Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakinek már öngyilkos...

Ha valakinek már öngyilkos gondolatai, késztetései vannak és szed rá antidepresszánst (frontint), akkor megerősödhetnek benne az öngyilkossági késztetések?

Figyelt kérdés

én lennék az egyébként. nagyon gyakran azt a megoldaást találom ,hogy megöljem magam.

Szorongok is, egyik nap egy ismerősömtől kaptam frontint, beszedtem mert , szociális fóbiám van, de olyan helyre mentünk ahol sokan voltak. aztán elfeledkeztem a frontinról, hogy beszedtem, és lementünk inni. sokat ittam, be is rúgtam kicsit. ásnap sokkal depisebb voltam mint amúgy, és jobban szorongtam. és olyan voltam mint egy rongy amit tízszer kimostak... nagyon fáradt voltam, lassu , és nagyon lehangolt, jobban mint máskor. egész nap sírtam. aznap is beszedtem egyet, és másnap is..

nem írta fel nekem semmilyen orvos. pszichiáterhez sem járok

nem is szeretnék.

azt hittem, hogy ha szedem, akkor jobban kell lennem (mondjuk nem alkohollal, az véletlen volt), de nekem nem úgy tűnik, hogy jobban lennék ha szedem. Akkor meg mi értelme? Miért jó az antidepresszáns?

Másnak ez segíte?

Nem lehet tőle függővé válni?


2015. febr. 15. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgök: mért nem mész orvoshoz? Ez nem Kalmopyrin, ilyesmit orvosi javaslatra, orvosi felügyelet mellett kell szedni, és semmiképpen nem alkohollal. Az első pár hétben normális dolog a rosszabbodás, azért kell hozzá az orvos, hogy ezt nyomon kövesse. Emellett vagy helyett pszichoterápiára van szükséged, nem a szomszédasszony gyógyszerére.
2015. febr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Oké, szóval több pontban tévedsz. Az egyik az, hogy a frontin kicsit sem antidepresszáns. Az egy nyugtató, ami komoly függőséget okozhat, tilos alkoholt inni rá, mert rosszabbul leszel és kizárólag orvosi kontrollal ajánlott szedni, különben tönkreteheted magad nagyon könnyen.

Az antidepresszáns egy olyan szer, amit folyamatosan minden nap kell szedni és egy hónap múlva jelennek csak meg az első jótékony hatások, mivel be kell épülnie a szervezetedbe, ki kell alakulnia az egyensúlynak ahhoz, hogy a hatást érezhesd. Sokan mondják, hogy nem akarnak antidepit szedni, mert az is függőséget okoz, de igazából csak akkor jelent problémát, ha a végén nem az orvos által előírt módon csökkentik a szert. A nyugtatónál viszont a szervezeted hozzászokik és már nem kapod meg ugyanazzal a mennyiséggel a várt hatást, így nő majd egyre jobban az adagod. Mivel a nyugtató azonnali hatást ad, az antidepresszáns nem.

De egyébként ha a kérdésedre úgy válaszolok, hogy kihagyom a frotint, akkor az antidepresszánsok az első két hétben valóban okozhatnak olyan mellékhatást, hogy az öngyilkos gondolatok erősödnek.

Ha bármiféle bogyót szedi akarsz a problémádra, menj el pszichiáterhez és ne magadat kúráld a szomszéd segítségével! Ez hatalmas felelőtlenség, hisz egyikőtök se ért hozzá! Még én se értek hozzá, pedig láthatóan több ismerettel rendelkezem nálad. A problémád végleges megoldását pedig ne a bogyókban hanem egy pszichológusnál keresd, mert a gyógyszer legfeljebb elnyomja a rossz dolgokat, meggyógyulni nem fogsz tőle!

2015. febr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem egyetértek az előző válasszal, kivéve egy fontosat: a gyógyszer nem elnyomja, hanem tünetmentesíti, tehát a szedési idő alatt élhetővé teszi az életet. Ami elnyomja, az az alkohol és a drog, ami csak további problémákat okoz.
2015. febr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
A frontin nem antidepresszáns.Egyetértek az előttem,szólókkal,annyi kivétellel,hogy szedhesz bármit,bármeddig,járhasz orvoshoz,de a gondjaid,bánatod csak TE MAGAG gyógyíthatod meg. Tudom miről beszélek én is megjártam a depressziót,bennem odáig erósödtek az érzések hogy én meg is próbáltam magam ölni.Szedtem a gyógyszert,jártam orvoshoz,és mindemellett rosszabbodott az állapotom.És tudod mit? egyik nap felkeltem belenéztem a tükörbe és közöltem magammal hogy szedd össze magad és kezdj el élni!Kidobáltam a gyógyszereim,és elkezdtem másképp gondolkodni,szeretettel gondolni a világra, és bejött.Tünetmentes vagyok és boldog. 26N
2015. márc. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Második válaszoló nagyjából mindent leírt, amit én is akartam, csak egy dolgot tennék még hozzá: ne igyál alkoholt (vagy csak minimálisat), de ne csak gyógyszerre ne,hanem általában, ilyen lelkiállapottal. Ahogy tapasztaltad is: másnap sokkal depisebb leszel, csak ront a helyzeteden, egyáltalán nem éri meg az a pár perc/óra "mámor"... (én is ugyanezt tapasztaltam, minden alkalommal amikor többet ittam a kelleténél. Arról nem beszélve hogy rászoktam arra hogy igyak ha társaságba megyek, mert érzem hogy úgy jóval oldottabb vagyok. Nem lett jó vége
2015. márc. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!