Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinaljak, ha vágyok...

Mit csinaljak, ha vágyok vissza a pszichiátriára?

Figyelt kérdés
Tudom, furcsán hangzik a kérdés. 3 hetet voltam bent, egy hete vagyok itthon, de nagyon hiányzik, nem is a hely, hanem az ápolók és orvosok, akik annyira kedvesek voltak. Mióta hazajottem, kb. Fáj levegőt venni és fáj létezni, jobban mint a bekerülésem előtt. A pszichológusom nem igazán érti, annyit mondott rá, hogy jó ez van, tudtam, hogy az csak egy átmeneti időszak és vége lesz. Viszont én minden gondolatommal azon vagyok, hogy hogy kerüljek vissza. Mit tegyek? 14/L
2015. márc. 15. 16:44
 1/5 anonim válasza:
Melyik városban voltál?
2015. márc. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pesten
2015. márc. 15. 16:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Meg tudod fogalmazni, hogy mit hiányolsz? Mármint nem az emberekre gondolok, hanem az érzésekre, amik ott voltak benned. Mi az, ami otthon nincs meg? Otthon nem kedvesek veled és nem szeretnek? Vagy csak nem foglalkoznak veled eléggé? Esetleg úgy érzed nem értenek meg? Talán az hiányzik, hogy odabent, egy elszigetelt világban elfogadtak téged úgy ahogy vagy. Kevesebb külső problémával kellett szembenézned, önmagad lehettél és foglalkozhattál magaddal. Lehet, hogy erről van szó?

Én úgy tudom gyakran a gyerekek viselkedéséből a családi gondok tűnnek elő. Szóval érezheted rosszul magad azért, mert otthon rossz, a családban a dolgok nincsenek rendben, akár felszín alatt akár felszín felett és ez kihatással van rád. Az ilyen hatástól pedig odabent biztos nem szenvedtél, hisz nem a családoddal voltál.


Mégis... bármilyen nehéz is most, meg kell próbálnod küzdeni, felállni és csinálni a dolgokat és talán a fájdalom majd enyhül. Tudom, baromi nehéz. De mégse adhatod fel csak úgy... A pszichiátria lehetett jó hely, de sosem lehet az otthonod, nem maradhatsz ott örökké és utána ugyanolyan rossz lesz valószínűleg eljönni. Szóval ahelyett, hogy arra fordítod az energiáidat, hogy hogyan juss vissza, próbáld meg felhasználni mindazt amit ott kaptál és előre nézni. Azok a kedves ápolók és orvosok is ezt szeretnék. És még mindig van segítséged, jársz pszichológushoz, nem vagy egyedül. Csak vissza kell szoknod.


Amikor én voltam pszichiátrián, utána nekem is elég rossz volt visszaállnom. Annyira szélsőségesen reagáltam arra, hogy visszadobtak a régi közegbe, hogy olyan 1-2hét után kijelentettem, én most lelépek egy időre és egy hétig haveroknál aludtam, nem akartam hazamenni. Aztán lassan lenyugodtam, sikerült alkalmazkodnom. De az elején rossz volt és jóval több mint 1 hét kellett ahhoz, hogy visszaálljak és ne érezzem magam olyan rosszul.

Ha nem úgy fogalmazod meg, hogy mire vágysz, hanem úgy, hogy mi az ami most zavar, akkor mit mondanál?

2015. márc. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül ezzel.
2015. márc. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Második válaszoló! Te de aranyos vagy! :)
2015. márc. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!