Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek így van esélyem...

Szerintetek így van esélyem meggyógyulni?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam egy pszichológiai előadáson, és úgy voltam vele, hogy oké ez így mind szép és jó amit elmond, megfogalmaz na de ez ütközik az én gondolatmenetemmel. Már a második mondatnál röhögtem azon ami elhangzott, szánalmasnak éreztem az egészet. Az én gondolatmenetem úgy van nagyon tömören hogy vagyok én külön, és van a társadalom. Az előadáson a pszichológus a társadalmi életről beszélt, amibe ugye én nem tartozom bele. Szeretnék beletartozni, nem is azért mert az olyan jó, hanem mert nem akarok tovább depressziós lenni. Na de ha a pszichológus szerint optimistának kell lenni, akkor én mit tegyek? Fogalmam sincs hogy hogyan lehetne ezt elérni. Nem is igazán szeretném, mert ha máshogy fognám fel a dolgokat akkor már nem én lennék. Ez gondolom ami visszafog. De nagyon félek megváltozni, úgyérzem hogy akkor 'eltűnnék' és egy másik ember lenne helyettem. Persze rájöttem hogy képes vagyok rá. De csak arra hogy megjátsszam. Bele tudok bújni egy optimista ember bőrébe, de az még mindig nem én leszek. Nagyon ragaszkodom a hitemhez, elég makacs vagyok ezen a téren, tehát nagyon nehezen lehet rá venni a változásra. Viszont azt szeretném, hogy meggyógyuljak, de nincs hitem. Nem hiszek benne hogy ez lehetséges.
2015. ápr. 9. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel a depresszió is a lényed egy része, ezért ragaszkodj hozzá halálod napjáig...

Már bocs, de ez a szöveg, hogy te nem vagy a társadalom része...akkor mije vagy? Kissé úgy hangzik, mintha felsőbbrendűnek éreznéd magad.

Fogadd el, hogy ugyanolyan fontos/kevésbé fontos vagy ebben a világban, akárcsak Kispista, vagy Mariska néni.

Az egész írásod egyébként nagyon zavaros, nem hiszem, hogy bárki rendet tudna tenni a fejedben innen gyakori kérdésekről, ezért(hiába megveted...) szakembert keress fel inkább.

A pszichológia tudomány, nem légből kapott hülyeség...

2015. ápr. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem érzem magam se többnek sem kevesebbnek, csak teljesen másnak. Nem tudok olyan egyszerű dolgokat megcsinálni, ami a társadalom szerint normális. Ettől nem érzem magam kevesebbnek. Viszont attól sem érzem magam többnek hogy én ezt a másfajta gondolkodást elítélem. Tudom hogy ez egy 'hiba' a személyiségemben, de nem lehet senki sem tökéletes. Szerintem elfogok menni egy szakemberhez, de az nem baj ha elmondom neki a véleményemet? Még akkor se ha valami bántó dolgot mondok?

Egyébként köszönöm a válaszodat.

2015. ápr. 10. 00:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem hallott már cifrábbakat is. Neki is könnyebb a dolga, ha a másikkal őszintén beszélgethet.
2015. ápr. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha biliárdozol, és az egyik golyó helyett van egy pöttyös gumilabda tudsz így szabályosan játszani?

Le kell cserélni a labdát (az elképzeléseidet magadról), egy megfelelő golyóra.

Egy megfelelően kiképzett terapeuta segíthet ebben. De nem kötelező, szenvedhetsz továbbra is, ha úgy akarod.

2015. ápr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!