Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline beteg a szerelmem...

Borderline beteg a szerelmem nemrég diagnosztizálta orvos. Mit tegyek vele? Szakítsak?

Figyelt kérdés

Leszögezem hogy ő huszonkét éves férfi én meg húsz éves lány vagyok. Na szóval nyolc hónapig jártam vele és nagyon jól éreztem magam vele sokáig. Azonban most írta tegnap hogy pszichiáter borderline személyiségzavart állapított meg nála kevert szorongásos-depresszióval.


A megismerkedésünk elején minden nagyon szép volt vele. Romantikus és igen nyílt, érzékeny volt. Moziba elvitt, néha meglepett vörös rózsákkal és nagyon dícsért folyamatosan. Bújós volt, a fejét mindig a vállamra tett és nagyon jól esett. Néha mondjuk olyan érzésem volt mintha a gyerekem lenne és nekem kéne gondoskodnom róla. Folyton kereste a közelségemet. Úgy éreztem hogy Ő a herceg fehér lovon és megtaláltam az igazit. Szépen nézett ki adott magára és a legfontosabb hogy nem éreztem még magamhoz embert ilyen közel mint Őt, és még ennyire nem szerettek.


Aztán olyan két-három hónapja kezdődtek a gondok. Házibuliba mentünk és sokat ivott. Nagyon berúgott és csúnyán beszélt velem a barátaink előtt. Tízen voltunk és nagyon rossz volt. Aztán mondta mindenki előtt hogy takarodjak haza nem érdeklem már. És ott kikezdett a barátnőmmel.

Másnap sírva hívott fel telefonon hogy nem gondolta komolyan, imád és hogy rossz napja volt. Nem szakítottam adtam neki még egy esélyt.


Aztán ezután hetente kiborult, mindent a fejemhez vágott. A legérzékenyebb pontjaimon talált el, szidta anyámat és apámat. Egyik nap kedves volt másnap pedig mint a pokróc olyan szemét. Hol nem érdekeltem máskor pedig ha felálltam mellőle kérdezte hova megyek meg hogy maradjak inkább vele mert nélkülem egyedül érzi magát. Buliban mással beszélgettem már baja volt, féltékenykedett és majdnem megverte azt a fiút akivel beszéltem. Két hete kidobtam, aztán tegnap írt hogy hogy volt orvosnál és borderline személyiségzavart és kevert-szorongásos depressziót állapított meg. Ez mit jelent? Valahol mélyen szeretem a hülyeségei ellenére és segíteni akarok neki hogy egyenesbe jöjjön!


Adjak neki még egy esélyt? Javulni fog? Összességében szeretereméltó és nagyon érzékeny, kedves ember!!



2015. márc. 14. 20:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
25%
Szerinted? Már rég szakítani kellett volna a baromállattal.
2015. márc. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%

Ja, a végén írod, hogy kidobtad. Jól van.


"Összességében szeretereméltó és nagyon érzékeny, kedves ember" - Nem, nem az. Csak áldozatként így látod.

2015. márc. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Ó, hány vezető politikusunk ilyen !! Ők is kedves emberek, verik a feleséget, tönkreteszik az országot és már készül a lovasszobruk.
2015. márc. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
24%
Ez kemeny! Televagjak gyogyszerekkel, kiszamithatatlan lesz a termeszete... Ez sakk-matt ...pff keress egy epelmeju fiut inkabb.
2015. márc. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%
"és segíteni akarok neki" - ha igaz, amit állított az orvosi diagnózissal kapcsolatban: NEM TUDSZ TE SEGÍTENI.
2015. márc. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Hidd el, NE adj neki még egy esélyt! Én voltam hasonló helyzetben, adtam az illetőnek, aztán 3 hónapra rá megint dobtam, mert nem bírtam tovább.
2015. márc. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Olvasgass egy kicsit erről a betegségről, és utána mérlegelj, hogy ezzel együtt tudsz-e élni.

Én személy szerint nem tudnék. Javulni nem fog.

2015. márc. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 szamo77db ***** válasza:
73%
Csak annyit, hogy nem baromállat, hanem beteg, amiről nem tehet! De azt hiszem, szakemberek dolga segíteni rajta.
2015. márc. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Kedves nyolcas, a fickó csak a neten írta, hogy volt orvosnál? Biztos vagy benne, hogy nem kamuzik?
2015. márc. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%
Én is borderline személyiségzavaros vagyok (orvos által diagnosztizálva), és én nem tudnék magammal együtt élni...mert még nekem is nehéz elviselnem saját magamat.
2015. márc. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!