Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek hogyan őrizhetjük...

Szerintetek hogyan őrizhetjük meg szellemi frissességünket?

Figyelt kérdés

Azért merült fel bennem ez a kérdés, mert mindhárom nagyszülőm 75-86 éves kor között van és alap mentális betegségük nincs, de képesek ugyanazt a kérdést feltenni 1 perc időkülönbséggel, és aztán pár óra múlva újra, szóval a rövid távú memóriájuk nem valami jól funkcionál. Sokszor mesélnek el úgy egy régi történetet, mintha még sose mesélték volna, pedig már min 100-szor hallottam életem sorám.

A kérdésemben semmi rosszindulat nincs, szeretem őket, tisztelem az összes idős embert, de ezek a problémák mitől jelentkeznek és hogyan lehetne kiküszöbölni őket? Vagy genetikailag elrendeltek, és kész?

Gondolok itt pl. a sportra és a tanulásra. A nagyszüleim mind 6 osztályt végeztek, soha sem sportoltak csak fölművelést végeztek. Lehet összefüggés? Nektek van valamilyen tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

Nyilván nem olyan kiküszöbölésre gondolok, hogy őket hogyan változtathatnám meg, tudom, hogy őket már nem lehet. A szüleimre és saját magamra gondolok ilyenkor, hogy mi is ilyenek leszünk-e?



2015. márc. 27. 18:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha mindig igénybe veszed az agy működését akkor szellemileg friss maradhatsz. Pl: Sokat kell olvasni, rejtvényt fejteni, használni a kreatívitásodat. Alkotni stb..
2015. márc. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!