Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség, szorongás,...

Walesz kérdése:

Pánikbetegség, szorongás, depresszió, ti mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves kicsi lány vagyok

Úgy 12 lehettem, mikor elkezdődtek nálam az ilyen önértékelése zavarok. (Legfőképpen a rajzolás miatt, aztán fokozatosan jött a "csúnya vagyok" "mindent elrontok")

Ez az évek során átment depresszióba és szorongásba, ráadásul iszonyatosan hipohonder vagyok. Igazából sokáig nem éreztem semmit a gyakori levertségen kívül...a családban minden renben volt, ott voltak a barátok, mégis borzasztó érzések gyötörtek.

kb. 2 hónapja ez mind egy pánikroham kíséretében csattant rajtam. Azóta sok rosszullét gyötört, több rohamom is volt, van, hogy egy nap több is...

A pszichológus még nem adott időpontot, várólistán vagyunk, és lassan ez is megőrjít...

Neurológia, kardiológia...anyámék visznek mindenhova.

Kimaradtam a suliból, nem tudok buszon, villamoson utazni mindig, és az elmúlt héten felütötte a fejét nálam az alváshiány is.

A délutáni rajziskola, az iskolai programok, a barátok...mind kiesett az életemből.

Az elmúlt időszak pozitív volt azonban, hisz sok támogatást kaptam, kb. 4-5 napig semmi bajom nem volt. Elkezdtem intenzívebben mozogni (rengeteget sétálok, tornázok, jógázok és lovagolok :)) Aztán most 2 napja előjött, ma is ordítottam a szüleimmel, hogy hívjanak mentőt...

Anyám szerint nagyon közrejátszott a sebészeten, az orvosnál átélt kiskori élményeim (Pl. nem engedték be anyát a műtőbe, mikor felrepedt a homlokom, és összevarrták, és én ott ordítottam)

Néha már itt az az idegesítő érzés, hogy "Akkor most haljak már meg vagy valami..."

Ez elég rémisztő így nekem.


Nektek mi használt? Mennyi idő volt kijönni belőle?

Szerintetek használ az agykontroll, a színterápia vagy hasonlók?


Légyszi, ne írjatok olyan, hogy "rosszabb lesz", vagy "nem olyan könnyű kigyógyulni" :'D

És nem, nem bolondultam meg, nem csak beképzelem, megállapította pszichológus és orvos is, hogy ez a bajom.



2015. febr. 22. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Agykontrollal gyógyultam meg Generalizált szorongásból. Persze mellette sportoltam, szedtem nyugtatót és vitaminokat is.
2015. febr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Pánikbetegséget pszichiáter gyógyítja. Őhozzá forduljatok. Önkontroll, ima, jóga, torna, ráolvasás mind kamu. Pszichiáter!
2015. febr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Azért, hogy szedálja le gyógyszerekkel? 16 évesen? Gratulálok!
2015. febr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kognitív terápia hasznos. A gyógyulás pedig természetesen lehetséges. Sőt. egyértelmű, hogy meg fogsz gyógyulni.

De szükség van pszichiáter segítségére, mivel komolyabb testi tüneteid vannak. ilyenkor kell magánúton rendezni a dolgokat.

Az érdekesebb része, az hogy antidepresszáns szedése 18 év alatt nem javallott és nem is bizonyított a hatása. Szóval én hanyagolnám mind a szedatívumok, mind az antidepresszánsok szedését.

Sok vitamin. Komolyabb testmozgás és természetes alapú nyugtató, feszültségoldó készítmények használata.

Plusz a terápia. Mindig van valamilyen kiváltó ok. A kiváltó okot kell felismerni, feldolgozni (megrágni) és túllépni a dolgokon (ezért hosszadalmas). De sikerülni fog. Én szorítok neked :)

2015. febr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves 3 as. A Pszichiáter orvos. Ennek a betegségnek az orvosa. Ostobaság a pszichiáter meg az orvosság közé egyenlőségjelet tenni. De ha az kell, akkor az kell. De általában nem csak az kell, hanem a beteg aktív részvétele a gyógyulásban. És ezt is a doki javasolja. Csak van, aki meg se hallja...Csak beszedi ( ha beszedi) a gyógyszert, és várja a csodát.
2015. febr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem ellenezném a gyógyszert, ha a drága orvosok nem írnák fel mindenre.. emberi életeket tesznek tönkre
2015. febr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, Én 32 éves férfi vagyok és kb 5 éve vagyok pánikbeteg.

Mindig azt hittem le tudom győzni a dolgot de végül nem ment igy elkezdtem pszichológushoz járni. KB. féléve járok oda és azt hiszem most kezdtem el megismerni önmagam. (32 évesen, kemény, mi?) És rájöttünk hogy az emberektől tartok, mert nem bízom senkiben. Magamban tartom az érzéseimet (főleg a negativakat). Sajnos még mindig pánik beteg vagyok, de sokkal boldogabb ember lettem.

Szóval a pszichológust mindenkepp ajanlanam.

2015. febr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Én meg sosem jártam pszichológusnál, csak pszichiáternél, bevettem a gyógyszert, vártam a csodát és jött. Meglepő módon pl a fájdalomcsillapító is fájdalomcsillapít, meg a vérnyomáscsökkentő és vérnyomást csökkent ha bevesszük és várjuk a csodát. Ez a jó a gyógyszerekben.
2015. febr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!