Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Próbáltátok a kognitív terápiá...

Próbáltátok a kognitív terápiát? (lent)

Figyelt kérdés

Magánúton járok pszichológushoz, vagyis most kezdem magát a terápiát majd, de elbizonytalanodtam az itteni sok negatív komment miatt, ami ehhez kapcsolódik.

Tényleg kevéssé volt számotokra hatásos? Mert itt az oldalon a legtöbbet leszólják. Az egy dolog, hogy van hatásosabb, biztosan. De akik próbálták közületek, ti hogy vagytok ezzel?



2015. jan. 22. 14:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ezt te érzed. De inkább az elején érdemes váltani, mint belefektetni több hónapot, esetleg évet, eredménytelenül.
2015. jan. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Ez igaz...
2015. jan. 23. 15:37
 13/18 anonim ***** válasza:
A pszichológusoknak általában azt is megtanítják (mindjárt másodév elején etikán), hogy fontos a saját képességeikkel tisztában lenniük, és ezáltal a határaikkal is. Ha a pszichológus azt érzi, nem tud a problémában megfelelő segítséget nyújtani, azt jelezni fogja (legalábbis kellene). Ha te meg tudsz bízni benne, és szeretnél megoldást találni a problémádra, akkor együtt tudtok dolgozni. Ha úgy érzed, ez nem megy, akkor beszélj a pszichológussal erről az érzésedről.
2015. jan. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszi.


Úgy döntöttem adok időt magamnak és neki is arra, hogy megnézzük, mennyire működik.

2015. jan. 23. 20:21
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a mélylélektani terápiáról tudok nyilatkozni. 3 éve járok (ami nem kis idő), és most ugyanott tartok,mint 3 éve, padlón vagyok. Nekem ez nem segített. Attól, hogy tudom a problémák okát, még nem oldódtak meg. Mert teljesen be vannak kövülve. Ezért most pont a kognitív terápiában gondolkodom.

Szerintem nincs olyan,hogy tökéletes terápia. Nem véletlen van többféle módszer, mindenkinek más jön be.

2015. ápr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Szia ne foglalkozz a negatív dolgokkal adj esélyt a szakembernek. Ha akarod tudsz változtatni a pszichológus segítségével meg tudod tanulni a nehéz helyzetben a viselkedést. Írjál hogy haladsz.
2015. ápr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

A mélylélektani terápiák hosszabbak, nincs mindenkinek és ideje/pénze rá és beállítottsága hozzá..

Sajnos pszichológusból is léteznek nem olyan jó szakemberek. Illetve van, hogy valakivel megvan a közös hang, valakivel nincs. Ha hosszabb idő (pár hónap) után is azt érzed h nem azt kaptad amit vártál, nyugodtan válts szakembert. Persze előtt érdemes lekommunikálni a problémákat, de elvileg ez az első ülésen el kellene hangozzon..


Részemről a sémafókuszú terápiát ajánlanám egyébként- félúton van az analitikus és a kognitív közt, szerintem hatékonyabb.

2016. jan. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Már több, mint 1 éve járok, bár azóta ritkultak az alkalmak. Volt, hogy fél évig nem voltam. Pozitívan tudok nyilatkozni, úgy érzem, hogy a legfontosabb részeknél az életemben bevált! :) Az viszont tapasztalat, hogy a kliens nélkül semelyik sem működik.
2016. szept. 28. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!