Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van itt annyi ember,...

Miért van itt annyi ember, aki vagdossa magát?

Figyelt kérdés
Minden héten látok vagy három olyan kérdést, ami erről szól. Nekem is volt ugyan néha, amikor annyira frusztrált voltam, hogy ilyesmihez folyamodtam, de nálam ez csak annyi volt, hogy egy rajzszöggel fölkarcoltam a bőrömet (az más kérdés, hogy csináltam már olyat, hogy úgy beleütöttem valamibe, hogy azóta is fáj a kezem). Egy ilyen szög is eléggé tud már fájni. De arra tényleg nem bírnám rávenni magamat, hogy késsel vágjam meg a bőrömet.
2015. ápr. 14. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Én hegyezö pengével vágom magam... multkor teljesen szétnyilt a böröm. Én csak a nagyon tré napokon vágom magam...
2015. ápr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De hogy bírod rávenni magad erre? Nem találtál valami más megoldást a feszültség levezetésére?
2015. ápr. 14. 18:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, nállam már automatikusan a penge, és furán hangzik de esküszöm hogy nem fáj. Nem igazán próbàltam mást, de gondoltam rá hogy ha gyúrnèk az jobb lenne...
2015. ápr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem menjetek el sűrgösen egy pszichológushoz. Ez nem normális.

(Nekem évekig kellett magam injekcióznom minden másnap és rohadtul nem örültem neki.Szenvedtem tőle lelkileg és testileg is.Tudom ez nem vagdosás, de ugyanúgy fájt. Inkább örüljetek, hogy egészségesek vagytok és ne vagdossátok magatokat feleslegesen)

2015. ápr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy mindig ugyanaz ír...
2015. ápr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert a vagdosás egyáltalán nem ritka dolog, azért van itt annyi kérdés erről. Más dolog, hogy a legtöbb ember szégyelli a hegeket és nem mutogatja, takarja, vagy ott csinálja, ahol alapból nem látszik (pl comb), ezért nem látsz sok ilyet az utcán. Engem varrni is kellett párszor, amúgy fáj nyilván, amíg a bőrt átvágod, de alatta, a zsírszövetben pl már nincsenek idegvégződések így ha addig vágsz, az már nem fáj. Aztán az izomszövetbe belevágni már megint baromi fájdalmas, olyasmi érzésnek írják le, mintha szakadna az izmod, de addig én nem mentem el, és aki igen, az valószínűleg már nem fogja tudni úgy használni a karját pl, mint előtte, vagy érzéketlen lesz bizonyos mértékben. Volt sebem ami után vagy fél évig zsibbadt a fél kezem még így is. Amikor gyógyul, akkor persze húzódik és fáj, de az más kérdés. Aki erre ráveszi magát, az olyan belső fájdalommal vagy feszültséggel küzd, hogy szó szerint megkönnyebbülés számára a testi fájdalom, főleg ilyen irányított formában. Aki nem volt még ilyen helyzetben, az nyilván nem érti, hogy képes erre valaki, vagy miért "jó". Igazából nem jó, csak vannak helyzetek, amikor kisebb rossz.
2015. ápr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!