódom ahhoz, hogy kiugorjak az ablakon.

2015. jan. 23. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!