Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem szeretek kommunikálni...

Nem szeretek kommunikálni idegenekkel, de ez nem minden helyzetre igaz. Változik ez majd magától, vagy tudatosan kell változtatnom?

Figyelt kérdés
Boltokban mindig utáltam kommunikálni, nem szeretem az olyan helyeket ahol kérni kell az eladótol, hivatalos ügyek intézését is a kommunikáció miatt utálom. Halkan is beszélek és hadarok, minnél előbb túl akarok lenni a dolgon. Az ismerkedéssel viszont nincs problémám, lazán elbeszélgetek bárkivel, bulihelyeken én is simán leszólítom az embereket (akkor is, ha még nem érzem a piát), ezért nem értem miért helyzetekhez és helyekhez köthető a félénkségem. Valaki aki hasonló ebben tudna segíteni vajon mi lehet az oka?

2015. febr. 14. 14:58
 1/1 anonim válasza:

Ezt szociális fóbiának hívják. Én is ilyen vagyok kiskorom óta. Iszonyat rossz. Sajnos ez miatt még barátaim sincsenek, mert szüleimen kívül senkivel se "merek" beszélni...Néha még előttük is lever a víz ha megkell szólalnom.

Én már kezdek kijönni belőle. Úgy sikerült, hogy szembe száltam vele erőszakkal. Pl.: Nem mertem sose telefonálni még 1 pizzát se mertem rendelni telón. És rákényszeritettem magam és beláttam hogy ez nem is rossz sőt ...:D És így szépen fokozatosan boltba buszon...stb...

2015. febr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!