Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan dolgozzak föl egy...

Hogyan dolgozzak föl egy gyerekkoromban keletkezett érzelmi sérülést?

Figyelt kérdés

Az a mintám van, hogy engem nem szeret senki (nem fejtem ki hogyan alakult ki, családból ered). Bárhová megyek úgy indítok, hogy engem nem szeretnek, és el kell érnem, hogy szeressenek. Marhára féltékeny vagyok mindenkire. Hogyan lehet ezt a berögzült érzést elengedni? Emiatt nem tudok párkapcsolatot kialakítani, és barátoknak is csak olyanokat,akiknek hasonló problémáik vannak.

Járok évek óta pszichológushoz, nagyon mély sérülésről van szó, ami kb 15 éve indult és azóta rakódtak rá a dolgok.

(Mellékesen: nem önbizalomhiányról van szó, attól nem fogom szerethetőbbnek érezni magam hogy elértem xy dolgot.)

Segítsetek!


2015. márc. 1. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
szeresd magad ... ha nem teszed, akkor hogyan várod el mástól, hogy szeressen (tehát mégiscsak játszik az önbizalom)
2015. márc. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezek üres szavak. Hogyan? Mondogassam magamnak,hogy szeretlek? Milyen módszerrel tudja magát egyszer csak szeretni valaki,aki egész eddig gyűlölte?
2015. márc. 1. 13:28
 3/4 anonim válasza:

Kedves kérdező! :)

Írhatnám, hogy minden csak a hozzáállásodtól függ, de ez nem egészen igaz. Sok múlik azon, hogy most hogyan viszonyulnak hozzád az emberek... Sose pazarold az időd olyanokra, akik nehéz helyzetekben cserben hagynak.

Nekem is vannak ilyesmi sérüléseim, és talán sosem tűnnek el, de ennek köszönhetően látom a világot tisztábban. Nem tudom, hogy mennyire sikerült megfogalmaznom azt, amit gondolok, de sose habozz kezet nyújtani olyan embereknek, akiknek szüksége van rád. S meglásd, ezt viszonozni fogják :)

2015. márc. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A terápia sikere három tényezőn múlik:

1. A módszeren (ebben az esetben például a kognitív felejtős, mindenképpen valamilyen analitikus lenne hatékony, nem tudom, hogy ti mivel dolgoztok)

2. A terapeután (sajnos nagyon sok a rossz szakember, vagy éppenséggel a két ember személyisége nem passzol össze, tehát lehet, hogy amúgy jó szakember, csak neked nem rá van szükséged)

3. A páciensen (a terápia nem csak a beszélgetésről szól! Ha nem vonódsz be, nem ásol mélyre magadban, nem engeded az érzelmi bevonódást - különböző érzéseket kellene érezned a terapeutád iránt, a haragtól a kötődésig - akkor a terápia nem lesz hatékony).


Gondold végig, hogy a fenti tényezők közül mi lehet a hiba... Nagy valószínűséggel terapeutát kellene váltanod, mert több év alatt már sokkal előrébb kellene tartanod, bármilyen mély is a sérülés. Nekem közel negyven évnyi sérülést sikerült másfél év alatt kidolgozni magamból, pedig a többsége még 6 éves korom előtt ért...

2015. márc. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!