Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hány gramm szénhidrát, zsír...

Hány gramm szénhidrát, zsír és fehérje kell egy napra fogyasztani egy 160 cm-es 74 kg nőnek aki fogyni akar?

Figyelt kérdés

Ecsetelem a problémám fizettem egy fitnesz tanácsadónak hogy állítsa össze a diétás étrendemet na már most semmi választ nem adott miből mennyit lehet enni csak adott egy sablont hogy azt kövessem hát be másolom Fogalmam nincs hogyan változtassam ezt az étrendet naponta úgy értem hogy most mindig ugyan ezt kell ennem??? Ha viszont tudnám miből hány gramm kell akkor könnyebb dolgom lenne. Valaki segítsen nekem mert nem bírom tovább ezt a súlyt cipelni

fáj az egész csont boltozatom

1.ÉTKEZÉS: 5 DB TOJÁSBÓL RÁNTOTTA(3 EGÉSZ TOJÁS+2 FEHÉRJE)A TOJÁSOKAT FŐZHETED IS NYUGODTAN!

3 SZELET SÓTLAN PUFI RIZS(PL.:BIO ALCE NERO)

1 KISEBB PARADICSOM+UBORKA,PAPRIKA,HAGYMA MEHET!


A FENTI REGGELIT LECSERÉLHETED 40 G APRÓ SZEMŰ ZABKORPÁBÓL EGY ADAG FEHÉRJE PORBÓL ÉS 3-4 DL VÍZBŐL KÉSZÜLT CSODATURMIXRA!

50 G FÖLDIMOGYORÓ VAGY MANDULA(NEM A SÓS,PUCOLT!!!!!)

HELYETTE MEHET EGY EVŐKANÁL LENMAGOLAJ IS AKÁR!

2.ÉTKEZÉS: 150 G CSIRKEMELL ROSTON (PÖRKÖLTÖSEN IS ELKÉSZÍTHETŐ MINIMÁLIS ZSÍRADÉK ÉS KIS VÍZ HOZZÁÖNTÉSÉVEL,DE BARNA RIZSLISZTBE ÉS TOJÁSBA AKÁR BE IS PANÍROZHATOD ÉS SÜTŐBEN KISÜTHETED.)

40 G BARNA RIZS,BASMATI RIZS,BULGUR,KÖLES,QUIONA,HAJDINA,KUSZKUSZ,ÉDES BURGONYA VAGY CSICSÓKA(UTÓBBI KETTŐBŐL 4X-ES MENNYISÉG MENJEN)!

150 G ZÖLDSÉG(BROKKOLI,SPENÓT,UBORKA,PAPRIKA,ZÖLD SALIK,KÍNAI KEL,ZELLERSZÁR,JÉGCSAPRETEK,SPÁRGA)

3.ÉTKEZÉS: 150 G CSIRKEMELL

40 G BARNA RIZS

150 G ZÖLDSÉG

4.ÉTKEZÉS: 150 G TONHAL/DE MEHET ITT IS A CSIRKE/PULYKAMELL VAGY SOVÁNY MARHA,VAGY A LENT FELSOROLT HALAK BÁRMELYIKE/

40 G BARNA RIZS

150 G ZÖLDSÉG

5.ÉTKEZÉS:250 G ZSÍRSZEGÉNY(BAKONY)TÚRÓ FELE +EGY EVŐKANÁL ZSÍRSZEGÉNY JOGHURT ÖSSZE KEVERVE.A TÚRÓT AKÁR EGY ADAG FEHÉRJE PORRAL IS KEVERHETED!

FELJAVÍTHATÓÉDESÍTŐSZERREL ÉS FAHÉJJAL.

MEHET HELYETTE EGY DOBOZ LIGHT COTTAGE CHEESE(SZEMCSÉS SAJT)IS-AKÁR KŐRÖZÖTTET IS KÉSZÍTHETSZE BELŐLE-+2 SZELET SÓTLAN PUFFASZTOTT RIZS ÉS ZÖLDSÉGEK A FELSOROLÁSOM ALAPJÁN.



2014. ápr. 20. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Tehát valakinek fizettél (egy számodra nem elégséges szolgáltatásért) nekünk bezzeg semmit.


Persze amit itt írunk, azt fizetés és az embered szolgáltatása nélkül is megkaptad volna..


Látod nem pénz kell, hanem végső soron gondolkodás. Na lássuk!


Először is, nincs kigrammozott étrend, az eleve fölösleges.


Jó minőségű ételek vannak, meg ócska kaják amiket butaság és felelőtlenség megenni, ha célod van akkor okosan eszel és felelősséget vállalsz (ergó nem eszel fölöslegesen, csak az élvezeti értéke miatt cukrot).


Egyél minőségi élelmiszereket, és nem kell 2000 kcal-nál többet enned, általában egy nőnek ez tényleg elég.. értelmetlen nagyon túllépni.


Amit az embered írt:

"1.ÉTKEZÉS: 5 DB TOJÁSBÓL RÁNTOTTA(3 EGÉSZ TOJÁS+2 FEHÉRJE)A TOJÁSOKAT FŐZHETED IS NYUGODTAN! "

Ez király. De ehetsz 4 tojást vagy 6 tojást is, igazából.. te érzed mennyire vagy éhes. A tojás nagyon jó reggeli!


"3 SZELET SÓTLAN PUFI RIZS(PL.:BIO ALCE NERO) "

Baromság. Egyél sót nyugodtan, rizsre meg semmi szükséged nincs.


"1 KISEBB PARADICSOM+UBORKA,PAPRIKA,HAGYMA MEHET! "


Sok zöldséget egyél, 5 tojás mellé.. félig zöldségevő vagy, annyi zöldséget egyél amennyit kívánsz!


"A FENTI REGGELIT LECSERÉLHETED 40 G APRÓ SZEMŰ ZABKORPÁBÓL EGY ADAG FEHÉRJE PORBÓL ÉS 3-4 DL VÍZBŐL KÉSZÜLT CSODATURMIXRA! "


Nem. A tojás és a zöldségek természetes táplálékok, a zabkorpa és a fehérje por már mezőgazdaságból/élelmiszeriparból származó kétes minőségű anyagok, nem élelmiszerek. Élelmiszer a hús, a tojás, a hal, gomba, zöldségek és gyümölcsök, olajos magok.

Fehérje por? (persze, a tojás fehérje, kiszárítva az fehérje por, ez még belefér) zab? Zab az nem zöldség. Zabkorpa sem az.



"50 G FÖLDIMOGYORÓ VAGY MANDULA(NEM A SÓS,PUCOLT!!!!!) "


Miért nem nekem fizettél pénzet.. Nyugodtan egyél sót, a földimogyoró viszont egy magas szénhidrát tartalmú hüvelyes növény, a mandula pedig olajos mag alacsony ch tartalommal. Más a kettő hatása, ráadásul a földimogyoró még allergizál is, sok lektin van benne (hüvelyes).


"HELYETTE MEHET EGY EVŐKANÁL LENMAGOLAJ IS AKÁR!"

:D Kezdek megéhezni a lenmagolaj gondolatára. Jó langyosan :)


"2.ÉTKEZÉS: 150 G CSIRKEMELL ROSTON (PÖRKÖLTÖSEN IS ELKÉSZÍTHETŐ MINIMÁLIS ZSÍRADÉK ÉS KIS VÍZ HOZZÁÖNTÉSÉVEL"


Maradjunk abban, hogy hús, oké? :) Húsevő vagy (félig), egyél. Csak ne kenyeret meg rizst, hanem húst zöldségekkel. Komolyan ennyire egyszerű. És ne 5 kiló húst, mert annyira biztos hogy nincs szükséged, de nem is kívánhatsz annyit úgyhogy nem lesz gond a mennyiséggel. A mennyiséget az éhség érzetünk és a pénztárcánk határozza meg. Arra vannak a zöldségek, hogy jóllakni is segítsenek. Nem mindenki tud sok húst venni.. és nincs is rá szükség.


"40 G BARNA RIZS,BASMATI RIZS,BULGUR,KÖLES,QUIONA,HAJDINA,KUSZKUSZ,ÉDES BURGONYA.."


Nem kell fölöslegesen szénhidrátot tolni. Zöldségek, ezt már írtam. Kuszkusz az búza, miért ennél búzát.. Rizs sem kell, minek?


"3.ÉTKEZÉS: 150 G CSIRKEMELL

40 G BARNA RIZS

150 G ZÖLDSÉG "


NEM csak a cs.mell a hús! Rizst felejtsük el, lesz még nagyobb éhezés Magyarországon, akkor csak rizs meg búza lesz, azért is ölni fogunk (valószínűleg, legalábbis én sajnos ezt el tudom képzelni) Amíg viszont nem muszáj rizst enni, inkább fogyjunk le, legyünk egészségesek és erősek.. nem kell rizs csak azért hogy divatból ehessük. Hús kell, zöldségek kellenek, oké? :)


"5.ÉTKEZÉS:250 G ZSÍRSZEGÉNY(BAKONY)TÚRÓ FELE +EGY EVŐKANÁL ZSÍRSZEGÉNY JOGHURT ÖSSZE KEVERVE.A TÚRÓT AKÁR EGY ADAG FEHÉRJE PORRAL IS KEVERHETED! "


Már írtam. Nem hús, nem zöldség (nem hal, nem tojás, nem gomba) akkor nem eszem meg. Túró, joghurt, fehérjepor? Neked kell eltartanod a tejipart vagy mi? ÉTELT egyél, mindig! :)


Inkompetens, alap dietetikai tudású illető írt neked általános étrendet. Lehetne jó is, csak éppen túl középszerű a tudása. Miért nem igazi hozzáértőt keresel (azért, mert manapság az ilyeneket tekintitek hozzáértőnek, tudom).


Megadjam az én bankszámla számomat? 1000 és 2000 forintokat is elfogadok, pusztán azért mert mélyen belül érzem, hogy megérdemelném (de szükségem szerencsére nincs rá). :)


Szép Húsvétot!

2014. ápr. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
:D én is ugyanezt kaptam tőle
2014. ápr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nos először is köszönöm hogy válaszoltál másodszor ez egy testépítő hölgy aki csinálta az étrendemet "Testépítők diétás ételeinek recept gyűjteménye" Fb oldalon találtam meg őt mivel láttam sok sikeres előtte utána képeket ezért úgy döntöttem hogy belevágok mégis jobban tudja mit kell ennem gondolván ezt miután fizettem meg kaptam ezt a gyér étrendet. És még valami világ életemben 55 kg voltam de pajzsmirigy alul működést diagnosztizáltak nálam most már normalizálódott minden lehet nyugodtan diétázni, Én nem zabálok mint egyesek a napi 1200 Kcal be tartom! Mozgok stb...
2014. ápr. 20. 16:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez az 1200 kcal is egy agyrém, ha lenne hörcsögöm többet enne.


Testépítők azt tudják amit a dietetikusok mondanak nekik. Azok meg gyökerek.. tehát az átlag testépítők is csak félinformációkat tudnak a táplálkozásról. Ez elég ahhoz hogy éppen fogyjanak.. ok, ez is valami. 50-60 éves korra meg majd rájönnek, hogy más is számít, merthogy a táplálkozás alapja az egészségnek is.

2014. ápr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. 3 Táplálkozás tanácsadónál voltam tökéletes az 1200kcal per nap mivel fogynom kell kevesebb kalóriát kell magamhoz venni ..... csak az étrend összeállítással volt gondom
2014. ápr. 29. 21:55
 6/8 anonim ***** válasza:

3 idiótánál voltál, akik ugyan azt a hülyeséget tanulták egy 4. jómadártól.


Tökéletes az 1200 kcal. Neked minden tökéletes, nem is ismered az 'igény' vagy az önálló akarat kifejezéseket.


Akkor csináld úgy, ahogy neked tökéletes. Azt el se tudnád képzelni, hogy normálisan eszel (1200 kcal mellett éhes leszel) de ha nem betegíted magadat hájasra, hanem jó minőségű ételt eszel, akkor a testtömeged is egészséges lesz? Erre kellene alapozni, nem arra hogy majd keveset eszel. Egy kifejlett embernek nem kevés kajára van szüksége, hanem.. azért többre :)

2014. ápr. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem szeretem a Magyar embereket mert Ha a segítség kell tőlük egyből leordítják a fejed... Külföldiek annyira segítőkészek és nem bántják a másikat és nem okoskodnak.....
2014. jún. 30. 18:18
 8/8 anonim válasza:
Szia Kérdező! Betartottad az Ibi diétát? Mi lett a fogyásoddal a kérdésed óta?
2014. nov. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!