Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rosszul vagyok a tanárom...

Rosszul vagyok a tanárom óráján és már szinte el sem merek járni a szemináriumaira! Hogyan küzdjem le a félelmeimet?

Figyelt kérdés

Amióta visszaérkeztem Lengyelországból,(március 10.) megváltozott a helyzet. Eddig gond nélkül kijártam az utcára, bulizni mentem és a legfontosabb: nem szorongtam. Múltkor a zebrán sétáltam át és úgy éreztem, hogy nem is én sétálok, hanem filmet nézek. Különös volt és meg is szédültem annyira, hogy meg kellett fognom a mellettem gyalogló barátnőm kezét. Gyorsan csak annyit mondtam, hogy elfelejtettem járni. Jó hogy elfelejtettem, ha csak nézem a jelenetet, aminek a főszereplője én lennék.

A másik esemény pedig az lenne, hogy fel kellett olvasnom egy verset irodalom órán. Először láttam a verset és nekikezdtem. Eljutottam az első két sorig, és nagyon gyorsan kezdett verni a szívem. Megkapaszkodtam a padba és elhallgattam pár másodpercre, mivel nem bírtam volna megszólalni. Majd remegő hangon befejeztem. Szörnyű érzés. A tanár eleve 2 sorral állt előttem, közöttünk nem volt senki.

Viszont nála már máskor is volt ilyen, még tavaly egyszer. Megkérdezte, hogy hol található Ulan-Ude, egyedül én tudtam,hogy az Burjátia fővárosa. Ezt pedig kérte, hogy oroszul is mondjam el. „Ulan-Ude nahogyitszja v Burjátii” A felénél megálltam,a gyors szívdobogásom és elerőtlenedésem miatt.. Ennek ekkor nem tulajdonítottam nagy jelentőséget. Szóval ez volt az első eset, a második a vers felolvasása.

A harmadik pedig most kedden volt,amikor is a házimat kellett volna felolvasnom. Ugyanannál a tanáromnál. Kb. 10 mondat, de belesültem most is. Az óráról eljöttem és inkább házi orvoshoz mentem. Se az ekg se a vérvizsgálat nem mutatott semmit. Azóta nem voltam az óráin. Pedig tisztelem, mert nagyon okos és művelt. A stílusa hasonló Dr.Houséhoz ,a humora zseniális és elég jól is néz ki. Pedig 40-es férfira ilyet még nem mondtam.

Amikor pedig, (félig még) ismeretlen társaságba voltam, volt rá példa másfél hete, és prezentálni kellett volna, amin közösen dolgoztunk,és azt éreztem,hogy ha meg kell szólalnom rosszul leszek. Felállva elmondani (ha nem is világvége érzést ad) de nem jó!

Buliban is voltam azóta, megszokott helyen voltunk ,de a hangos zene most kifejezetten zavart és erőt kellett ahhoz vennem magamon,hogy én is a tánctérre menjek. De megtettem ,viszont végig frusztrálva éreztem magam.


Köszönöm,hogy ha elolvastad. Számítok a véleményedre! :)



2015. márc. 29. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A zebrás eset kilóg a sorból, nem stresszes helyzet, így arra tippelnék, hogy fizikai gond. az, hoyg nem látnak semmit ekg-n meg ultrahangon nem jelenti, hogy nincs ott. Járj orvosról orvosra míg valamelyiknek nincs értelmes ötlete.
2015. márc. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Számomra "ismerősek" a tüneteid.

Régebben többször is volt olyan, hogy belenéztem a tükörbe, és mintha egy idegen ember nézett volna vissza rám. Szinte megijedtem magamtól. Valamennyire szédültem is, de nem annyira nagyon, hogy bármibe is meg kellett volna kapaszkodnom.

Az iskolában szintén rám jöttek olyan tünetek, amelyeket Te is leírtál. (Gyors szívdobogás, erőtlenség, a szó megakadása.)

Annyit tudni kell rólam, hogy súlyos pszichés problémáim vannak, az előbb megemlítettek szinte eltörpülnek az egyéb bajaim mellett.


Viszont azt nem tudom, hogy lelki, vagy fizikai eredetűek-e a gondjaid/gondjaink. Bár, tavaly néha éreztem fájdalmat a szívem körül, viszont korábban voltam vizsgálaton, és nem találtak rendellenességet (mert akkoriban is voltak fizikai fájdalmaim).

2015. márc. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pánikrohamnak tűnik. Próbáld a jóga légzést.
2015. márc. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez biztos nem fizikai gond első...
2015. ápr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!