Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elvileg bipolárisnak diagnoszt...

Elvileg bipolárisnak diagnosztizáltak, egy másik pszichiáter, már csak érzelmi labilitást szorongást súlyos depressziót mondott. Olvastam az MRI CT-s vizsgálatokról, nem tudom az megbízhatóbb lenne vagy járjak el még pár pszichiáterhez?

Figyelt kérdés
Nyílván joban tudnám kezelni a lelki dolgaim, személyiségem és akár gyógyszer nélkül is feltudnám dolgozni ha nincs tényleg bipoláris zavarom. Sajnos egyik helyen se éreztem, úgy, hogy megfelelő tesztet, vagy konzultációt kaptam volna.

2015. febr. 21. 21:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szia megkerdezhetem hogy pontosabban mik a tuneteid ha nem baj
2015. febr. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Bipolárral kezdtek el kezelni Lamolep, Scippa, Rivo
2015. febr. 22. 19:20
 13/15 A kérdező kommentje:
Kiskoromban már kezeltek szorongással, mondjuk az túlzás, hogy kezelte, családi háttér szinten megvolt a stresszfaktor. Ahogy így olvastam anyuékkal a boorderline-t mondták, hogy pont ilyen voltam, persze amire Ő tévesen büntetéssel reagált.Pánik rohamokkal is küzdöttem, de azt megtanultam kezelni 16-18 évesen egy rossz párkapcsolatba kerültem, egy csomagban a jóbol: alkoholista, agresszív, meg is csalt persze mindenért én voltam a hibás. Itt kezdtek sűrűsödni a hangulat ingadozások havi szinten talán előtte évente max 3. Kilábaltam kicsit helyre álltak a dolgok felhúztam magam megint szerencsére köszönhetően a zenekaromnak és a zenélésnek. Aztán 3 évig kifogtam egy munka helyet pékségben dolgoztam. Volt hogy 3 órákat aludtam 2hétig 16 óra elvileg 8 órás volta de mindig emberhiány volt. Ott már elkezdődött kb a heti kiborulások de a munka azért elterelt. Még egy rossz kapcsolat az volt az utolsó csepp. Tüneti szinten nekem megszokott mert kiskorom óta így élek:- szorongás-megfelelési kényszer -maximalizmus irracionális- téveszméim voltak többé kevésbé levetkőztem egy teljes fantázia világot építettem fel - szeretethiányos vagyok de közben mindig azt bizonyítom, hogy nem kell nekem a törődés meg egyedül is elvagyok. Ami a fejemben le van vezetve az logikus, meg mindenre rá akarok jönni tudni. Az eberekkel való kapcsolatom már jobb egy fokkal, de még mindig vagy csöndben maradok vagy próbálok nagyon beilleszkedni megfelelni. Sokszor a saját hangom többségével beszélgetek, ami nem zavaró, meg zenét szoktam hallani. Hallucináció lehet előfordult de valószínűleg valóságnak vettem olyan szélsőséges nem volt. Ne haragudj regényt tudnék írni, meg ok-okozatokat. Mindig éreztem hogy valamiért más vagyok és tömegben kívülről látom magam ezért sok filozófiai és pszichologia könyvet olvastam, hogy rájöjek mi történik velem.
2015. febr. 22. 19:38
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha priviben te írtad ugyanezt, kérdező, nagyon köszi, de a 8-as válaszolótól kérdeztem (érintett vagyok borderben, és engem sosem kezeltek bipolárissal, viszont nem is tudtam, hogy van olyan gyógyszer, amit bordereknek tipikusan írnak. Ezért érdekelne.)
2015. febr. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem csak borderre adják, nagyobb dózisban, ha jól tudom, akkor skizofréniára (stb.) is, de maximum 400 mg Ketilept. Kventiax. Quetiapine. Talán még a Nantarid is. Mind ugyanaz a hatóanyag. Brrrrrrr...
2015. febr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!