Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sorstársak? Depresszió,...

Sorstársak? Depresszió, személyiségzavar és társaik?

Figyelt kérdés

Depressziós, Borderline-os vagyok ( papíron is létezik ) Jártam pszichológushoz, pszichiáterhez, természetgyógyászhoz, de mindegyik csak egy adott ideig segített. Szedtem gyógyszert, de azokat is csak úgy, ahogy én szerettem volna. Tudom, felelőtlenség... de képes vagyok ilyenekre. Kívülről teljesen normálisnak tűnök, csak annyi, hogy elég csendes típus vagyok - ez csak idegenekkel, szokatlan helyeken. Ahogy jobban megismerek valakit, máris tudok rá olyanokat mondani, amit más sértőnek talál. Itthon meg rettentő erőszakos, zsarnokoskodó vagyok. Persze igyekszem más lenni, de valahogy nem megy. Van egy párom, van legalább két olyan barátnőm ,akikre mindig számíthatok, de mégis magányosnak érzem magam. És mikor egyszerűen nincs semmi okom, de mégis szomorú vagyok, dühös vagyok és kérdezgetik, hogy mi a gondom, mondom, hogy nem tudom. Erre: ez nem válasz. De ha egyszer tényleg nem tudom.

Mintha örökösen szenvednem kéne. Mintha egy burokba zárva élnék és csak figyelném az embereket, ahogy élnek. A többi szokásosat már meg se említem...

Hasonló sorstársakat keresek, ha vannak és ha van kedvük dumálni.

22/L



2015. febr. 18. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok bipoláris (szerencsére), de nekem is ingadozik a hangulatom (szorongásos depresszióm és szociális fóbiám van az orvosok szerint). Tudom, hogy milyen nehéz, ugyanakkor szerintem butaság a gyógyszert ímmel-ámmal szedegetni.


Ha az előírt dózist vennéd be, akkor 4-6 hét után szinte teljesen tünetmentessé válhatnál. Megszűnne a zsarnokoskodás és a csendesség is; valamint a pszichoterápiának is több értelme lenne.


Amit viszont nem értek, hogy hogyan bírja a párod ezt? Én körülbelül szinte mindenkit elkergettem magam mellől.

2015. febr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elég nehezen. Nagyon sokat veszekszünk és sokszor azt hiszi, hogy nem is szeretem már. De nagyon hálás vagyok neki és nagyon sokat is segít a javulásom érdekében. Ámbár szerinte semmi bajom nincs csak hisztis vagyok...
2015. febr. 19. 12:14
 3/5 anonim ***** válasza:
2: Anno nekem is ezt mondta az exem. A "normális" egészséges emberek nem tudják elképzelni, hogy milyen lehet egy "beteg" embernek a gondolkodása, élete, életszemlélete.
2015. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan így van, ahogy írod (utolsó válaszoló) és hiába próbálom elmagyarázni, erre meg ez a válasz: ilyen mindenkivel van, csak ők túl tudnak lépni rajta.

Jaaa.... Szerintem is...

2015. febr. 19. 17:49
 5/5 anonim válasza:
valahogy így..
2015. febr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!