Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

20/F vagyok,és az utóbbi időben rengeteg tünetet vettem észre magamon,és kezdek aggódni az egészségem miatt.Van ami már régebb óta fennáll,van ami csak mostanában jelentkezett,és nem tudom,mit jelenthetnek ezek együtt.


1. Depresszió: 13 éves koromban kezdődött,egyik pillanatról a másikra teljesen megváltoztam,pedig semmi rossz nem történt akkor.Nem leltem örömöm semmiben,ha felidéztem a régi emlékeimet,csak az volt bennem,hogy ezek elmúltak,és sosem lesz már olyan,mint akkor,csak arra tudtam gondolni,hogy egyszer mindennek vége lesz és komoly halálfélelmem volt.Ezzel kb. egy évig küzdöttem,utána közel 2 évig nem volt probléma,majd ismét visszajött,ugyanúgy egyik pillanatról a másikra,csak sokkal súlyosabban,és legalább 4 évig tartott.Aztán megint elmúlt,mostanában pedig nagyon intenzíven váltakozik a hangulatom.Néha úgy érzem,hogy minden oké,néha pedig pont az ellenkezőjét,olyankor reménytelennek látok mindent,úgy érzem semmit nem érek,gyakran el is sírom magam,aztán ahogy jött,el is múlik pár óra múlva.Van olyan is,hogy több napot,vagy akár hetet is felölel egy rosszabb vagy egy jobb szakasz.A halálfélelmem pedig sokkal durvább,mint eddig bármikor,rettegek a halál gondolatától és az öregkortól,de akárhogy is próbálom elterelni róla a figyelmem,valahogy mindig eszembe jut.Néha teljesen céltalannak érzem az egész életet és magamba fordulok (pedig társaságban nem vagyok egy zárkózott típus,pont ellenkezőleg),olyankor csak arra tudok gondolni,hogy egyszer véget ér minden úgyis,és az öngyilkosság is többször eszembe jutott már,de szerencsére a cselekvésig egy kivételtől eltekintve sosem jutottam el.Van,hogy mindenre és mindenkire haragszom,ilyenkor nagy bunkó stílusban viselkedek az emberekkel,főleg a családtagokkal,amit utána meg is bánok,de ilyenkor mintha nem tudnám kontrollálni magam.


2. Kénszerbetegség: 15 éves koromban jelentkezett először.Az akkori barátnőmmel sokat veszekedtünk,és egy idő után kényszeresen mondogatni kezdtem magamban,hogy minden rendben lesz,úgysem fogunk szakítani,stb.,amit egy idő után már kötelező jelleggel végeztem,úgy éreztem,hogy ha nem teszem meg,akkor rosszra fordul minden.Ez egy idő után átterjedt az életem több területére is,és egyre intenzívebb lett,pl. a villany fel és lekapcsolását többször is elvégeztem egymás után,vagy egyéb dolgokat végeztem el kényszeresen,most meg már ott tartok,hogy az előszobában csak bizonyos színű kövekre merek rálépni,vagy ha jegyzetelek be kell fejeznem egy szó leírását,mielőtt a tanár újra megszólalna,különben valami rossz fog következni.Régebben ha ittam,oldódott ez a dolog,de már akkor is jelentkezik,sőt néha már álmomban is előjön.Ilyenkor nem hallok hangokat,amik kényszerítenének,meg nem társul hozzá semmilyen hallucináció,egyszerűen csak érzem belül,hogy ezt meg azt meg kell tennem.


3. Alvási zavarok: Egyre gyakrabban fordul elő,hogy este nehezen alszom el,van hogy 1-2 órát forgolódok,de sehogy sem kényelmes,rossz a közérzetem,fáj a fejem és/vagy enyhe hányingerem van,és csak a problémáimon jár az agyam,hiába próbálok másra gondolni.Ilyenkor reggel alig bírok felkelni,olyan,mintha semmi erőm nem lenne ahhoz,hogy felkeljek az ágyból.Az is előfordul,hogy hétvégén 9-10 órát alszom éjjel,utána délután meg csak ledőlök az ágyra kicsit,és szinte el is alszom egyből,és újabb 2-3 órát alszok,a lehető legmélyebben.De olyan is volt már,hogy 4-5 napig egyhuzamban 3-4 órákat aludtam egyhuzamban,és akárhogy is próbáltam délután pihenni kicsit,sehogy sem ment,nem voltam álmos,és pörögtem egyfolytában.Van hogy valamelyik tanórán alszom el,és akárhogy is próbálok ébren maradni,sehogy sem megy,már kúsznak be az álomképek,amikor valami kis zajra felriadok,aztán folytatódik tovább.Ezenkívül elalvás előtt,illetve után nagyon intenzív hallucinációim vannak,általában csak hangokat hallok (random beszédet,vagy hogy a nevemen szólongatnak,nevetést,suttogást,zenét,amit csak el tudtok képzelni),de néha vannak vizuális dolgok is (volt hogy a hátamon fekve úgy láttam,hogy van egy harmadik kezem,vagy hogy egerek másznak a falon),vagy előfordul,hogy úgy érzem,hogy valaki hátba vereget,homlokon dobnak valami keménnyel,vagy hogy zuhanok/emelkedek.Ezek délutáni alvásnál még nem zavarnak,este viszont nagyon ijesztőek,ugyanis olyan dózisban jelentkeznek,mintha be lennék drogozva.Emiatt nem is merek egyedül aludni a szobámban,mindig átmegyek valakihez a pótágyra.Éber állapotban egyáltalán nem hallucinálok,elalvásnál/ébredésnél viszont egyfolytában.Vannak néha nagyon komoly rémálmaim is,általában menekülök valaki elől,legutóbb pl. azt álmodtam,hogy a saját anyám akart megölni.Az alvásparalízist is sűrűn átélem,amihez komoly pánik is társul,pedig tisztában vagyok vele,hogy mi történik velem.


4. Apátia: Társaságban nem igen szokott jelentkezni,itthon viszont annál sűrűbben.Ilyenkor egyszerűen csak ülök a szobámban,és nem tudok mit kezdeni magammal.Több mindenbe is belekezdek ilyenkor,de 5-10 perc után rájövök,hogy nem köt le.Egyik cigit szívom a másik után,majd mikor már végleg kiégtem,ledőlök az ágyamra,és sokáig csak fekszem a gondolataimba mélyedve.


5. Fejfájás: Szintén egyre gyakoribb,már a legkisebb stressz is előidézi,vagy az előbb említett apátiás állapot,de olyan is van,hogy minden ok nélkül előjön,egyre többször kell fájdalomcsillapítót bevennem miatta.


6. Egyéb: Sokszor érzek nyomást a mellkasomban,vagy ok nélküli fájdalmat valamelyik végtagomban.Van olyan pl. hogy hirtelen elkezd fájni a térdem,mintha be lenne gyulladva a környéke,de annyira,hogy járni alig bírok,fél óra múlva pedig el is múlik,ugyanolyan gyorsan.Az is előfordult már,hogy 3-4 napig sántítottam,mert hirtelen elkezdett fájni a bal lábam,suliba se tudtam bemenni,aztán ugyanúgy el is múlt.De az is előfordul,hogy minden ok nélkül elkap a viszketegség,ami szintén percekig,vagy akár órákig kínoz valamelyik testrészemen (legtöbbször a sípcsontom környékén),aztán ugyanúgy elmúlik.


Mitől lehetnek ezek? Lehet valami komoly mentális problémám?



2015. ápr. 19. 17:44
 1/3 jackson666 ***** válasza:
43%
Lehet. El kell menni orvoshoz vagy jól pofon vágod magad kétszer egy vödör hidegviz a fejre és azt mondod hogy ember leszek és komolyan viselkedel reálisan.
2015. ápr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ezek mind szorongásos tünetek.

nekem is sokszor volt régebben ez a lábfájás, én is sántítottam sokszor, mert annyira fájt. aztán egyszer csak elmúlt, vagy másnap pont a másik lábam fájt, és arra sántítottam...

a mellkasnyomást is nagyon jól ismerem, és még elég sokmindent, amit írtál.

én pszichológushoz járok + rengeteget foglalkozom magammal, hogy jobban legyek, pl. nagyon sok sport, ilyesmik.

akinek ilyen nem volt, az nem tudja elképzelni, hogy ezek milyen kínok, amiket kiállsz (ld. az első válaszoló reakcióját). Ezt nem kell zokon venni.

Szerintem mindenképp külső, profi segítség kell, és magadnak is akarnod kell nagyon, hogy kijöjjél ebből a komoly szorongásos állapotból.

+ változtasd meg a körülményeidet jobbra, amennyire csak tőled telik. Nyilván valamelyik vagy mindkét szülőddel rossz a kapcsolatod, mert az ilyen dolgok mindig gyerekkori traumák következményei. Próbálj ezért önállósodni, stb. (te ismered a saját körülményeidet és lehetőségeidet)

2015. ápr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
basszus mintha magamat olvasnám... nálam minden van, rémálom, alvás p, tudatos álom, asztrálutazás,(olyan ne mondja, hogy nem létezik, aki még nem élte át.) úgy hogy soha sem akartam semmit tudatosan. csak úgy megtörténik.
2015. jún. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!