Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha a barátnőm...

Mit csináljak ha a barátnőm az anyja miatt vágja magát? 15/F 15/L

Figyelt kérdés

Szeretnék tanácsot kérni mert a barátnőm (3-án lesz 3 hónapja hogy együtt vagyunk) vágja magát az anyja miatt és még az anyja szeret is inni! Már töbször is kértem hogy ne csinálja (mostanában nem is látok rajta újat) és ez miatt pszichológus-hoz is jár de nem nagyon beszél vele és nem mondja meg hogy az anyja miatt csinálja és hogy egyszerűen utál otthon lenni :(.


Előre is köszönök mindent!!



2015. márc. 18. 09:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A Barátnődnek elmagyarázhatnád, hogy

- az anyja sosem fog megváltozni, még akkor sem ha ilyen hülyeséget csinál, hogy vagdossa magát

- a sok értelmetlen vagdosás csak neki fog ártani. Anyjának nem. Így ezzel is csak azt mutatja, hogy az anyja erősebb mint ő

- a sok értelmetlen vagdosás eredménye az lesz, hogy a karja, csuklója, combja vagy ahol éppen vagdossa magát tele lesz ronda hegekkel amiket soha az életben nem fog tudni eltüntetni. Felnőttként baromira fogja majd szégyellni a sok ronda heget

- semmi értelme annak amit csinál, ez egy nagy baromság. Vagdosás helyett csináljon hasznosabb dolgot, amivel majd felnőttként tud majd érvényesülni, és el tud szabadulni az anyjától.

Kezdésnek mondjuk kezdje gyűjteni a pénzét. Még ha csak zsebpénz is. 3 év alatt mire betölti a 18 évét, lesz annyi pénze, hogy elköltözzön, és egy szobát több hónapra kitudjon bérelni..

Inkább ilyeneken agyaljon ne pedig vagdossa magát.

Csak megjegyzem: HA dilidokihoz jár, akkor legyen vele őszinte, mondja el neki, sőt mutassa meg neki, hogy vagdossa magát.

2015. márc. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

ha nem is mondja, a pszichológus rá fog jönni, miért teszi ezt, ez a szakmája, ehhez ért.

Te pedig abban tudnál segíteni: elcsúfít, csúnya leszel, nem érsz el vele semmit, csak szépségedet rontja stb ilyesmivel

2015. márc. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A pszichológus tudja hogy vágja/vágta magát de kérdeztem tőle hogy miért nem szól hogy az anyja az oka meg egyebek és be hívja az anyját is és beszélget vele erre azt mondta hogy nem fogja behívni mert tartja a titok tartás erre mondtam neki hogy igen van titok tartás de ha mondja neki azt a dokinak jeleznie/jelentenie kell családsegítő meg egyéb felé

Egyszer azt mondta rá hogy a hegek eszébe juttatja hogy mennyi rossz dolog történt vele én meg rá vágtam hogy igen eszébe juttatja de a hegektől csak csúnya lesz a karja és ne a rossz dolgokra gondoljon hanem a jó és szép emlékekre és ne vágással oldja meg a dolgokat!!

(Ő azt mondta nekem amint betölti a 18-at egyből elköltözik otthonról)

2015. márc. 18. 09:49
 4/17 anonim ***** válasza:

" hogy nem fogja behívni mert tartja a titok tartás"

Titoktartás mellett teszi a kezelő pszichológus, hogy egy konfliktus megoldása érdekében a résztvevőkkel külön is beszélget.

2015. márc. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
nyugodtan közöld vele hogy ez az önsajnálat legalja és attól ő nem lesz jobb ember, hogy vagdossa magát, sőt csak még gyengébb lesz.Senki nem tud szeretni egy magát folyton sajnáltató embert.Engem apám vegyesen kínzott csak itt szoktam beszélni róla,de a baráti körömben senki nem tud róla és mindig mosolygok,szóval a barátnőd elég gyenge.Ha már kínozni akarja magát járjon el edzésre, az is fájdalommal jár,de legalább megerősít.
2015. márc. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

Baratnod tobb mint valoszinu, hogy mentalis betegsegben szenved, ami egyaltalan nem biztos, hogy az anyja vegett van.

Azon kivul, hogy szeret inni az anyuka, mit csinal, hogy a baratnod ra fog minden problemajat?

2015. márc. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
amúgy a vágás arról szól,hogy vágyik a figyelemre és szeretné hogy foglalkozzanak vele,de amikor arra kerül a sor gyorsan elrejti a sebeit és fülét farkát behúzza.Persze itt van még az hogy a vágás miatti fájdalom elnyomja a lelki problémákat,de ezt a részét sosem tudtam megérteni.
2015. márc. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Azért vágja magát mert nem normális!Mindig voltak nehéz körülmények között élő gyerekek fiatalok,még sem jutott eszükbe vagdosni magukat.Néhány jól csattanó pofon aztán helyre rázodik az agya.
2015. márc. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
ma 10:15: az éppen elég ha szeret inni az anyja, az ilyen alkoholista szülő egy életre tönkre tudja tenni a gyerekét. Az ilyentől el kellene venni a gyereket. Mióta védelmezel felelőtlen alkoholistákat?
2015. márc. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak baratnoim alkoholista szulokkel, sok evvel ezelott.

Egyik sem vagdosta magat, mindegyik kitanult legalabb egy szakmat, csaladot alapitottak es boldogok.

Kerdezo nem azt irja, anya alkoholista, hanem szeret inni. Nem vedelmeztem, hiaba a kerdesed. Viszont jo lenne tudni a masik oldalat is ennek, nem csak amit a 15 eves allit, azt is a baraton kereztul halljuk itt.

Inkabb mentalis betegseg, mint tul sok mas. Sajnalom.

2015. márc. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!