Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ugye aki skizofréniában...

Ugye aki skizofréniában szenved az nem érzékeli, hogy beteg?

Figyelt kérdés
Tehát egy skizofrén ember az soha nem megy el magától szakemberhez,mivel ő úgy véli,hogy ő nem beteg és amiket hallucinál azt mind valósnak hiszi...

2015. márc. 26. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Legtobbje tudja, hogy valami nincs rendben. Szenvednek a betegsegtol mert tudjak, hogy nem normalis allapot. Sok magatol megy el az orvoshoz is, viszont sokan nem szedik a gyogyszert, a mellekhatasok vegett.
2015. márc. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Nem mindig,attól,hogy milyen mèrtèkben uralkodott el rajta a betegség.Vannak nagyon enyhe estek ,amikor amikor csak rövid ideig tart ès csak egy kis kèpet pl egy kutyát vagy egy madarat lát (nem mindig vères holttestek ès halott hozzá tartozók látványában nyilvánul meg a betegsèg ,ez egyènfüggö) ilyenkor a beteg tudja,èrzi ,hogy baj ès felkeres egy pszichiátert.Amire te gondolsz,a kènyszerkèpzetek,gyilkossági szándèk,egèsz èletvitelt èrintö ,megváltoztató kèpzelgèsek ritkák ès soha nem a filmekbe látott drámai módon zajlanak.

Egy leendö pszichiáter

2015. márc. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor nincs betegségtudatuk, de azért van olyan, mikor tisztában vannak vele, hogy betegek.

Pszichiátria gyakorlaton beszélgettünk skizofrén pácienssel, aki tökéletesen tudta, mi baja. Kérdeztem is, hogyan jött rá, hogy beteg, mire azt mondta: "hát feltűnt, hogy amiket látok és hallok, azokat senki más nem látja és hallja".

2015. márc. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért nem olyan gyakori a beismerés, és az hogy saját magától elmegy szakemberhez. Igen ez függ sok mindentől de van olyan, hogy mit sem sejt a betegségéről és szerinte az egész "normális". Szóval függ a skizofrénia súlyosságától.
2015. márc. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudja, hogy beteg, és mindent valósnak vél, ami nem is az. Vissza kellene állítani a Lipótot, a Gyurcsányék egyik legnagyobb bűne, hogy eladták azt a kórházat, ill. csak el szerették volna adni. Talán OV-ék visszaállítják.
2015. ápr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem is az a lényeg, hogy tudja-e vagy sem, hogy ő most beteg, hanem az, hogy magától képtelen változtatni rajta.
2015. ápr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez kicsit durván hangzik de ez attól is nagyban függ hogy az illető milyen műveltséggel rendelkezik, nyilván a hajléktalan alkoholista magában motyogó bácsi nem tudja magáról, hogy a betegségben szenved, csak sodródik az elméje. De ha például arra gondolsz, hogy akár te, én vagy bárki más aki a való világban él és valószínűleg hallott a betegségről és még akár szaklapokon olvasott is róla az minden további nélkül felfedezheti magán a betegség tüneteit. Én is olvastam olyat, hogy a beteg nincs tudatában és önmagától nem is ismeri be hogy beteg az nem igaz.
2015. ápr. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
..., de az nem igaz(utolsó mondatot elírtam bocsi :) )
2015. ápr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es!

Úgy látszik, csak messziről ismer skizofrén embereket! Én közelről ismertem egyet, és amit ír, az egyáltalán nincs így. Aki skizofrén, az, amikor már kifejlődött a betegsége, fogalma sincs arról, hogy beteg, hogy amiket tesz vagy mond, az a valós életben úgy van-e, vagy sem.

Azt olvastam egyébként valahol, hogy az elmebetegség kifejlődésének három fázisa van: az elsőben csak a beteg érzi, hogy meg fog betegedni, a középsőben a beteg is érzi, hogy valami nem stimmel, és már a külvilág is. A harmadik fázisban, amikor már kifejlődött a betegség, akkor már csak a külvilág érzékeli, látja, hogy beteg az illető.

2015. ápr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tisztelt 9-es, ez valóban igaz ha a beteg évekig, évtizedekig kezeletlen marad, én is ismertem ebbe a kategóriába tartozó beteget aki élete végéig kezeletlen volt. De a legtöbb beteg nem jut eddig. Tisztában van vele, hogy probléma van és emiatt rendszeresen orvoshoz jár és szedi a gyógyszereket. Spontán gyógyulás is előfordul egyébként.
2015. ápr. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!