Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megkérhetem a pszichológusomat...

Megkérhetem a pszichológusomat, hogy öleljen meg? Vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés

Ő férfi, én nő vagyok, de komolyan képes lennék meghalni egy ölelésért.


Nem úgy tekintenék rá, mint egy "férfi ölelésére", amúgy sem tudom az milyen, hanem csak egy "sima" ölelésre.

Vagy inkább ne kérdezzem meg?


2015. febr. 21. 19:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
hát én nem merném, és ha pszichológus lennék, akkor sem érnék a pácienshez. sőt, ha ilyet kérne, lehet, hogy átirányítanám máshoz. amúgy én is férfi pszichológushoz járok, de nincsenek ilyen gondolataim. természetes egyébként, hogy ha nincs férfi az életedben, akkor rá vetíted az érzéseidet, esetleg szublimáltabb formában.
2015. febr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
65%
Kérni mindent lehet... De nem biztos, hogy érdemes.
2015. febr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
26%
Én simán vállalom az ölelést! Ezres darabonként egy 10-15 másodperces menet.
2015. febr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Én nem fantáziálok róla, mint férfiről, mert tudom, hogy nem lehet, nincsenek felé ilyen irányú érzéseim. Azok felé, akik elé voltak, meg már elnyomtam, mert nem lett volna belőle semmi.


Nekem igazából egy baráti ölelés is megtenné, vagy egy "anyai" ölelés, de az ne megoldható.


Viszont vele meg találkozom hetente. De nem akarok magamból hülyét csinálni.

2015. febr. 21. 20:08
 5/27 A kérdező kommentje:
Egyébként az is megfordult a fejemben, hogy ha van ilyen, akkor fizetni ezért. Csak az meg olyan furcsa lenne.
2015. febr. 21. 20:10
 6/27 anonim ***** válasza:
0%

3-as te jó nagy xarjankó, anyagias féreg lehetsz hallod. Egy ölelésért képes volnál pénzt kérni? Az igen.


Egyébként meg simán megölelhet a pszichológusod szerintem. Ha elmondod neki őszintén, hogy te csak egy szimpla ölelésre vágysz és nincs benned semmi hátsó szándék és nem érzel iránta semmit, akkor lehet meg is tenné. Mert egy ölelés sokat számít. Én 16 éves kromban jártam önismereti csoportra, jó rég volt már, több, mint 15 éve már és ott az egyik csoportvezető nő volt és ő pl. egy csoportba járó lányt, aki egyébként árva volt, megölelt. Nem tudom miért, csak láttam, hogy megölelte, szóval ebben semmi nagy dolog nincs. És a csoportvezetők pszichiáterek és pszichológusok is ráadásul szupervízorok vagy micsodák. Szóval én azt mondom, ha téged kicsit megerősítene érzelmileg egy ölelés és nincs akitől megkaphatnád, őszintén mond el neki, hogy ez van de nem azért vágysz tőle ölelésre mert szerelmes vagy belé, vagy kívánod, ezt jó ha tisztázod, ne legyen félreértés vagy akármi. Legyél bátor, semmit nem veszítesz vele.

2015. febr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Én is az őszinte kinyilatkoztatásra szavazok. Azért jársz hozzá, hogy a problémáidról őszintén, gátlások nélkül tudj vele beszélni. Ha egyenesen, kertelés nélkül felvázolod neki, hogy miért is érzed hiányát az emberi kontaktusnak, s elmondod, hogy ez mennyit jelentene, biztos, hogy nem haragudna meg.


Nem biztos, hogy megtenné, sőt valószínű, hogy nem. A pszichológusok, pszichiáterek szeretnek egyfajta távolságot tartani maguk és a betegeik között, ami érthető is. Egyes embereket tényleg összezavarhat a pszichológusuk részéről érzett törődés, nem egy esetről olvastam, ahol a beteg szerelmi vallomást tett néhány találkozás után. Egyszerűen nem volt képes különbséget tenni valós érzelem és a pszichológusa szimpátiája, "szakmai törődése" között. Szerintem alapvető elvárás, hogy egy bizonyos bizalmi szint meglegyen a pszichológus és a beteg között, de ettől függetlenül ez továbbra is a munkája, és nem célja, hogy egy félreérthető cselekvés, rossz szó megrontsa ezt a bizalmat.


Igen, vannak szituációk, amikor az ember már nagyon mélyponton van, s az utolsó mentsvára a pszichológusa. Lehet, hogy van egy pont, amikor egy ölelés jelentené a világot, de ezt szakemberként ő is láthatja.


Őszintén szólva, soha nem jártam pszichológusnál, de gyakran igyekszem tájékozódni az adott témában, s továbbtanulási terveim között szerepel szeptembertől.

2015. febr. 22. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Ne kérd meg, de mondd meg neki, hogy nagyon vágyódsz egy ölelésre, ha akarja, akkor majd megölel.
2015. febr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Már céloztam rá, illetve ő tette el a kérdést nem olyan régen, hogy ha egy valamit kérhetnék, ami nagyon hiányzik, akkor mi lenne az. Erre mondtam, hogy hát én képes lennék meghalni egy ölelésért. Bár akkor ez ott hirtelen nem futott át az agyamon, hogy akár ő is megölelhetne, csak itthon kezdtem el ezen gondolkozni.


Nem tudom, még kitalálom, hogy mi legyen, nem tudom, hogy meg merném-e kérdezni.

2015. febr. 22. 10:20
 10/27 anonim ***** válasza:

Mindent meg kell osztani vele, ami foglalkoztat. Szerintem ezt is nyugodtan mondd meg. Az is elképzelhető, ha nem is tenné meg, legalább megbeszélitek miért vágysz rá, mit jelent ő neked és netán olyan gátakat tudnátok felszakítani, ami után könnyebb lenne mástól behajtani az ölelést, hogy ne legyen ilyen hiányod.

(Egyébként ha nagyon vágysz rá, kizárólag tőle, én előbb ölelném meg random minden szó nélkül, minthogy kérdezgessem róla.)

2015. febr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!