Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek a látomásokat...

Szerintetek a látomásokat látó, vagy szellemeket érzékelő (látó), vagy szellemi lényeket halló emberek mentálisan betegek? Vagy lehetséges, hogy a tudománynak is vannak határai? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Ez ugye azt jelentené, hogy az összes ezoterikus "látó" személy, illetve a bibliában lévő látomásokat látó szentek stb mentális betegek voltak. Olyan személy véleménye is érdekelne, aki régen ezoterikus volt, és kórházba került emiatt, ahol kiderült mentális beteg és persze azé is, aki úgy gondolja, hogy ez nem betegség.

2015. márc. 18. 23:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Én magam nem vagyok ezoterikus, se hívő. Szeretem a misztikus filmeket, éppen ezért gondolkoztam el ezen a kérdésen, hogy ezek a jelenségek valószínűleg mind mentális problémák-e, amiket ezek a misztikus filmek megjelenítenek. Meg persze nemcsak filmekben jelenik ez meg. Sok hívő, ezoterikus ember lát, hall furcsa dolgokat. Valószínűnek tartom, hogy ez mind csak az elmében jön létre. Persze ez egy ateistának egyértelmű, de én katolikus családban nevelkedtem, de nem váltam hívővé, viszont elgondolkoztam ezen.
2015. márc. 19. 00:02
 2/8 anonim ***** válasza:

Na ezen már én is gondolkodtam ,nem is egyszer.

Ismeretségi körömben van aki ,ugyan nem látja,de érzi a szellemeket.Nem gondolom róla,h mentális beteg volna.Ki tudja ezt bizonyítani?

Akinek papírja van a betegségéről: orvosi lelete nincs(vérvétel,ct,vizelet)

Igazolni senki ember fia nem tudja,hogy tényleg beteg-e.

2015. márc. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az nézőpont kérdése, hogy mentálisan betegnek tekintjük-e őket, de az biztos, hogy a válasz arra igen, hogy az agyuk vagy annak egy része eltérően működik.

Az eltérő jelentése az én nézőpontom szerint a "nem megfelelő", mivel nem a valóságot érzékelik. Hogy honnan tudom? Amit csak valaki lát/hall, más - aki meg szintén ott van - az nem, akkor ott bizony probléma van.

Hogy ez mennyire kémia, bizonyítja az is, hogy pl kábítószerekkel elő lehet idézni hallicunációkat stb.

2015. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az agy tud különös dolgokat produkálni. Még az amúgy egészséges agy is el tud úgy fáradni, hogy teljesen élethű, szinte kézzelfogható látomásokat valós eseményként rögzít. 10-15 éve egyszer a hatodik 12 órás éjszakai műszakomban (jelzem, napközben is csak 1,5-2 órákat aludtam) a huszonéve halott apámat láttam az üzemben bóklászni. Megrögzött szkeptikus vagyok, de akkor majdnem megrogytam.
2015. márc. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Miquel:

Hát ettől én is megrogytam volna kissé :) - olyan lehetett, mint egy B kategóriás horrorfilmben.

Én is tapasztaltam olyat, hogy kb 10 percre elaludhattam és olyan élethű álmot láttam, hogy gondolkoznom kellett, hogy ez most megtörtént vagy sem. De elővéve a racionális eszemet inkább arra jutottam, hogy félálomszerű állapotba kerültem, és egy álomképet belevetítettem a környezetembe.

2015. márc. 20. 08:40
 6/8 anonim ***** válasza:

A biblia alakok jelentős része szenvedett bizonyos mentális és egyéb betegségekben pl epilepsziában. Amit rohamok alatt látott, hallott (jelenések, csodák, hangok) valóságosnak vélt, pláne, hogy akkor a mainak századrészét sem tudták ezekről a dolgokról.

A baj az, hogy sajnos terjesztették is és hittek neki egyesek.

2015. márc. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem nevezném az összes látnokot, vagy aki csodát látott, elmebetegnek (több, mint 5000 elmebeteg egy helyen?). Egyes csodákat megmagyarázott a tudomány, másokat nem fog tudni soha.
2015. márc. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valóban.

Volt köztük rengeteg csaló is. Sőt valószínűleg a többségük.

2015. márc. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!