Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyit változik az ember még...

Mennyit változik az ember még 22 éves korától mondjuk 30 éves koráig? Ha úgy érzem, hogy most totál rossz helyen vagyok, ellustultam és mélyponton vagyok minden téren, akkor még lehet belőlem nagyon sikeres ember, vagy mondjuk valaminek a doktora?

Figyelt kérdés
2015. márc. 10. 16:05
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
Nem olvastam el minden kommentet, de azt hiszem a lényeg megvan, mégpedig az hogy nem szereted azt amit most csinálsz. Saját példám alapján azt mondom, hogy csináld azt amit akarsz csinálni, ne érdekeljen semmi! Én 23 évesen váltottam egyetemet és kezdtem el az állatorvosi képzést ami 5,5 évig tart és 2,5 év másik egyetem után azt tudom mondani hogy nem bántam meg, még akkor sem ha az évfolyamtársaim zöme most lesz csak 20 éves amikor én már 25 vagyok. A koroddal ne törődj, ez ne frusztráljon hogy hány évesek lesznek az évfolyamtársaid vagy hogy kinéznek e....mert nem fognak....nekem 30 föllötti évfolyamtársam is van. Tehát ez tényleg ne foglalkoztasson, inkább azzal törődj hogy boldog ember legyél és azt úgy tudod elérni (szerintem) ha azt csinálod amit szeretnél. Ha csomó pénzt keresel, de utálod a munkád, akkor nem leszel boldog ember. Mindig törekedj a boldogságodra (elég sablonos, de így van). Ha van kérdésed akkor írj nyugodtan!
2015. márc. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Van aki 60 éves korára lett oltári sikeres. Nincs ez kőbe vésve. Keresd az utad, próbálj ki sok dolgot, 22 évesen semmiről nem vagy lemaradva, de még 30 évesen se lennél.
2015. márc. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

"Van aki 60 éves korára lett oltári sikeres. Nincs ez kőbe vésve. Keresd az utad, próbálj ki sok dolgot, 22 évesen semmiről nem vagy lemaradva, de még 30 évesen se lennél."


Ilyet én is ismerek, de ez egy más sztori. Az valóban igaz, hogy sokan 40 éves koruk után, vagy még később "futnak be", de ez azzal van összefüggésben, hogy a férfiak egyszerűen ekkor lépnek a legtermelékenyebb életszakaszba.



De amiről én beszélek, az a tanulás. Biztos tudsz egy csomó olyan üzletembert mutatni, aki 60 évesen futott be, de fizikust már nem. Azoknál jellemzően már a húszas évek elején eldől, hogy lesz-e belük valaki a szakmában, vagy nem. Én nem a "sikerességről", az építésről, a pénzkeresésről beszéltem, hanem az akadémiai előrehaladásról.

2015. márc. 24. 14:49
 24/28 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, ertem mi a gond

Hat nezd, a net teli van leirasokkal, informaciokkal, csak rajtad all, hogy szansz-e idot tanulasra. Ha magyar egyetemre jarsz, keress angol nyelvu cikkeket, es meszits beloluk eloadast. Tuti talalsz olyan undonsagokat amikrol itthon meg senki nem hallott. Ez hozzajarulhat a reputaciodhoz

2015. márc. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Biztos tudsz egy csomó olyan üzletembert mutatni, aki 60 évesen futott be, de fizikust már nem. Azoknál jellemzően már a húszas évek elején eldől, hogy lesz-e belük valaki a szakmában, vagy nem."


Ez nem igaz, itt is rengetegen vannak akik 30+ evesen fejezik be a PhD-t. Sot olyat is ismerek nem egyet, aki 30+ evesen kezdte. Befejezni a PhD-t, majd nehany ev posztoc, adjunktus, kutatasi csoportvezeto... ezek mind-mind evekbe tellenek es van aki mindegyiket eveken at csinalja, van aki meg szinte rogton egy kutatasi csoport elere lep PhD utan. Annyira szeles a skala az eletkorokban az osszes pozicional, hogy a 4 eves csuszasod miatt en egy pillanatig sem aggodnek.

2015. márc. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

22 évesen nem vagy lemaradva. skandináv országokban ilyen korban, vagy még később kezdik az egyetemet. ott az a furcsa, ha valaki 18 évesen kezdi.

ha nagyon tanulsz, akkor még éveket is spórolhatsz, és hamarabb lediplomázhatsz, lehet egyéni tanrended.

én is váltottam egyébként, és én jóval később, mint te. de nem akartam, hogy frusztráltan gondoljak az életemre, hogy valami fontosat nem tettem meg.

így inkább váltottam.

22 évesen sokkal jobb lett volna váltani. lett volna lehetőségem, de akkor nem tettem meg. szerintem ne várj tovább. mondjuk most már lemaradtál a felvételikről.

de jövőre add be mindenképp.

én nyelveket tanultam, de szerintem annak nincs valami sok értelme. mármint diplomát szerezni idegen nyelvből.

nem tudom, miért gondolod, hogy az olyan hasznos. egyébként egyszerre két szakot is végezhetsz, akkor lehet biológia + vmi nyelv szak.

vagy, ha a szüleid nagy nyomást gyakorolnak rád, akkor egy szak + munka, és így elköltözhetsz. ha felsőfokon beszélsz 2 nyelven, akkor nem lesz gond jól fizető munkát találni.

2015. ápr. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, jól esett olvasni! Röviden reagálnék valamire:


"én nyelveket tanultam, de szerintem annak nincs valami sok értelme. mármint diplomát szerezni idegen nyelvből.

nem tudom, miért gondolod, hogy az olyan hasznos."



Azért gondolom, mert szerintem 1. nyelvet tanulni ma az egyik legjobb befektetés, nagyon kinyitja a világot és a lehetőségeket, ezt már most látom, pedig még nem vagyok a munkaerőpiacon, ráadásul nekem van érzékem hozzá és nagyon szeretem, élvezem, 2. azért, mert egy jó nevű külföldi egyetem, azon kívül, hogy biztosítja, hogy tökéletesen megtanuld az adott nyelvet (valszeg egy munkaadónak elég bizonyíték arra, hogy tudok angolul az angol nyelvű diploma), szerintem jóval nagyobb mozgásteret ad. Egyrészt azáltal, hogy egy jó nevű európai egyetemet a világon mindenhol elfogadnak, míg egy Corvinust nem biztos, tehát ezzel mondjuk nem biztos, hogy mehetnék Kanadába dolgozni, ha akarnék, másrészt meg óriási kapcsolati tőke. Ez persze az itthoni egyetemre is igaz, de külföldön a világ minden tájáról ismerhetsz meg embereket. Én csak fél évet voltam kint, mégis minden kontinensről voltak ismerőseim, egészen távoli helyekről. Egyébként ezt a megfelelő helyen valamennyire a magyar egyetemeken is el lehet mondani, itt is nagyon sok külföldi diák van.

2015. ápr. 28. 11:43
 28/28 anonim ***** válasza:

nyelvet tanulni érdemes, én 3 idegen nyelven beszélek felsőfokon, szóval én tudom. külföldön is éltem, tanultam, van értelme.

DE én nem ezt mondtam. hanem, hogy nyelvből diplomát szerezni: semmi de semmi értelme, (ha nem mondjuk nyelvtanár akarsz lenni)

eleve irodalmat meg egyebeket kell tanulni főleg, ami szerintem tök fölösleges, ha nyelvi természetű az érdeklődésed, és nem irodalmi.

nyelvet egyetemen kívül is röhögve megtanulsz. egyetemi diplomát másból kell szerezni (nekem 2 diplomám nyelvszakos, szóval így mondom). a nyelveket meg már bőven kikutatták, szerintem alig vagy csak erőltetve találnál magadnak normális kutatási témát, megélni egy mondvacsinált témából meg szerintem hát finoman szólva nehéz. a magyar egyetemeken a tanárok, "kutatók" (mert rohadtul nem kutatnak, miután megvan a fokozatuk) meg be vannak betonozva, nem adják át a helyüket, kell nekik a fizetés, a biztos megélhetés.

egy biológia pedig mindig tartogat újabb és újabb meglepetéseket, kimeríthetetlen tudomány, és a versenyszektorban, kutatóintézetekben is el tudsz benne jobban helyezkedni.

ha meg nyelvet tanulsz (egyetemen kívül) az a nyelvtudás is fog annyit érni álláskereséskor, mintha teszem azt, egy egyetemen szerezted volna meg azt a tudást (száz felesleges vizsga letételével)

2015. ápr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!