Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lesz egy kép "ijesztő"?

Mitől lesz egy kép "ijesztő"?

Figyelt kérdés

Régebben olvastam, nézegettem creepypastákat. FIGYELEM mindenki csak saját felelősségére keressen rá, hogy mi az, nekem számtalan álmatlan éjszakát okozott. Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy egy képben (mondjuk ami engem a legdurvábban megrémisztett az Jeff The Killer) mi lehet az ijesztő. Végül is csak egy kép, nem bánthat, mégis mikor először megláttam a szervezetem úgy reagált rá, mintha vészhelyzetben lennék, ugyanaz az érzés volt, mint mikor egyszer megtámadtak éjjel az utcán. (Fáradtságérzet elmúlik, védekező/menekülési reakciók felgyorsulnak, távlati gondolkodás leáll stb.)


Úgy éreztem nem is az durva amit látok, hanem "sugárzik" belőle valami hihetetlenül félelmetes...


Van ennek valami pszichológiai és/vagy biológiai magyarázata?



2015. febr. 23. 10:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy csak kép még olyan vizuális ingert kapsz mintha tényleg ott lenne a fenyegető elem. A rádöbbenés hogy nincs ott csak utána következik. Ezek villámgyors,tudat alatti-szubliminális-folyamatok.
2015. febr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jeff és a többi ilyen dolog a nem megszokott külseje miatt ilyesztő. Jeffet a tekintete és a "mosolya" teszi rémisztővé, ugyanis a szeme azt sugározza az agyadnak, hogy figyel, a vigyor pedig azt, hogy rossz szándékból teszi ezt és itt jön képbe az előttem lévő válasza. A Smiler Dog is ugyan ezzel éri el, hogy barna legyen a nadrágod, csak rátesz az, hogy emberi fogsora van, ami az agyadat eléggé összezavarja. Ez egy kicsit idegenné/ismeretlenné teszi ezt és ugye az ember ösztönösen fél attól, amit nem ismer.
2016. máj. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!