Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha a pszichiátr...

Mit csináljak, ha a pszichiátriára akarnak záratni a családtagjaim?

Figyelt kérdés

Szedek három komoly gyógyszert egy halálos betegség miatt (amely gyógyszerekkel jól kordában tartható). Ebből kettő - amíg be nem állnak - elég komoly mentális problémákat okoz. Aluszékony vagyok, ingerlékeny, néha agresszív (de azért gyilkos vagy verekedős azért nem), máskor hiperaktív, sértődékeny, hol jókedvű, hol búskomor, öngyilkosságra való hajlamom is vannak. Ilyen problémáim nem nagyon voltak a gyógyszer szedése előtt.


A húgom meg a pasija most itthon tartózkodnak az ünnepek miatt és hiába mondtam el nekik a problémámat, nem képesek ezt elfogadni, hanem adják anyám alá a lovat.


Szándékosan kötekednek velem.


Ma meg kellett volna jelennem az orvosomnál (aki írta ezt a gyógyszert), de nem adtak pénzt, hogy felmenjek Pestre, pedig nagyon fontos lett volna, az ünnepek miatt direkt csak az én (és egy másik beteg) kedvéért mentek volna be a rendelőbe.


Mi a lópikulát kezdjek magammal?

Tegnap már öngyilkos akartam lenni, bevettem huszonvalahány Frontint (de sajnos felébredtem), és úgy beszéltek velem, mint a kutyával, hogy hogy képzelem, hogy itthon akarom magam megölni.


Mit lehet tenni?


2014. dec. 22. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hallgatni a szüleidre. A kórházban majd beállítják a megfelelő gyógyszereidet. Amit írsz, azok súlyos problémára utalnak.
2014. dec. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem zárnak pszichiátriára, az csak a nagyon súlyos esetekben van. Max beküldenek a pszichiátriára, ahol pár napig ottvagy (de nem zárnak be) és beállítják a gyógyszereidet.

Inkább, mint öngyilkolni magad, ami a legérelmetelenbb dolog és a legjobban mutatja, hogy súlyos problémák vannak odabent, ami a megváltozott gyógyszeres körülmények miatt van.

NEM diliházba zárnak, cska beállítják a gyógyszereidet.


Az, hogy a szüleid nem adnak pénzt a felutazásra már problémásabb. Messze lett volna? Tudtál a dokival beszélni erről?

2014. dec. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Oké, de az én gyógyszereimnek semmi köze nincs a mentális betegségekhez...
2014. dec. 22. 11:19
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudtam beszélni a dokival és jól letoltak, hogy nem mentem megint. Azért kellett volna mennem, mert a gyógyszerek nálam eléggé fura mellékhatásokat okoznak, az útmutatók szerint ez 100 emberből egynél fordul elő.
2014. dec. 22. 11:20
 5/12 anonim ***** válasza:
Halálos beteg vagy és nem járulnak hozzá, hogy felmenjél a gyógyszereidért? Az már nem semmi. Kedves szüleid lehetnek.
2014. dec. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
HIV+ vagyok, anyám tudja, de más nem.
2014. dec. 22. 14:31
 7/12 anonim ***** válasza:
17%
Tudtam, hog HIV-es vagy, ki lehetett következtetni. Szerintem azért te is játszod otthon a mártírt, ne tedd, próbálj jobb ember lenni és akkor majd talán másképp kezelnek.
2014. dec. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyébként is mirét laksz a szüleiddel? Gondolom felnőtt ember vagy, teremtsd meg magadnak az önállóságot. Mi az, hogy nem adtak pénzt .... Dolgozni tudsz.
2014. dec. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
azért durva belegondolni hogy aki írta a kérdést azzal tényleg épp ez történik
2014. dec. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tudna dolgozni? És ezt honnan tudod ennyire biztosra? Ismered?
2014. dec. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!