Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kérhetek a pszichiáteremtől...

Kérhetek a pszichiáteremtől olyan papírt, amivel igazolná, hogy képtelen vagyok dolgozni?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy 23 éves vagyok. Eredetileg vendéglátós a szakmám. 6 hónapig bírtam benne dolgozni, aztán előjöttek a fóbiáim. Bipoláris, antiszociális zavarban szenvedek és fóbiám is van az emberektől. Ha már a házból ki kell mozdulnom akár csak a boltba, akkor már rosszul vagyok, olyan gyomoridegem van, szinte rázkódik belül mindenem. Segélyt kaptam évek óta, amikoris 2013-ban töröltek a rendszerből, mert nem voltam hajlandó utcaseprőnek beállni. A fóbiám mellé még az is előjönne ott, hogy ilyen megaláztatásban részesüljek, hogy a cigányokkal, alkoholistákkal együtt kiálljak az út szélére. Megvonták tőlem a segélyt. Újra beregisztráltam, most fog letelni az 1 év, újra igényelhetem a segélyt. Igenám, de ha megkapom és rá 1 hónapra behívnak megint és meg megtagadom, akkor kezdődik az egész elölről. Nem sok pénz az, de jobb mint a semmi. Tudom ez így nem mehet tovább, nem élhetem le így az életem. De sajnos a magyar egészségügy, hogy szarik a fejedre. Én vagyok az, aki tényleg megakarja tudni, hogy mi bajom van, nem csak ezzel a nemtörődöm hozzáállással ráírnak valamit a papírra és írnak fel gyógyszert és nem küldenek sehova, pszichológushoz, vagy pszichoterápiára.

De visszatérve, a pszichiáter kitud állítani egy olyan papírt, hogy nem vagyok munkaalkalmas a problémáimból adódóan? Így is tolom befelé a frontint, hogy a tescoba eltudjak menni, de nem még ha ilyen aljanéppel kellene együtt dolgoznom.



2015. jan. 1. 15:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%

Ahhoz, hogy "felmentsenek" a munkakötelezettség alól, nem elég egy tetszöleges orvos igazolása, ehhez csak a megfelelö bizottság vizsgálata érvényes.


Mellesleg kizártnak tartom, hogy kaphass ilyet. Ha meg nem akarsz dolgozni, mert az neked "megalázó", akkor ne is várj semmiféle segélyt.

2015. jan. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ha tényleg nagyon komoly nálad a probléma, akkor leszázalékolhatnak, így nyugdíjat fogsz kapni, kb. 20 ezret havonta, más módon nem nagyon tudsz állandó keresethez jutni munka nélkül. Viszont én azt gondolom, hogy ennyire fiatalon, jobb lenne megoldást találni a betegségedre, ha nem túl súlyos, nekem van olyan ismerősöm is, aki bipoláris zavarral, megváltozott munkaképességűként dolgozik egy nyugodt környezetben, valamilyen kézműves munkát végez. A vendéglátás tényleg nem annak való, aki nem bír emberek között lenni. Gondolkozz azon, hogy milyen munkát tudnál végezni, a munkaügyi központabn lehet, hogy ingyen átképeznének. Tény, hogy szarnak Magyarországon az emberek fejére, de mindenhova el kell menni és minden lehetőséget megragadni. Körülöttem van, aki ingyen átképzésen van, ingyen nyelvet tanul, csak mert megtalálta a lehetőségeket.
2015. jan. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
1 Azért az érthető, hogy nem akar a közmunka-programban részt venni és mondjuk a köztéri árkokat takarítani, ciki neki és a családjának is és nyilván nem is építené az önbizalmát, ha mostantól a "lecsúszott" emberekkel venné körül magát, sőt lehet, hogy éppen ezért sodródna lejjebb a ranglétrán.
2015. jan. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem értitek látom, miről van szó. Az én családom nem egy lecsúszott család. Egyedüli gyerek vagyok, és ők támogatnak engem mindenben. Szerencsére, hogy ilyen szüleim vannak. De mikor említettem anyumnak, hogy közölték velem az önkormányzaton, hogy jövőhéttől utcaseprés....még ő is azt mondta, hogy na azt már nem, meg ne tudja, hogy elvállalom. Neki is szégyen lenne, hát még nekem. Az én önbecsülésem így is zeró. És most nem akarok azzal érvelni, hogy jól nézek ki, azok meg, akiken végignéztem, mikor behívattak tavaly minket, látni lehetett, hogy mind csőcselék, mind piás, fogatlan, ápolatlan, lecsúszott ember. Hogy néznék ki közöttük. És nem lenézésképpen mondom. Én aztán nem nézek le senkit. Legjobban őszintén szólva saját magamat, hogy vannak ezek a pszichés problémáim. De ha beválallnám, ott is emberek között kellene lennem, most tekintsünk el attól, milyen emberek között, a fóbiám ott is előjön. Akinek nincs ilyen problémája, az nem tudja, milyen az, hogy ha már másnap tudja, hogy jelenése van a kórházban, vagy munkaügyön, vagy bárhol, már előző este gyomoridege van, hogy jajj istenem, mi lesz holnap. Eddig meg 3 pszichiáternél voltam, és mindegyik csak annyit mondott, hogy ó csak depressziós vagyok. A fenéket, ismerem a depressziót is milyen az, tény, hogy az is megvan nekem, de vannak annál súlyosabb gondjaim. Viszont ilyen, hogy leszázalékolás, nyugdíj....ilyen fiatalon??????

Én nem akarom feladni, megpróbálnék erőt venni magamon, elmenni egy jó pszichiáterhez, aki tényleg segítene, esetleg pszichoterápiára küldene, és én vinni akarom valamire az életbe. De amennyi rossz dolog az utóbbi pár hónapban is ért, most még nekem ez nem megy, mert teljesen magam alatt vagyok, öngyilkossági gondolataim vannak. Viszont nem akarom feladni. A vendéglátás meg a szakmám, és tény, hogy az kilőve nálam, mikor remegő gyomorral és kézzel mentem ki minden vendéghez. Ha hozzám szóltak is görcsbe rándult a gyomrom. Keresnem kell más munkát. De a tanfolyamra járáshoz is buszra kell ülni. Ott megint előjön a fóbiám. Először ezzel kellene valamit kezdeni.

2015. jan. 1. 15:31
 5/24 anonim ***** válasza:
Nézd, te kérdeztél valamit és én arra válaszoltam, a leszázalékolást, én sem értek vele egyet, ezt le is írtam neked. A közmunkával kapcsolatban is egyet értünk. Úgyhogy nem tudom mit értesz az alatt, hogy nem értünk meg téged. De esetleg így érthetőbb, a pszichiátered nem tud téged mentesíteni a munka alól, ez nem így megy. Írtam az átképzésről, stb. Ha van rá pénzetek akkor pedig fordulj pszichológushoz, pszichiáterhez, de hetente 1-szer kell járni, és kb. 8000 Ft/alkalom. Ennél a pontnál általában el is akad a dolog, mert azok, akik nem tudnak dolgozni, nem tudják ezt kifizetni. A terüti pszichiátered csak annyit tud tenni az érdekedben, hogy Frontin-nal töm, bár később majd durvább gyógyszerekkel fog és könnyen lehet, hogy a sok nyugtatótól még kevésbé tudsz majd dolgozni.
2015. jan. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Vannak jó psziciáterek is, csak ők fizetősek, menj el magánhoz, meg terápiára, meg van a Tündérhegy (oda beutaló kell), ott is úgy tudom foglalkoznak hasonló problémás betegekkel. Keress mielőbb kiutat, mert fiatal vagy és így elakadva nagyon xar az élet. Még egészségesen is nagyon nehéz előre jutni, nem hogy pszichés bajokkal.
2015. jan. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Tudom nagyon jól, hogy valamit tennem kell, fiatal vagyok, nem élhetem le így az életem, segélyeken élve, mikor vihetném többre is. Valamint ezekkel a nyamvadt betegségekkel, de rosszabb napjaimon annyira eltudok keseredni, hogy csak az öngyilkosságon jár az eszem. Már 3 próbálkozásom is volt. Belegondoltam, hogy én magamon nem tudok segíteni, ezek az sztk-s dokik meg le se szarják, hogy mi van veled, miközben arra esküdtek fel, hogy gyógyítani fognak. Viszont az árak, amit az előző hozzászóló mondott, hogy 8000 ft egy alkalom, nekem arra nem telik.
2015. jan. 1. 17:10
 8/24 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem tudom, neked kell kijönni valahogy a gödörből, vagy kérni a pszichiátert legyen kedves beutalni valamire, ami segít, mert neked így eleged van ebből az egészből, segítsen! Ha határozott vagy és elszánt fel fog rád figyelni, ennyit tudsz magadért tenni. Mond meg neki, hogy te nem akarsz nyugtatókon élni, te meg szeretnél gyógyulni, dolgozni, normális életet élni, segítsen, adjon valahova beutalót, vagy valami terápiát. TB-d van?
2015. jan. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Persze, van TB-m, mert fizetem.
2015. jan. 1. 17:23
 10/24 anonim ***** válasza:
Hát akkor Tündérhegyre vagy akármilyen pszichoterápiára tudna adni beutalót. Kérd meg segítsen, mert ez így nem állapot és te ezt érzed. Különben, meg csak gyógyszereket fog írogatni, őket nem érdekli, hisz nem ők vannak rosszul.
2015. jan. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!